Hangisi Daha Büyük Ahlaksızlık?

Evet çoğu sizin dini inancınıza ya da kendi çapınızda belirlediğiniz prensiplere aykırı. En fenası hangisidir?

• Katillik
    11% (21)17% (20)13% (41)Oy Ver
  • Hırsızlık & Dolandırıcılık
    4% (7)8% (9)5% (16)Oy Ver
  • Zina
    9% (16)8% (9)8% (25)Oy Ver
  • Tecavüz
    75% (140)63% (74)70% (214)Oy Ver
  • Diğer..
    1% (2)4% (6)4% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|1
18|16

En İyi Kız Görüşü

• Katil olmak tabi ki. İnsan canından kıymetli değil diğer seçenekler benim gözümde.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette hırsızlık farkettiyseniz aslında bütün seçenekler birer hırsızlıktır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Tecavüz.. Çünkü hiç bir haklı gerekçesi olamaz.

Zinanın topluma zararı yok, iki kişi arasında dört duvar arasında yaşanan bir olay. Şimdi toplumun ahlakını bozuyorlar yorumları gelecektir fakat toplumun ahlakını bozan onca daha önemli şey varken bu bir gerekçe olamaz diye düşünüyorum. Doğrusuyla yanlışıyla sadece o iki kişiyi ilgilendiren bir durum.

Hırsızlık&dolandırıcılık kısmına gelirsek, elbet başkasının emeğini çalmak etik değil ama bazen öyle durumlar oluyor ki.. adamın 3-5 tane çocuğu oluyor iş arıyor bulamıyor ve son çare olarak hırsızlık yapıyor. Bu adamın durumu da anlaşılır nitelikte, babalık iç güdüsü devreye giriyor. Doğru olmasa bile, empati yapıp anlayabiliyorum en azından.

Katillere gelince.. neden öldürüyor, kimi öldürüyor.. bu sorular önemli. Aklıma direkt Dexter dizisi geldi, o diziyi izleyip Dexter'a hak vermeyen ve sevmeyen yoktur sanırım. Adam sadece suçlular bulup öldürüyordu. Bir bakıma yasaların sağlayamadığı düzeni ve adaleti o sağlıyordu. Ama tabii suçsuz birini öldürmenin yine açıklaması olamaz.

Diğerlerinin hepsi göreli olabiliyor anlayacağın fakat uçkuruna sahip çıkmamanın hiç bir gerekçesi ve haklılığı olamaz. Tecavüz diyorum o nedenle.

2|0
    0|0
    • Düzenli bir cinsel hayatı olan kişi tecavüz eder mi?

• Sanırım. :)

• Aynı düşüncedeydim helal alkış (Y)

• Tecavüz

0|0
    0|0
  • "Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir.

Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karının elinden kocayı, çocuklarından da bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığı zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Anlıyor musun?"

Uçurtma Avcısı'ndan.

0|0
    0|0
  • Hepsi bir fetvaya bakar.

1|0
    0|0
  • kesinlikle tecavüz çünkü hepsinin bir çözümü var sebeplerin olabilir ama tecavüzün asla katiyen olamaz

1|0
    0|0
  • Tecavuz en asagilik olani bence

0|0
    0|0
  • Hayvanlara yapılan zulüm.

0|0
    0|0
  • Hepsi bunun hırsızlık katillik tecavuz falan diye ayırmaya gerek yok hepsi birer ahlaksızlık en büyük ahlaksızlıksa yapıldığını gördüğün bir ahlaksızlığa göz yummak burda okadar kızlar tecavüz falan demis birine yapıldığını görseniz ayaklarınızı kıçınıza vura vura kaçarsınız

0|0
    0|0
  • Tabiki tecavüz geri dönüşü olmayan bir yol;
    Katil kısmına gelince kimisi haklı kimisi haksız olabiliyor
    Ama tabikide dinimizde doğru değil
    Mesela tecavüzcüsünün başını kesen Nevin'e hak veriyorum
    Haksızlığa karşı intikam'in böylesi

0|0
    0|0
  • şüphesiz tecavüz.

0|0
    0|0
  • Hiç kuşkusuz tecavüz.

0|0
    0|0
  • tecavüz en kötüsüdür bence

0|0
    0|0
  • Tecavüz. Çünkü tecavüz öldürmeden mezara sokmak demek.

0|0
    0|0
  • tecavüz zina katillik hepsi fena bunların

0|0
    0|0
  • Cinayet ve tecavüz tecavüz diyenleri anlamak zor

0|0
    0|0
  • zinaa

0|0
    0|0
  • hırsızlık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• şerefsizlik

0|0
    0|0
  • Tecavuz

0|0
    0|0
  • Evlilik dışı ilişki bireyin kendi tercihine kalmış bir davranıştır, birisi ile cinsellik yasadiginda etrafina zarar vermez. Bunu siklarin arasina eklemen gereksiz olmuz.

0|0
    0|0
  • Başkasının hakkına girdiğin her şey.

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey tecavüz kadar ağır değildir.

0|0
    0|0
  • İslam'a göre Allah'a şirk koşmak. Aslında katilliği oyladım ama Peygamberin amcasını öldüren Vahşi'yi affettiğini hatırlayınca fikir değiştirdim.

0|0
    0|0
  • Kessinlikle tecavüz. Tecavüzü yapan pişman olsa hergün köpek gibi ağlasa pişmanlığından gene benim gözümde şerefsizdir.

0|0
    0|0
  • Tecavüz suçum olacağına
    katil olayım daha iyi

0|0
    0|0
  • Tecavüz

0|0
    0|0
  • Hepsi kötüde hafız, tecavüzün izahı yok..

0|0
    0|0
  • Katilllik zaten ahlak ile bağlantılı olmayan insanlık dışı davranış

0|0
    0|0
  • Tecavüz ve katillik. Çünkü ikisinde de karşı tarafın geleceğini elinden alıyorsun tamamen.

0|0
    0|0
  • anlamadim bu işi galiba millet öldürülmeyi tecavüzden daha kötü görüyo

0|0
    0|0
  • Kul hakkı yemek der, hepsini secerim..

0|0
    0|0
  • Harsızlaık ve dolandırıcılık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...