Kürt kızları hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kürt kızları hakkındaki görüşleriniz? Neler lütfen ırkçılık yapmadan yorumlayin

Güncellemeler:
Arkadaşlar öncelikle bana bu soruyu sorarak kendini ayrıştırmissin demissinizde. Ben bu soruyu çok farklı anlamda sordum. Ama siyasi yerlere çeken sizsiniz. Demissiniz kürt olduğun için ayrıştırmissin. Kürdümde farklıyım. EVET BEN KÜRDÜM VE ASLIMIDA İNKAR ETMIYORUM.. BU YORUMLARI OKUDUKTAN SONRA BİRKEZ DAHA ALLAHIMA KÜRT OLDUĞUM İÇİN SUKRETTİM. ÇÜNKÜ BENİM MEMELEKETİM MARDİN; Saygının, sevginin, hoşgörünün, cömertligin, medeniyetin kısaca insanligin şehridir.
Mardin dillerin, dinlerin asırlardır kardeşçe yaşadığı topraklardır... Burda herkes farklıdır evet ama kürdüm diye ayrıştırma yapmadım. Ben Kürdüm aslımı inkar etmem ve bununla her zaman gurur duyarım. Ama bu kendimden olmayanı sevmediğim anlamına gelmiyor. Ben ayrım yapmadım. Evet farklıyım. Farklısınız ama DÜNYA FARKLILIKLARLA FARKLI KÜLTÜRLERLE GÜZEL. önemli olan nefret oluşturmadan bu kültürleri kaynastirmak ve hep birlikte kardeşçe yaşamak. Aşiti, Barış, Peace ✌✌✌✌✌

1|2
37|114

En İyi Erkek Görüşü

• Sen ayrıştırmışsın ve ya ayrıştırmamışsın ne fark eder? Onlar çoktandır ötekileştirdi zaten seni, beni, bizi..

Kürt kadınlarına gelince ise.. Güneşten önce doğar kürt kadını, çalışkandır. Gözleri güzel bakar, yüreği merttir. Yaşamla bağdaşlaşmıştır kürt kadını. Bu yüzden kürtçe de kadınla yaşam aynıdır..

3|3
    1|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 113

• Asla işim olmaz dediğim kızlar onlardır pbs.twimg.com/media/A5kXO0vCMAAPsVi.jpg:large

13|9
    0|1
  • sanırsam kürt olupta şanslı diyebileceğimiz kızlardansın , şans dediysem yanlış anlama sadece bazı imkanlara daha fazla sahipsin demek istedim, belki de doğuyu bile görmemişsindir bilemem, ama orada yetişen bir arkadaşım vardı ; üniversitede tanıştık okulda ilk tanıdığı türk kişi ben idim, yurtta bile kimseyle konuşmazmış , ona bizden bir farkı olmadığını bizlerle arkadaşlık etmesini syledim çok konuştum, çünkü hayata o kadar kötü başlamış ki , 8. sınıfta sınava gireceği için kimlik çıkartmış ailesi, üniversite sınavını 3. girişinde kazanmış, o yaşına gelmesine rağmen okuma isteği vardı kendisinde hırslıydı, ama onca insan arasında o kadar gerideydi ki , arkadaşlarımla tanıştırdım aralarına almasını ona kürtlüğünü srgulamadan arkadaşlık etmelerini dile getirdim, gel gelelim öyle gzel kalpli insandı ki 4 senede çok şey kazandı , en önemlisi artık hiç birseyden geri durmuyor! soruda bunu sormadın belki ama bu şekilde cvp vermek istedim zira mesele güzelllik yahut çirkinlik değil kürtlükya da yahut türklük hiç değil , mesele sadece iyi bir insan olabilmek, çok fazla midyatta vanda batmanda kürt kız arkadaşım var hepsiniin aileside on numara insanlar... işte onlar güzel insanlar..

3|0
    0|0
    • Mardin Nusaybinliyim ama Mersinde doğdum büyüdüm. Her yaz Mardine giderim :-)

• Aşağılanmayı severler...

Attıkları her adımda bizi seviyor musunuz derler sevmiyoruz dersek de vaaaay beni sevmiyorlar beni dışlıyorlar nerede bu adalet diye haykırıyorlar. İstiyorlar ki hepimiz onlardan nefret edelim ıyyk kürt kızıymış diye dışlayalım sonra onlar da gelsin burada ben kürdüm beni dışlıyorlar diye kendisini tatmin etsin...

Kürtler hakkındaki düşüncelerim bunlar.

Not: Soru provakatif değilse cevabım da provakatif değildir. Hakkımda ne düşünüyorsunuz demiş ben de düşüncelerimi söyledim.

5|1
    0|1
  • ırkçılık yapan sensin

5|4
    0|1
    • Hayır bu yüzden çok dUslandım ve insanların ne düşündügünü bilmek istedim sadece bu

• Hangi arkadaş

• kaç tane tırrek geçtiydi burdan bir hatırla fdsafd

• Çoğu çirkin ve kaba yüz hatlarına sahiptir. Ya komünisttirler ya da dinci ve yobazdırlar, siyasi konularda uçlarda yaşarlar. Birde feminist ve hümanist oldular mı hiç çekilmiyorlar. Çirkinlik abidelerini çekmeye gerek de yoktur zaten. Tarzım değiller, uzak dursunlar benden.

6|1
    0|1
    • Bir Kürt olarak sana katılmıyorum

• Mardinli olan benim. Kürtler tarih sahnesine çıktığından beri Mezopotamya topraklarinda. Türkler bu topraklara ilk geldiğinde Mardin ve çevresinde suryaniler ermeniler Araplar ve Kürtler yasiyordu. Suryaniler ve ermeniler gayrimuslum oldugu icin osmanlida hiristiyan tebaadaydilar. 20. Y. y da ermeniler techirle lubnana. Zaten nufusu cok azalmis olan Suyanilerde isvec basta olmak uzere diger avrupa ulkelerine goc etti. Şu an mardinde cok az suryani bulunmakta. 19. y. ya kadar araplarin nufusu kurtlerle ayniydi bolgede ama 19. Yuzyilda kurtler cogalmaya arap nufusu ise seyrelmeye basladi dengeler degisti. Şu an mardinin cok buyuk çoğunluğu kürt. Türkler bu toprakları işgal etti. Beylik kurdular evet doğru ama sadece yöneticiler Turktu halk arap Ermeni Süryani ve Kürtlerden oluşuyordu. Ben nusaybinliyim. şu an Nusaybin tek bir Türk köyü bile bulamazsın. Mardinin diğer ilcelerindede bulamazsin. Ya Araptir ya kürtttür. Nusaybin %97 Kürttur ve %90 HDP oyuyla rekoru elinde bulunduran bir ilçed

• www.google.com.tr/search

2011 yılı itibariyle doğudaki şehirlerde yaşayan 13 milyon kişiden 4 milyonu Türk'tür.

www.google.com.tr/search

Türkiye'de ilk nüfus sayımının yapıldığı 1927 yılında, nüfusu 285 bin kişi olan Mardin ve çevresindeki şehirlerdeki insanların 100 bini Türk'tür. Yani 1927 yılında Mardin ve çevresinde 100 bin Türk yaşamaktaydı. Yaklaşık her 2,5 kişiden 1 kişi Türk'tü. İlk nüfus sayımının sonuçları.

• çok yanlış bir yerde sordun soydaşım
    buram buram faşist ırkçı kokuyor

3|3
    0|0
  • Irkçılık kardeşe yakışan bir şey değil. Kürt kızları hakkında düşüncelerime gelecek olursak hepsi candır

1|1
    0|0
  • Pkk Ve HDP yi desteklıyorsan Sonuna Kadar ırkçıyım Ve sizi görünce mıdem bulanıyor.
    Ama hayır Ben türkiye cumhurıyeti vatandaşıyım ama kurdum dıyorsan basım gözüm üstüne

5|2
    0|1
    • HDP liyim neden miden bulaniyor

• @Dark_Trouble meydanı sizin gibi "ırkçı faşistlere" bırakmiyacaz biz devrimciler ✌✌✌✌✌✌

• Valla ''ırkçılık- ve faşizm'' benim meselem değil. güvenemiyorum çoğuna güvendiklerimden kazık yedim

• Birkac arkadaşım vardı. Iyilerdi. Her millet gibi sizinde guzel ya da cirkin olanlariniz var. Insanları kokenlerine göre ayirmiyorum.

2|0
    0|0
  • Güzel olanları çok güzeldir çirkin olanları çok çirkin. Karakter konusuna gelirsek biraz sert olduklarını biliyorum. kürt lerin çok olduğu ortama girmemiş biri için kötü. Sohbet etmek isterim seninle. burda çoğu hepsinin canı cehenneme dediklerini duyuyor gibiyim ben Türküm doğuyu çok gezdim olayların yaşandığı aman bile gezdim ordakilerin bize bana karşı gösterdiği misafirperverlik son derece güzel ve ileri idi.

1|0
    0|0
  • Irkçilik yapabilmeleri için insanlarin ortada ikinci irk olmasi gerekir örnek ermeni gibi. Ben ortada ikinci irk göqgemiyorum Sadece Türk irgi var. Kurtler irg degl azinliktir. Irg olabilmek icin Vatanin bayragin Askerin yerin yurdun olmasi gerekir. Örnek Yunanistan
    ha bunlar yoksa aksi takdirde ırg degl. Azinliksindir. Dogal olarak ortada irkçilik yoktur. Herkez işine baksi

Kurt kürdüm dediginde adi özgürlük ben Türküm dedigimde adi irkçi faşist oluyo bunu böyle dedigim içinde adi faşist oluyo kurt müsün diye sordugumdada adi faşist oluyo
    #TanrıTürküKorusu
    #TuranÜlküsuKurulsun
    #BozkurtlarUlusun
    #CcC

2|0
    0|0
    • Atan kim senin atalarin kim
      siz kimsiniz
      1806 yilinda dinini irgini dilini inkar eden sizlsdiniz.
      bu topraklara benim Atalarim ayak basti. Sizler daha portakalda vitaminken

• Benim mezhepimde ayrim yoktur herkes can dır

1|1
    0|0
  • insanları ırklarına göre ayırmamak gerek. İnsan olan her ırkta insandır.
    Irkçılık yapmayın diyorsun ama ırkçı düşünen sen oluyorsun bunu yazmakla.

1|0
    0|0
  • Tam suanda diyarbakir bir kantinde 3 tane diyarbakirli kizla oturuyorum. Birisi 29 yasinda birisi 22 birisi 19 bence cok iyi insanlar gule gule yarildik orta yerimden catlayacammmmmmm cok tatlilar siveleri guzel tatli insanlar.

2|0
    0|0
  • kürt kızları diyerek ırkçılık yapan sensin :)

4|0
    0|1
  • Guzeller saygi ve sadakat var

1|1
    0|0
  • Kürt kızı ya da Türk kızı , Arnavut Çerkez Boşnak kızı... Önemli olan insan olması , hayata olumlu gözlerle bakıp yaşam alanına güneş olup aydınlatması...

1|0
    0|0
  • İyi kızlardır ilgimi hep çekmeyi başarmışlardır
    Kürt diye artı veya eksi birdurum teşkil etmiyor benim için. Etmemelide

1|0
    0|0
  • cici kızlar...

2|0
    0|1
  • kürt kızları güzeldir çoğu farklı bir yüz hattı vardır ama güzeldir türk kızlarından güzeldir hiç değilse

2|0
    0|0
  • farketmez benim için insan olsun yeter

1|0
    0|0
  • zor şartlarda yetişen aile baskısıyla büyüyen insanlar kimsenin ırkçılık yapmaya hakkı yok kürdü de bizim türküde çerkezide lazıda bu ülkede yaşayan ihanet etmeyen herkes bizim dostumuz kardeşimizdir

1|0
    0|0
  • Allah'ın bir kulu.

Kürt kızları diyerek bir ayrım yapmışsınzaten. Irkçılık diyorsun.
    Halbu kisen yapmışsın zaten

2|1
    0|1
    • Bende bir Kürt kiziyim

• Hayır sadece bu yüzden çok dışlandim. Hala böyle düşünen insanlar var mı öğrenmek istedim :-)

• Bazı şeyleri kafanızdan silmeniz gerek.
      Herşeyden önce insan olduğunuzun farkına varmanız gerek.

Karşım da eğer ki ben bir Kürt kızıyım diyen biri varsa, önce kendini aynı saftan ayıran bir kişi var demektir.
      Bunun haricin de normal işleyişe katılmak hiçbir sorun açmaz

• Atın üstündeki türkse kardeştir gerisi yüktür.
    halkların kardeşliği vs hepsi palavra benim kardeşim türk olandır işte nokta..

3|1
    0|0
  • kurt kizi iste ne dusuniyim..

1|0
    0|0
  • ben ırkına göre görüşten ziyade aslında bütün kadınlar aynı :D brezilyadan tut çin e kadar hiç fark etmez hacı hepiniz aynısınız :D

1|0
    0|0
    • Sacma sonradan belirttigin gorusunde kurt olmakla gurur duyuyorum demissin :) kurt ya da turk ya da ingiliz insan milliyrti ile nie gurur duysun ki komik senin o milletten olmak icin caban nedir 0. Kimden dogarsan milletin o dur komik yani :) ayrica diller dinler demissin dunyanin cesitli yerlerinde mardinden daha fazla din ve dil yasiyor lutfen komik olmayin :)

• Kars'ta yaşıyorum. Burada çok var bazı kızlar öyle güzel öyle çekici oluyor anlatamam. Kişilik olarak da iyiler

1|0
    0|0
  • eşim kürt yeterli mi

1|0
    0|0
  • Çirkinleri çok çirkin.
    Güzelleri çok güzel.
    Arası yok.

2|0
    0|0
  • Evlenmiyeceğim kız.

3|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    83

Kızlar Ne Diyor 36

• Kürt kızı Türk kızı diye ayırmıyorum. İnsan ve insan olmayan diye ayırıyorum.

5|1
    0|0
  • Bende bir Kürt kızıyım. Bazıları gerçekten çok pis tam bir gundi. Fakat tanıdığım çok hanımefendi, karakterli insanlarda var.

2|3
    0|0
    • @kronos_23 köylü milletin efendisidir😂 Biat et efendine.

• Soran sende o pislerdensin herhalde gocunduğuna göre. Kürtleri sorduğun için onlara dair yazdım. Aksi halde Irk gözetmeksizin her kızın iyisi kötüsü var. Sanki yerin dibine soktum. Adam akıllı oku cevabımı. Bir kerkenezin gazıyla yorum yapma.

• Evet ben Mardinkıyın köylüyüm çokta mutluyum

• Yazdım yazdım sildim nasılsa anlamayacaksin. Herkes bir değil. Dışlanma sebebin kürt oluşun değil. Ardında sakladığın hainligin ve Türk düşmanlığın. Sizleri sevmiyorum.

6|3
    0|0
  • Kürt kızları sıkı dosttur türk olan arkadaşlarım dan bile harbibiyiligini fazlasıyla gördüm tabi bu dedigim terör dışındaki Kürtler

1|1
    0|0
  • Hiç sevmem. Zorunda mıyım?

3|2
    0|1
  • Kürt kızları candır ya 👍

1|0
    0|0
  • özel univde okuyorum okulun %85 i kürt kökenli kız ve havalılar mesela sen bu soruyu sorunca aklıma geldi neden kendinizi ırk olarak ayrı tutuyorsunuz bu ayrımı türk milleti değil siz yapıyorsunuz şöyle ki okuldaki kürt arkadaşlar yeni nesil kürt kızları babasının da hadi kızım kürtlerin ne olduğun u görsünler deyip kızına keseyi sonuna kadar açtığı bir okuldayım nedense kürt kızları abartıp son model giyinip kuşanıp geliyor ben bunun kürtlük kavramının onlara verdiği eziklik unsurunu örtme cabası olarak görüyorum. bir taneside kürt olmak kaderim olmasa tercihim olur demişti ufak atta cıvcivler yesin koçum demiştim

1|0
    0|0
  • Bende kurdum yani her irkta iyi kötu var bori cok iyi olur digeri aksine fesat minafik..

1|1
    0|0
  • Epilasyona büyük bir bütçe ayırdıklarını biliyorum yalnızca, evet.

3|3
    0|0
    • Epilasyon işiylemi uğraşıyorsun

• Bende Kürdüm öyle bir sorunum yok çok şükür :-)

• Tamam ne mutlu sana ama de ayrı, lütfen.

• Allahın yarattığı kul derim. Benim kürt türk diye sorgulamaya hakkım yok

0|0
    0|0
  • Bu soruyu sorarak zorla kendinizi ayrıştırıyorsunuz.

2|0
    0|1
  • Bölücü taraftan değilse severim bir çok kürt arkadaşım olmuştu ama bölücülere tahammülüm yok kim olursa olsun

1|0
    0|1
  • Bazı kişilere diyorum bunu ya hiç kürt laz türk ne fark eder ki çanakkale savaşında kürtlerde savaştı lazlarda türlerde ya böyle yapmanız iyi mi ya o. yüzden Türkiye bu halde sizin böyle ayrımcılık yapmanız kötü birşey dışlanmak kadar kötü birşey mi var kurt laz türk biz secmedik ve siz bu bencilliginizle hiç isim olmaz kurtlerlw diyorsunuz her yerde bir kötü olan vardır lazlarda da kötüler var türklerde de var ama siz bunu dusunmek de zorluk mu cekiyorsunuz ya kürtlerde bizim kardeşimiz dır lazlarda türklerde böyle. ayrımcılık yapmayın !!!

0|0
    0|0
  • Kürt iydir. Ama alevi kürtten korkacan hacı

1|2
    0|0
  • Pkk seviciliği yapıyorsa ve Türkleri düşman olarak görüyorsa benim için önemi olmayan insanlardır. Türk bayrağı altında yaşamaktan gurur duyuyorsa ve devletine milletine ihanet etmiyorsa severim, neden sevmiyeyim.

0|0
    0|0
  • hiçbir şey.

0|1
    0|0
  • Kürt arkadaslarim var seviyorum cokda iyidirler kürt türk ayrimi yapmam ama eger pkk yandaşı hdp liyse o zaman hepsi benden uzak dursum

0|0
    0|0
    • bu ülkede bu zamana kadar ayrım yapılmamıştır yapılmazda taki 3 5 it sürüsü başkalarının oyununa gelip bu ülkenin ayağına dolanana kadar bu dağdaki südü bozuk kukla it soyunun katli destek olanlarınında ayrıca katli mecuptur efenim

• Aha buda dağ gülü cikti 😁

• Pipileri varmış gibi hereketler yapmasalar sorun kalkacakta

0|0
    0|1
  • Karakter olarak Karadeniz kızlarıyla zıt

1|0
    0|0
  • Aşağılık, değersiz, çirkin , bir şeye yaramaz ve iğrenç kızlar olarak görülürüz. Hor görülürüz.

Gerçek budur.

Kürt kızı olarak en iyisini ben biliyorum. . .

0|0
    0|0
  • Bir ırkla ilgili (bana göre saçma ve yersiz) bir soru soruyorsun ve ırkçılık yapılmasın diyosun. Ben Kürt kızıyım, dört kız kardeşiz, dördümüz ayrı dünyalarız. Bazen benim Kürt olduğuma da inanmazlar falan. Bence sorun fazla genel. Biraz daha daraltmalısın hangi yönden nasıllar?

0|0
    0|0
  • Bişey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Dus aldiklarinda sorun olmuyor

0|0
    0|0
  • insanlar işte düzenli ağdaya gittikleri sürece tabi

0|0
    0|0
  • Kürt bir tanıdığım yok, bilemeyeceğim.

0|0
    0|0
  • bir düşüncem yok. bazıları çok kaba konuşuyor ve erkeksi hareketleri var. öyle yapmasınlar

0|0
    0|0
  • Kürt kızları çok kibirli ve kendini begenmiş oluyorlar. Benim tanıdıklarım böyleydi. Ama gariptir ki erkekler ise bir o kadar insancıl ve iyiydiler. :)

0|0
    0|0
    • Ege bolgesindekileri gor. Abi cagirma vardirya 14 yasindaki cocugu 20 25 yasindaki abileri dovuyor. Bu 1 olay degil ayrica.. Okadar cok oluyoki

• Yaşları ilerledikçe ten renkleri çok koyulaşıyo, yüz yapıları değişiyo

0|0
    0|0
  • sonuçta insan. nereli olursa olsun, ne olursa olsun İNSAN.

0|0
    0|0
  • bir sus k*rt

0|0
    0|0
    • Sende t*rk

• oo ben k*rdüm den başka bildiğin kelimelerde varmış şaşırttın

• Biji azadiya gelan. Biji birati biji aşitiya kurdan. ✌✌✌✌

• Kızlar Devam
    6
Yükleniyor...