Türbanlı olmak bir kadına davranışlarında fazladan sorumluluk yükler mi?

Yoksa diğer kadınlardan bir farkı yokmudur gözünüz de? Sokakta el ele, kol kola gezip cilveleşen çiftleri filan düşünün buna cevap verirken.

0|0
16|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Sorumluluk yaratıyor. Bir tesettürlü olarak söyleyim, sokakta dişlerim görünecek kadar gülmemeye, sakız çiğnememeye, erkeklerin yüzüne bakmamaya vs özen gösteriyorum. Çünkü bir açık kız hoş olmayan bir harakette bulunursa, sadece kendisi için birşey söylüyorlar. Ama tesettürlü biri bir hata yaparsa, tüm tesettürlüler öyledir şöyledir diye insanlar konuşmaya başlıyor. O yüzden insanların ağzına laf vermemek ve bence zaten haraketlerimizde dikkatli olmamız gerektiği için ben tesettürün sorumluluğunu dikkate alıyorum.

1|0
    0|0
  • Müslüman olan kadın hareketlerine dikkat etmeli..
    Elbette haram herkezedir.
    Lakin Türbanı tesettürü olan İslam dinine inanan kişi, İslamiyeti temsil ettiği için davranışlarına dikkat etmeli.

0|0
    0|0
    • Size katılamayacağım son cümleniz için.. Ama ilk 2 cümlede hem fikiriz.

• Siz türban takmayan bir kadın için ilk etapta Müslüman diyebilir misiniz?
      Zira ateist de olabilir, hristiyan da müslüman da..
      Lakin Tesettürlü olan bir kadın (ister kötü ister iyi şeyler yapsın ) İslamiyeti temsil eder.. Dolayısıyla dikkat etmesi gerekir!
      Sizin anlamadığınız türbanın ağırlığıdır!

Sizinle anlaşmayı beklemiyorum bu konuda! Sözümü söyler çıkarım!

• Soruyu sorarken çelişip, açıklamayı yaparken sabit fikir beyan eden birisine istediğiniz kadar detay anlatın. O anlamayacak sevgili @Sakaryalim.

• Başörtüsü takmak sadece kafanı kapatmak değildir. Artık sen değilsindir çünkü bir topluluğu temsil ediyor olursun. Ona göre davranmak ve türbanın hakkını vermek gerekir. Ben görüyorum türbanlı kızlar sevgililerinin kucaklarında. Ben utanıyorum resmen

0|0
    0|0
  • Bir farkı yoktur sonuçta turbanli diye ona fazladan günah değil

0|1
    0|0
  • Hiçbir şey yapamıyorsun. İstediğini giyemiyorsun. Rahat davranamıyorsun. Karşıya bakamıyorsun. Birilerine bakamıyorsun. Doğru düzgün gülemiyorsun. Koşamıyorsun. Boynunu bile hareket ettiremiyorsun eşarbın bozulur

0|0
    0|0
  • bence yükler. örnek olmak gerekir sonuçta bu millette sürü psikolojisi olduğu için birineyaparsa onlar da na uyar

0|0
    0|0
  • türbanlı kadın doğru hareketler yaparak diğer gençleri de doğru şekilde teşvik etmelidir yani evet daha fazla sorumluluğu vardır ama bunları yük gibi görmek doğru değil

0|0
    0|0
  • eğer türban takıyorsa davranışlarıyla da bunu belli etmeli onlarda diğerleri gibi davranacaksa islamın getirileri nerde?

0|0
    0|0
  • niye gezemesinler. yasakmi onlara. iki nisanli, evli cift niye el ele gezemesinki gezer.

1|0
    0|0
  • Herkesin dini kendine. Unutmayın ki dinler evrenseldir ama yaşanışları bireysel.

0|0
    0|0
    • görüş olarak objektif yaklaştım ama ben yakıştırmam tesettürlü birine verdiğin örnekleri mesela

• Daha çok dikkat çektikleri için evet

0|0
    0|0
  • Evet yükler.

0|0
    0|0
  • Hayır yüklememeli ben şu kafayı anlamıyorum bir kapalı öyle yasak yanlış şeyler yapınca bütün kapalıların ismi karalanıyo yahu böyle bir karalamaya kimin haddi var herkes yaptığında özgür biri o haltı yiyince herkes mi öyle olur canım böyle bişey yok arkadaş herkesin günahı kendi boynuna yüklenmeli ben şimdi bir açığın orospuluğunu görünce her açığa öyle mi yaklaşıyorum hayır o zaman herkes susacak ve ayrıca bir kapalıya yakışmaz dediğiniz hareketleri kimseye yakışmaz diye dile getirin günah herkese günah sadece kapalılara değil soyutlaştırmayı bırakın

0|1
    0|0
    • Haklısınız. Keşke gizli yazmasaydınız bu güzel yorumu.

• Saolun 😊😊

• rica ederim :)

• Evet yükler

0|0
    0|0
  • Kapalı bir bayanın tabiki açık bayanlardan farkı vardır.
    Herşeyden önce daha edepli oturakli ağır başlı olmalı
    Yolda kahkaha atmamali
    Ağzında küfür sakız olmamalı
    En önemlisi başı kapalı götü açık olmamalı
    Özellikle lisede görüyorum başı kapalı ağzında sakız cak cak altında Yüksel bel dar pantolon üstünde pantolonun içinde bir yakoz
    Got meydanda

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Herkesin dini kendine. Unutmayın ki dinler evrenseldir ama yaşanışları bireysel.

1|0
    0|0
  • tabi ki yükler.. benim sınıfımda kapalı kız vardı tamam ben tamamıyla soyutlansın demiyorum ama mesela erkeklerle çok içli dışlıydı samimiydi.. kapalılık bunu gerektirmez

0|0
    0|0
  • Bence türbanlı sokağa çıkmamalı.

0|0
    0|0
  • Yüklemeli ve her şeye dikkat etmelidirler. Bu konu hakkında bir soru açmıştım.

www.kizlarsoruyor.com/.../q4800840-bazi-kapali-kizlarimiz-biraz-kendilerine-ceki-duzen-vermelidirler

0|0
    0|0
  • önceden belki ama artık değil. hatta açık olanlara karşı daha dikkatli olmaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Hayır brro

0|0
    0|0
  • maalesef öyle
    toplum türbanlı diye evinde otursun biryere kımıldamısın bir erkekle gördüler mi tamam ya or*spu ilan edildi o kız

0|0
    0|0
    • Bu kadar geri kafalı insan kalmadı bence. Ama şu bir gerçekki genç kapalı arkadaşlarımız açık bayanlara göre daha hoppa

• Semtle ne alakası var bir açıkla lütfen?

• @assddf Bu konuyu özel görüşseniz olmaz mı gençler?

• Eğer însanlara kendi aklından fetva vermeye kalkmıyorsa bence vermez ama bazıları var ki bir kafayı örtmeler kemfini cennetlik görür yediği haltlara bakmadan mîllete fetva verir

1|0
    0|0
  • Bana göre yükler. EİKG de ki iyi demiş ama Allah'ın insanların gördüğü şekilde verdiği emri yerine getirip dışarda cilveleşen abuk subuk hareketler yapan kapalı kadını hiç mi hiç uygun bulmuyorum. Gerçeği açıklar içinde diyeceklerim aynı ama neyse.

0|0
    0|0
  • Yaşın 47 olmuş ama hâlâ boş işlerle uğraşıyorsun...
    Sana ne milletin başından kıćından?
    Ne giyerse giysinler, ne yaparlarsa yapsınlar...
    Şu beynini biraz büyüt...

0|0
    0|0
  • Ne zaman insanlarin yasamlarina karismayi birakicaz merak ediyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...