"Terörist" olmak kadar basit bir şey var mı?

Bomba yapmayı, silah kullanmayı bilmeseniz de...

Karınca ezemeyecek, tavuk kesemeyecek olsanız da...

Politikacılar gibi düşünmüyor, onlar gibi yaşamıyorsanız...

"İnsanlar konuşa konuşa anlaşır" lafını unutup "Konuşmak yok, ölelim öldürelim" laflarıyla kin kusmuyorsanız...

Zaten ölümlü bir dünyada, birilerinin keyfi istiyor diye birilerini ölmeyi ve öldürmeyi "çok kutsal iş" saymıyorsanız...

Sizle aynı dili konuşan insanları diğer insanlardan üstün tutmayı reddediyor ve herkesi iki kulaklı, iki gözlü, 46 kromozomlu aynı türden insan, aynı geminin yolcusu görüyorsanız...

Üzerinde tutarlı insanların kalmadığı, herkesin sudan sebeplerle birbirini boğazladığı bir yere "vatan" denilemeyeceğini diyorsanız...

İnsanların dini, dili, ırkı ne olursa olsun, birbirlerini yok etmeye çalışmadıkları, herkesin alınteri kadar kazandığı bir dünyayı istiyorsanız...

... sorgusuz sualsiz teröristsiniz demektir...

Bu hayatta olunması daha basit bir şey var mıdır?

Güncellemeler:
Beklediğim cevaplar, kusun nefretinizi... Kolay gelsin

3|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• bu ülke iç savaş istiyor malesef galiba yaşanacak bu. çünkü yaşanmadan kimse kabullenmeyecek eşitliği öyle görünüyor

0|0
    0|0
    • Yönetimden mesaj gelmiş, "çok provokatif bir paylaşım" imiş bu... Soru "kapalı" durumda.

Bu dünyada "provokasyon"un anlamını bile bilmeyen insanlar varken, eşitliği nasıl bilebilir ki?

"Benim gibi düşünmüyorsun, o halde provokatörsün", mantık bu...

Allah akıl fikir versin herkese...

• valla artık insanlara laf anlatmaktan sıkıldım o yüzden pek siyaset konusuna girmiyorum arkadaşlarıma da söyledim artık siyaset konuşmuyorum pek çünkü konuşuyoruz kendi aramızda ama insanlar medyayla menfaatle uyuşturulmuş gerçeğin o olduğunu bilse de alışkanlıklarından kopamıyor. o yüzden ancak büyük bir yıkım bunu değiştirir

Kızlar Ne Diyor 5

• Yok. Çık kalabalık bir yere giy HDP işareti olan bir şeyi üstüne, zaten terör damgasını yersin ve herkes öldürmek ister seni o anda..

0|0
    0|0
  • Teröre goz yummak da ona ortak olmaktır. Illa eline silah alıp dağa çıkmana ya da şehrin ortasına inip kendini patlatmana gerek yok. Göz yumduğun, destek verdiğin müddetçe teröre ortak, silahsız teroristsin. Net.

0|0
    0|0
  • Alçak olmak şerefsiz olmak kahpe olmak cok kolay

2|0
    0|0
  • Terörü yapanda destek verende teröristir bir ülkenin bütünlüğüne kasteden günahsiz insanların içinde bomba patlatan sadece terörist değil tabiki insanliktan nasibini almamış varlık

0|0
    0|0
  • Karaktersiz olmak cok basit

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• ırkçı türkler benim gözümde teröristtir çünkü kürt doğsalardı yine ırkçı olup pkk üyesi olacaklardı. net.

1|0
    0|0
  • Terörist dediklerimizde senin bu yazdıklarına gizleniyor şu an sende de şüphelendim mesela
    Teröristte biz adam öldürüyoruz demiyor ki özgürlük barış vs hikaye anlatıyorlar

1|1
    0|0
    • O akademisyenler terörist mi mesela?

• Akademisyenler sadece bir örnekti...

Ben bu ülkede huzur isteyen herkesten bahsediyorum...

Herkes mi terörist?

HDP'ye oy veren 6 milyon kişi terörist mi? CHP'de barış yanlısı ses edenler terörist mi? CHP'ye de 15 milyon oy verildi, yahu herkes mi terörist?

Size göre öyle işte. Hadi gidin club'larınıza disco'larınıza akın, sizin gibi düşünmeyen herkese etiket basıp içip oynayın, mutlu olursunuz...

• Teröristleri destekleyenlere destek verenlerde teröristtir

• Ee tabi hayata siyah beyaz baktıktan sonra iş bitiyor biraz hayatla mücadele etmek lazım kolaya kaçıyolar

0|0
    0|0
  • Anne-baba ayrı, evlat ortada. nereye gidecek? kim eline bir hap, poşet, sigara, içki, uyuşturucu tutuşturursa oraya gidecek sonunda oldu işte bir terörist bu kadar. ya da işte üniversitelerden böyle saf (yanlış anlaşılmasın) gençleri topluyorlar beyinlerini yıkıyorlar falan.

0|0
    0|0
  • Yok bro

0|0
    0|0
  • Ben iki tarafın da ölmesine karşıyım silahla bu mücadele bitmez biter diyenler buyursun gitsin daga savaşa yiyorsa yemez çünkü onlar asker öldümü üzülür Gerilla öldümü sevinir ya arkadaş sen bii insan öldürdün sevinmek ne demek

0|0
    0|0
  • Olmadı iki molotof atar insanların canına kastedersiniz , hendek kazar polis katleder Barış dersiniz teröristler sizi.

0|0
    0|0
  • Bu ülkede herşey çok kolay sadece insan olmak zor. Başbakan bile İzmire gavur İzmir diyebiliyor neden çünkü oy vermiyorlar akıllı insanlar..

0|0
    0|0
  • Hee geldim ne var :)

0|0
    0|0
  • en büyük terörist devletlerdir sonra diğer silahlı örgütler

0|0
    0|0
  • Varrr

0|0
    0|0
Yükleniyor...