Sosyal fobiliyken hayatla mücadele vermek?

ya mesela benim sosyal fobi hastalığım vardı. ben hem bu hastalıktan kaçtım hem insanlardan. hani bu hastalıktan kaçması bir başka insanlardan kaçması bir başka.. yani ortada kısır bir döngü var. dr gittim çok önceleri, bana ben seni bu hastalıktan kurtaracam dedi yeni insanlar tanıyacaksın dedi falan. ya ben insandan kaçıyorum bunalmışım sen bana yeni insan tanıyacaksın diyorsun.. diyemedim. ama tabi ki hastalıktan kurtulmak içinde bu şart. hastalıkda denmez aslında iyi bir sorun bu. sf var bende ama kötüde değilim spor salonuna gidiyorum mesela çok insan var. herkes kafasına göre bazen orda. konuştuğumda çok. ama bazen öyle canımı sıkıyolar ki. hele cahil kesimi. daha o kusurlarını yüzlerine vursam söylesem başın belada ki bir iki kere canımı sıktılar. sf ayrıda ben bide psikologluk oldum sanki çünkü tahammül noktam kalmadı öfkelenip sinirleniyorum.. zannedersem özgüvende az. ve hayatta zor olunca bittim. geçen otobüsde annemin yanındaki bir kadın bana sorular sordu otobüsün içinde, sinirlendim. sen herşeyi bırak dr git diyo bana kadın. bu insanlar var ya çok fena hem hasta ederler hem sonra doktora göndeririler insanı?

1|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Sosyofobi bircok insanda gorulen bir rahatsizlik. Artik rahatsizlik da denilemez bence gayet normal bir sey. Herkes insanlarla ic ice olacak diye bir sey yok. Zaten istisnasiz butun insanlar kalabalikdan uzaklasip, soyle sakin yerlere gitmek isterler. O zaman hepimizin sosyofobisi var. Bence yasadiklarin gayet normal. Aniden sinirlenmen senin ozguven kaybi degil aksine ozguven fazlaligini gosterir. Psikologlar genelde karsilarina gelen her insana teshis koyma derdinde olurlar. O yuzden onlari cok takma. Ama eger boyle bir sorunun olduguna inaniyorsan daha fazla insan icine cik gerekirse birilerini dov, zamanla duzelirsin. Duzelmezsen de hayatini bu sekilde rayina koy. Sakin, sessiz ve huzurlu bir hayat.

0|0
    0|0
    • annem çalışmamı istiyor, ben iki kerede çalışmaya gittim az kalsın kavga ediyordum. hele birisi çııkmış karşıma sen ne okudun diyor. sanki amirim benim. üstelik ben bir yere bağlı kalmak istemiyorum. annem çok kısıtladı beni çocukluğudam beri. aslında annem çok zorlamıyor çalışmak için.. ama iki sene önce babam öldü bende ilerde ölürsem ne yapacaksın diyor. kara kara düşünüyorum o zaman. aslında ben çok yakışıklı biriydim kadının biri bana evlenme teklifi etti ona param yok ve çalışmıyorum dedim olsun benim var. ikimizede yeter dedi hemde bu gerçek ve netten oldu bu. şaka değil. ama böyle birşey gerçekleşmedi tabi. bu sf varken güzel bir kızla geziyordum ona aşıktım, 8 sene evvel falan oda bende bu var diye terk etti beni. çok şanssız bir insanım yani. hayatımı anlattığım ya üzülüyor ya doktora git diyor. beni sf yapanda biraz annem oldu kıskanç, başıma bir iş gelecek diye korkuyordu. bir ara kimseyle görüşmeme izin vermiyordu. tehdit eder gibi konuşuyordu evde. ah ahh hangi birini yazsam

• O zaman durum bu kadar ciddiyse ve bu seni huzursuz ediyorsa bir doktora gorun. Ayrica sen ne kadar kavga cikarirsan cikar yine de insanlarin arasina karis zamanla alisirsin. Bende de bunun gibi bir sey vardi ama ben sinirlenmiyordum sadece en ufak bir sesde ya da kalabalikta geriliyordum sonra insanlarin arasina karisa karisa bu huyumu yendim. Tam yenmis olamasam da en azindan gelismeler kaydettim diyebilirim

• bakalım işte zamanla olacak birşey bide güvenilir ve hayırlı insanlar şart herkese.. çok fena insanlar var. otobüsdeki kadına dedim abla böyle böyle diye; doğru söylüyon çok dengesiz var diyo. ciddi durumlar var, iyi bir psikolog bulursam gidecem. zamanla aşacağım noktalarda olacaktır.

• Çok geçmiş olsun canım benim

0|1
    0|0
    • saol valla annemde üzüyor, çok kötü hissediyorum kendimi bu aralar.

Erkekler Ne Diyor 1

• Bende de vardı alıştım artık yabani gibi yaşıyorum. İnsanlarla olabildiğince az iletişim kurup, az göz göze geliyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...