Akrabalarınızı arayıp hal hatır soruyor musunuz?

Halalarımız, amcalarımız, dayılarımız vs. özellikle dedelerimiz, anneannelerimiz ve babaannelerimiz onları aramadığımız ve arayı baya bir açtığımız zaman üzülüyorlar ve artık onları unuttuklarımızı düşünüyorlar. Hala, dayıdan çok odaklanmak istediğim nokta dedelerimiz, anneannelerimiz ve babaannelerimiz aslında. Yaşlılığın da getirmiş olduğu bir yalnız kalma, artık güçten kesilmenin verdiği duygularla daha çok hassaslaşıyorlar ve sürekli ilgi bekliyorlar. Özellikle torunlarından. Uzun süre arayıp sormayanlara öyle bir trip atıp küs kalıyorlar ki gönüllerini almak çok zor oluyor. Az çok herkes yaşıyordur bu durumu. Aslında bazen ne kadar abartsalar da bizim de bir gün onların yerinde olacağımızı düşünerek elimizden geldiğince bir telefon açıp nasılsın diyebilmeliyiz. Sadece arayan birinin olduğunu gördüklerinde bile o kadar mutlu oluyorlar ki. En gereksiz şeylere bile vakit ayırabildiğimiz şu hayatımızda onları da arayıp sormak çok da zor olmamalı. :)

0|1
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• dogru soyluyorsun evet ben mutlaka ararım sorarım cunku gun gelecek bızde aynı duruma duşecez belkı

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Vefa nedir, biIir misin? Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostIuğun asaIetine, bir dua sonrası veriIen sözIere, hayaIIere ihanet katmamandır. Vefâ öteIerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife aImaman, uIvi güzeIIikIeri dünyaya satmamandır. :( :( :(

1|0
    0|0
  • hayır sormuyorum arkadaşlarım daha samimi geliyor akrabalarımdan

1|0
    0|0
  • Cumaları arıyorum akrabaları bide aiilemi. Arıyorum öyle işte

1|0
    0|0
  • Hayır yapmadım hiç

1|0
    0|0
  • Telefon kullanmıyorum, 2-3 ayda bir halama, amcam, dayyıma giderim bunların dışında kimsenin evine gitmem pek, onlar bize gelir genelde

1|0
    0|0
  • Hayır hayırsızım ben.

1|0
    0|0
  • Arayani, samimi insani ararim

1|0
    0|0
  • Aramıyorum valla yalan yok 😄

1|0
    0|0
  • evet sık sık

1|0
    0|0
  • Uzun yıllar arayip sordum.
    Ama son 3 senedir kimseyi aramiyorum.
    Arayana da bakmıyorum.
    Hepsinin canı cehenneme...

0|0
    0|0
  • Arad

0|0
    0|0
  • Hayır. d

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • yok be beni akrabalar fişşeq hepsi :)

0|0
    0|0
  • Sen şuna kısaca silahı rahim desene
    Amma uzatmışsın yahu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yolda gorsem tanimam cogunu.. Anca bayramda telefondan ararsam ararim belki.. Bu devirde akrabalik iliskisi mi kaldi? Onlaar bille bizi sirtimizdan vuruyorken...

1|0
    0|0
  • hayır sormuyorum

1|0
    0|0
  • sadece teyzemi ararım

1|0
    0|0
  • baba tarafiyla hayir. pek aramam. onlarda aramaz. bizim aile baglarimiz kopuk. ayda bir belki. sadece teyzelerim le arasira konusurum ya da anneanemle.

1|0
    0|0
    • Akrabaları ile sorun yaşayanları es geçiyorum bu konuda. Yine de birileriyle bağlantınız olması güzel.

• Hayır

1|0
    0|0
  • bazen ararım ne düşündükleri pek umrumda değil açıkcası.

1|0
    0|0
Yükleniyor...