Bindiğiniz minibüsün şoförü sürekli telefonla ilgileniyor, sürekli mesaj yazıyorsa ne yaparsınız?

Tepki gösterir misiniz, uyarır mısınız? Yoksa ses çıkarmaz mısınız?

0|0
15|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün minibüs şöförleri sürekli telefonla konuşur.. Kendi aralarında varış dakikalarını falan ayarlarlar.. Bu arada para alıp verirler, biriken paraları sayarlar..
    Yapmadıkları tek şey yola bakmaktır..
    İnsana benzemeyen kişiler tarafından sürüldüğü için uzun zamandır minibüse binmiyorum.. Tek ve en etkili tepkim budur.. Kesin çözüm.. :)
    Yolda da minibüslerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım..
    Karşıdan karşıya geçerken falan minibüs geliyorsa yol müsait bile olsa geçmeyin..
    Minibüsçü önüne bakmaz, direkt çarpar.. Sonra da araçtan inip "nüye önüğe bahmıyon" diyerek size saldırır..

1|0
    0|0
    • Bu sene arkadaşım arabayla alıp bıraktı okula. O zamandan beri dediğiniz gibi yapıyorum. Çünkü kırmızı ışıkta biz ve diğer arabalar dururken çoğu minibüs tinlamiyor ve geçiyor, yolda yayalar da oluyor o sırada haliyle. Bunu da bu şekilde fark ettim, yoksa dikkatimi bile çekmez ölür giderdim valla 😅

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Ses çıkarmam çünkü adamların bırak yemek yemeği, lavobaya gidecek zamanları bile olmuyor. Tam zamanlı çalışanlar bazen arabada duraktaki 5 dakikalık molada yemek yiyor.

2|0
    0|0
    • Ee? Tam gaz giderken mesaj yazmayı haklı mı kılacak bu?

• Tam gaz gitmezler, fazla abartmamak lazım. Zaten tam gaz öyle bir şey yapamaz bile.

• Yapıyordu. Kaldı ki trafikte bile yapması bana çok uygun görünmüyor. Çünkü trafik diye insanlar arabaların aralarından geçiyor. Şoför mesaj yazmaktan kafayı kaldırmadığı için önündeki araba gittiği an gaza basıyor önünde yaya var mı yok mu bakmadan. Kaç kere denk geldim

• Artık bu tip şikayetlerin ıspatını yapmak çok kolay.
    Görüntü alırım, derneklerine şikayet ederim.
    Ya da artık haber kanalları da Whatsapp ihbar hattı kurdular, direk haber kanalına bile yollanabilir.
    İnsan hayatıyla oynayanlara hayatı zindan eder açıkçası bu ihbar hatları...

1|0
    0|0
  • mizahi bir yaklaşımla olayı çözerim sanırsam evet

1|0
    0|0
  • Uyaririm ama ileri gitmem. Bir çoğu mafyatik orgut olmuşlar sehirlerde

1|0
    0|0
  • Genel olarak profesyonellerdir aynı yolda onbinlerce km yapıyor. Samsun'da özellikle uzun yol dolmuşları genel olarak iyi dikkatli. En azından arada bir telefonla konuşsalarda mesaj atmıyorlar.

1|0
    0|0
  • Polisi arar ihbar ederim

1|0
    0|0
  • Videoya alıp herkese rezil ederim ve şikayet ederim görür gününü

1|0
    0|0
  • Ses çıkarmam, Hep yaptıkları şeyler, Alışkınız.

1|0
    0|0
  • Özelse biz inelim derim.

haşırt.

1|0
    0|0
  • tepki gösteririm orada kaç kişinin canı tehlikede

1|0
    0|0
  • Genelde tepki vermem :) sonucta muhtacız biraz :)

1|0
    0|0
  • Numarasini isterim abi durağa geldiğinde mesaj atarım ben diye 😂

1|0
    0|0
  • Tam gaz basıyor ne ya? Minibüsler zaten kaplumbağa gibi gidiyor.

1|0
    0|0
    • Hangi minibüs kaplumbağa gibi gidiyor, neresi orası? 😅 ben sürekli yavaş gidin diye uyarıyorum.

• Allah Allah. Farklı semtlerdeyiz herhalde... Gerçi Kadıköyde de Maltepede de Sefaköyde de hep hızlı oluyor benim bindiklerim :/

• Soruna gelecek olursak yanımda sevdiğim bir insan yoksa umursamam. Kaza yapsa bile umursamam.

• Direk trafik polisini ararim

1|0
    0|0
  • Uyarırım :)

1|0
    0|0
  • Ne konuşuyorlar diye merak edip okurum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Sanırım uyarırım

1|0
    0|0
  • Tepki gösteririm. Umursamazsa, ilk durakta iner, başka minibüse binerim.

1|0
    0|0
  • kaza yapmşlğmz var o yüzden artık uyarıyorum :D

1|0
    0|0
  • Ses cikarmam.

1|0
    0|0
  • Söylenirim..

1|0
    0|0
  • ne zararı var kaza yapıp ölelim işte hem ekşınlı anımız olrr özellikle okula giderken bindiyim minibüsün şoförü yaparsa sevap point patlaması yaşar vlla işt bunlar hep hayal

1|0
    0|0
  • Sikayet et hatta kameraya cek kanit olur

1|0
    0|0
  • Uyaririm uyardım tartıştım

1|0
    0|0
  • Kalk o koltuktan derim ben otururum kapıları kitlerim emniyetin önünde bulur kendini şöför.

1|0
    0|0
  • Uyarırım

1|0
    0|0
  • üslubuma dikkat ederek uyarırdım

1|0
    0|0
  • tekerini patlatırım. Şikayet et be kurban olduğum ölcen gitcen bir gün

1|0
    0|0
  • tepki hemde ne tepki