Dindar insanların çocukları neden ateist olur?

Sizce neden bu dini eğitimler boşa gidiyor? 10 yıl kuran kursunda okudum. Şimdi inanmıyorum. Var mı benim gibi olanlar?

Güncellemeler:
Zalim değilim arkadaşlar. En merhametli insanlardan biriyim.

0|1
12|30

En İyi Erkek Görüşü

• Baskı baskı baskı
    Sorgulatmazsan düşündürtmezsen
    Olacağı bu

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• sadece dini aşılıyorlar insanlığı, merhametliliği, ahlakı öğretmiyolar varsa yoksa dindeki kurallar emirler yasaklar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• İyi bir din eğitimi aldım, din'e tam hakim olduktan sonra gördüm ki, tamamen insan uydurması.. Bağlı olduğum kitapta tevrat'ın amatör bir kopyası :) Bana benziyorsun

3|0
    0|0
  • okumadim gerek duymuyorum beyin var mantik var inanmiyorum dinlere allah var ya da yok kimse bilemez

1|0
    0|0
  • Baskıdan dolayı..
    Ayrıca dindar ailelerin malesef hurafeleri de din zannederek yaşamlarına katması..
    Tüm bunları çocuğa dayatması..

2|0
    0|0
  • Çocuk sorgular babası cvp veremez saçmalar ve çocuk dinden soğur...
    Boğar çocuğu çepeçevre yobaz düşüncelerle... Dini anlatmaz dayatır..

1|0
    0|0
    • Başörtüsü olayı insanı ateist yapar zaten mantıksız mantık dışı dinle alakasız Hristiyan rahibelerinin giysisini Müslüman olarak taklit ediyorlar Müslümanlıktan dem vuruyorlar kendileri de Müslüman değil emin ol... Namaz yok niyaz yok vicdan yok ahlak yok kafanı kapatmak neye götürür seni

• Imam hatipte okul müdürü kizlara makyaj yapmayın diyebiliyor ne kadar ayip bisey. Nerde kadina saygi. Biz kendi kararimizi kendimiz veremiyor muyuz. Resmi bir kurumda yapilan bu terbiyesizlik bizim gibi topluma müstehak oluyor

• En çok Türban nedir ona şaşırdın değil mi nedir türban saçın açık olsa ne olur olmasa ne olur... Dinde edep bölgelerini örtün diyor... Hz Ali İçinde bulunduğunuz çağa göre giyinin ama edep bölgelerini kapatın diyor... Türban rahibe giysisi İslama Bidat karıştı

• Bende senin gibiydim bende inanmıyorum mantığını anlamaya çalışınca herşey o kadar saçma geliyorki insana istesede inanamıyor.

Dindar aileler çocukları fazla kısıtladığı için bir insana neyi yasaklarsan o tatlı gelir çocuklarda haliyle tatlı olana yöneliyor e birazda araştırınca hepten inancını kaybediyor.

Aslında ben sorduğum basit sorulara cevap verebilecek birini arıyorum ama henüz bulamadım en iyi hacı hocası bile bilmiyor.

1|0
    0|0
  • bence baskıdan kaynaklanıyo insan içinde geldiği zaman namaz kılmalı dayımın ogluda atesit değil ama cok nane yedi şimdide imana geldi

1|0
    0|0
  • Dindar bir ailem yok. Müslümanlar evet ama herkes gibi. Ben satanistim. Ve şeytanın tüm dünyanın üstüne attığı kötülükleri sırtlıyor olması çok asil geliyor beni cezbediyor.

0|0
    0|0
    • Şeytanın varlığına inanman da senin mitoljik olaylara merakli Olduğunu gösteriyor. Fantastik filmler izlemeni öneririm.

• @perseid78 beni yaratmadı o kokuşmuş taptığınız varlık ;)

• Akıllı konuş.

• aşırı baskı sonucu uzaklaşır insanlar çünkü. baskı yerine örnek olmak ise yaklaştırır. insanların kolay yola kaçmasının sonucu

1|0
    0|0
  • Demek ki baban evliya olsa bile, akıl her zaman özgürdür. Yaptığın yanlış, bunu sorgulamak bana düşmez ama yanlış. Bende bir ara inanmadım bünyedeki etkiler değişik tabi ben 1 saat kadar inanmadım sonra o kadar ihtimal var ki varlığına geri dönüyorsun işte.

0|1
    0|0
  • Hakli kiz

1|0
    0|0
  • Öyle olmuyor. Sen istisnasın. Dış etkenler bunda etken olabilir. Yanlış arkadaşlık, yanlış yerden bilgi alma olabilir. (kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz).

1|0
    0|0
  • Eğer arayış içerisindeysen yardımcı olabilirim. Lakin ben burda mutluyum diyorsan Allah yardımcın olsun derim.

0|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacagindan asilir baban yanmicak senin yerine bak. keyfini 50 60 yilin olsun kafadan sonra sonsuz izdirap yinede Allah bilir😊

1|0
    0|0
  • Çünkü din yerine kültürü
    Ahlak yerine bilgisi
    öğretiliyor

2|0
    0|0
  • alakası yok

0|1
    0|0
  • Haklisin cok sıkıyorlar ve bunaliyorlar birde bir soz var derler ateist olanlar kitabi okumayanlarin hepsi dindar okuyup anlayanlar sacma oldugunu anlar diye falan da bende emin degilim

0|0
    0|0
  • Alimden zalim , Zalimden Alim Doğar demişler

0|0
    0|0
  • Ateizm fikrinin saçmalığı bunlarla ilişkilendirilemez.

0|0
    0|0
  • Dindar kişilerin çocukları genelde dindar olur senin dediğğin istisnadır. Dini eğitimi doğru kişilerden öğrenince ateistlik denen birşey kalmaz bence

0|0
    0|0
  • Ters kimlik ☺

0|0
    0|0
  • davulun sesi başkasına hoş geliyor diye bu herkesi kapsamıyor :D öyle'de bir durum var :D

0|0
    0|0
  • Ters etki yapmis sende don bence

0|0
    0|0
  • Sana empoze edilen uydurulan din, indirilen din olsaydı böyle düşünmeyeceğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bunun tek nedeni var hocalarn bilgisz olmasi bişeyi ispatlarak anlatmalılar

0|0
    0|0
  • Bende öyleyim babam benı şıhın yanına yolladı derin şeyler ögrendim Şu an şeytana tapıyorum gündüz gözümün içinde görüyorum aynada fena

0|0
    0|0
    • Sen bir Psikiyatra uğra bence. Durumun vahim:)

• Yorumlara cevap vermicem bundan sonra. Şımarıyorsunuz muhatap alınca.

• Ahahahaha vermezsen verme la kendini abdullah Gül sandın heralde sen

• Bel altindan vurmuslardir, seytanda durtukleyince al basina belayi. Yarim doktor candan, yarim hoca da imandan edermis :) Keske inandigin gibi kalsaydin..

0|0
    0|0
  • Demek ki belkide senin kendi isteğinle değil ailenin göndermesi sayesinde yani dayatma ile okudun. Eee insan içinden gelmeyen birşeyi aradan ne kadar süre geçerse geçsin sindiremez ve terk eder. Ama Ateist olma konusuna gelince o konuda ciddi düşünmelisin. Yani bunu birilerine kızdığın için tepki olarak yapma. Öfkeyle kalkan zararla oturur.

0|0
    0|0
    • Kim içinden gelerek bulaşır ki bunlara. Ağaç yaş iken eğilir diye bir laf varken zorunlu din dersleri bile örnek buna.

• Mükemmel bir baba. Her koşulda arkanda olmuş. Daha fazla anlatma kiskaniyorum :)

• Teşekkürler

• Ben de

1|0
    0|0
  • Öyle bir genelleme yok bunu uyduran sizsiniz. Kendi hayatınızdan aldığınız kesit herkesin hayatının öyle olduğu anlamına gelmez. İnanç bir takdir ve gönül meselesidir. Dini eğitimi doğru alan insanlar, bu konuda şüphe etmezler. İnanç şüpheye yer koymaz. Benim annem babam hacdır. Annem hafız ben hafızım. Rabbime şükürler olsun her türlü sıkıntıya rağmen yaşamaya inanmaya şükür etmeye devam ediyoruz. Hdayet dilerim..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Evet var. Ben de deistim mesela babam hacı😄

2|1
    0|0
  • Çünkü aile çok fazla baskı yapar dini fazlaca aşılamaya çalışır çocukta bu durumdan fazlaca bunalır aksini tersini yapmak ister.

1|0
    0|0
  • baskı altında olunca onu üsteleyip yapmaya meyilleniyor insan

1|0
    0|0
  • Haddinden fazla üstlerine düşülüyor olmasi ve dinin orijinalini degil yorumlanmış gereksiz gelenekler eklenmis haliyle öğrenmiş olman

0|1
    0|0
  • Alimden zalim, zalimden alım doğabilir. Takılmamak lazım. İmtihan dünyası.

0|1
    0|0
  • ezbere git teknik bilgi ama vicdana dayalı bir şey işlenmiyor ki kalıcı olsun

1|0
    0|0
  • Baskı ve özüne inememek, başta sevmeden sevdirilmeden beyne sokulmaya çalışan herşey zehirler.

0|0
    0|0
  • abuk subuk arkadaş ortamından kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • ben senin kadar değildim ama benima ilemde dindardı bende Şu an inançsızım

0|0
    0|0
  • cok mutsuz olacaksin yazikkkk

0|0
    0|0
    • S. ktir gött.

• inanmayan birriyle evlendiginde ne demek istedigimi anlayacaksin

• Neyse uzatmak istemiyorum. Dünyanın en mutlu insanları müslümanlardan çıkıyor zannediyorsunuz. Devam edin böyle.

• Gerçekleri görmüşsün işte daha ne istiyorsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...