Tunceli alevileri?

Dinsiz dedikleri doğru mu? Ben alevî değilim ama birçok alevî dostum var ve hepsini severim 😊 ama tuncelili arkadaşım yok ve çoğunluğu aleviymis Tuncelinin. Merak ettim aydinlatirsaniz sevinirim 😇

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Aleviliğin adı ne zamandan beri dinsizlik oldu. O zaman ne diye alevilik var. Bakma sen onlara İzmir'dekilere de aynı şeyleri söylüyorlar. Ayrıca insanlarla kaynaşman için illa seninle aynı dine mi sahip olmaları gerekiyor?

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben tunceliliyim ve aleviyim dinsizde degilim hepimiz muslumaniz muhim olan niyettir kalpten gelen dusunceler ve dualardir. kimse kimseyi dinsizlikle kafirlikle suclayamaz bunu soyleyen kendi oyledir. sevindim sevmene :)

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bırakın bu eski kafalı düşünceleri dostum ülkeni çoğu müslüman olupta noluyo hepsi coğu cahil kuranı kerimi bir kere acıyıp okumamıs dinsiz olsa nolur olmasa olur insan olmadıktn sonraa

3|0
    0|0
  • Alevilik dinsizlik değildir. lütfen araştırın

2|1
    0|0
  • Neyini merak ediyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kardesim ben bir ara alevilige çok takmistim üzerine bir sürü arastirma yaptim farklı farklı kişilerle konustum onlara danistim. Farklı mezhep turleri vardir kimi namazını kılar kimi kılmaz. Geniş kapsamlı arastirirsan aydinlatirsin kendini

2|1
    0|0
  • Önyargilarinizdan kurtulun... alevilik dinsizlik degildir herhan gibi kurallardan önce insanliga insanin kendisine human degerlere önem vermektir. Allahu ekber diyip kafa kesmemektir mesela anlatabiliyormuyum? Veya bunlar mum söndürüyor diye iftira atmamaktir önyargisiz insani insan oldugu icin sevmek ona kiymet vermektir.

1|1
    0|0
  • Hayır Aleviler

1|0
    0|0
  • uyduruyorlar ya inanma merak ediyorsan alevi arkadaşlarına sor

4|0
    0|0
Yükleniyor...