Suriyeliler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce gitmeliler mi? Yoksa sahip mi çıkmalıyız? Ne düşünüyorsunuz Suriyeli mülteciler hakkında?

• Gitmeliler.
    68% (99)63% (89)66% (188)Oy Ver
  • Sahip çıkmalıyız.
    32% (46)37% (53)34% (99)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

3|4
19|43

En İyi Erkek Görüşü

• Vatanına sahip çıkmayan adama biz niye sahip çıkıyoruz vatan haini hepsi

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Birkaç seneye baya karıştıracaklar ülkeyi. kimse burada tatlı su hümanistliği yapmasın çok istiyosanız alın evinize besleyin kafamı attırmayın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• kimse keyfinden evini yurdunu bırakıp başka yere göç etmez. sormak bile bencillik tabiki kim olursa olsun yardımcı olunmalı dünya olarak sadece bizim ülkemizde değil.

3|1
    0|0
    • Avrupa begendiklerini alıyo ama kanki :) begenmediklerini bize postaliyolar

• @T-BagTeodor Yani suriyelilerin iyisini seçip de, kötüsünü size vermiyorlar. Onu demek istedim

• @OnlyMyLove adamlar okumuş etmis olanlari aliyolar gerisini postaliyolar diye biliyorum bende

• Bize sığınmışlar canlarını zor kurtarıp gelmişler sahip çıkmasak bile teslim edemeyiz zamanında birilerinin azerileri ruslara teslim ettiği gibi elbetteki misafirde misafirliğini bilmeli istenmeyen hadiseler olacaktır bunada yetkililerin müdahil olması gerekir lakin iktidar tarafından pis kokular alıyorum sonu hayrolsun

1|0
    0|0
  • Kadın çocuk yaşlı hasta anlarım kaçmalarınıda sapa sağlam erkekler ne diye geliyorlar vatanlarına sahip çıksınlar savaşsınlar kadın çocuktan çok erkek geldi be

2|2
    0|0
    • Neyle savaşsınlar dostum. Adam uçakla tankla tüfekle geliyor taş mı atsınlar. TC ordusu türk halkına savaş açsa ne yapabilirsin evden pompalıyı alıp savaşa mı gideceksin. Yapmayın ne olur biraz mantık.

• Çocuklara sahip çıkalım da, çocukları dilenmek zorunda bırakan büyüklerini yollayalım. Böyle bir şey mümkün değil mi?

1|0
    0|0
  • bir insan ülkesi savasta iken ülkesini bırakıp kacıyorsa o insandan hayır gelmez.

1|2
    0|0
  • Ben olsam butun erkekleri falan sinir disi ederim kadin ve cocuklarida kamplara toplarim ama sadece kamplarda kalmalarina izin veririm sehirlere sokmam 3n fazla bu kadar sahip cikarim

1|0
    0|0
  • Gitsinler ya saten azinliklardan cektik bunca sene ne cektiysek bir kac sene sonra bunlarda silahlanib bizde devlet kurcaz diye daga cikarlarsa hic sasirmam

3|1
    0|0
  • gitsinler.

1|2
    0|0
  • Yakında toprak isterler diye düşünüyorum

1|2
    0|0
  • Git demek, gidin demek kolay tabii...

1|0
    0|0
  • gitmeliler , anasını satayım eskiden bizim dilenciler sadece istiyordu parayı vermessen gidiyordu bunlar yapışıyor kırmızı ışıkta heryerde bizim türk dilencilere fırsat kalmadı mk onlar

1|0
    0|0
  • Bence kendi vatanlarini müdafa etmeliler gerekirse vatanları için olmeliler göçmen botlarinin batmasiyla boğularak olmemeliler şu an zaten kendi vatanlarini 1. Dünya savaşında osmanlı gibi savunsa idiler belki bu durumda olmayabilirlerdi asla yanlış anlamayın gitsinler istemiyoruz gibi bir durum anlaşılmasın

1|0
    0|0
  • Gücünün yettiği kadarına sahip çıkılmalı ama bizde durum çok farklı amaç çok farklı. Bakın ab den yardım isteniyor bakabilmek için (Sözde) böyle bir şey mantıklı mı gerçekten? demek ki durumun yok kaynağa ihtiyacın var ve ondan bundan para istiyorsun gerçi hoş istenilen paralarda mültecilere gitmiyor o da ayrı konu. Diyorum ya amaç farklı insanlık falan düşündükleri yok hepsi dışarıda dileniyor.

0|0
    0|0
  • İnsanlıktan nasibi almamış bir millet değiliz biz.
    Avrupanın veya dünyanın ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Suriyelilere sahip çıkmalıyız..

1|0
    0|0
  • Alınmaları bile hata. birilerinin cumhurbaşkanı sırf arap dünyasına yaranmak amacıyla doldurdu başa belalar gitmeliler. Türkiye Türklerindir.

1|0
    0|0
  • Gitsinler -_-

1|1
    0|0
  • A dedim cancan

1|1
    0|0
  • Kurtuluş savaşında sözde onların olan altın rezevrleri için ingilizlerle bir olan bir ülkenin halkına neden sahip çıkmam gerekiyor benden vergiyle çıkardıkları her kuruş boğazlarında kalsın

1|0
    0|0
  • Sevmitorm

1|0
    0|0
  • Sahip çıkalım çıkmasına da, yöntem yanlış. Doğru yöntemi burada açıklamamın pek gereği yok.

0|0
    0|0
  • bir batıya doğru göçselerde şu şerefsizler batsa sonra türkiye türkiye diye yalvarırlar
    bizde avrupa birliğine almıyorken iyiydi deriz

1|0
    0|0
  • göt etmelerinden konu açmam ama devletin onlara verdiği fırsat abartılı işsiz kaç tane türk var suriyelilerin elinde bir iphone 6

1|0
    0|0
  • Daha gönderemeyiz zaten ab si avrupa birlikleri carti curtu insanlik felan sallarlar ha bire bize tamam insaf din kardesiyiz felan yardım etmek lazım bu insancıl yanim
    Politik ülke geleceği yônünden bakarsak ülke Şu an kötü durumda bence operasyonlar sehitler ülkenin ekonomisi yarın birgün Allah korusun bir savas çıksa pkk biyandan isyani ypg pydsi her halti suriye tarafindan gelcek hadi bide bu icimizdeki 2.5 milyon suriyeli isyanini düşün? Ülkenin 4 bir yanında al sonra ne yaparsan yap ki zamanında osmanlıya olanları biliyodur çogu kisi o isyanlari

0|0
    0|0
  • türklerden farklı bir ırk

1|0
    0|0
  • suriyelilerle ilgili 2 farkı düşüncem var,

1-herkes gibi neden ülkelerinde savaşmak yerine ülkelerinden göç ediyorlar?

2- bir baba düşünün; eşini, çocuğunu belkide anne babasını korumanın tek yolu savaştan kaçıp başka bir yere sığınmak. siz olsanız aynısını yapmazmısınız? savaşın içinde kendi çocuğunuz ve ailenizi bırakırmısınız?

2. düşüncem bana daha ağır basıyor, ve bende bir baba olarak asla o ülkede kalmam. yanlız aileme sıcak bir yuva sağladığım anda kendi yuvama dönüp onu başkalarına kaptırmamak için savaşırım. bir Türkler asla bu ülkeyi terketmedik, terketmeyizde.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

0|0
    0|0
  • Kalsın diyenlerin vergileriyle baksınlar
    Bizim insanımız aç yatarken elin arabından bana ne? Tavşan gibi ürüyen suç makineleri

0|0
    0|0
  • Ülkelerine gitmeli erkek gibi vatanı için savaşmalı burda bizim huzurumuzu bozmaya hakları yok hepsi hain zaten ülkende savaş var sen komşu ülkelere kaçıyorsun ailesini yaşlılarını çocuklarını gönderse eyvallah ama yetişkin eli silah tutanlarında sığınması tam bir vatan hainliği ülken için savaş varsa savaşacaksın uğrunda şehit olmak varsa amenna neyse yine moralim bozuldu suriyeli yazısını gördümmü asabım bozuluyor

0|0
    0|0
  • Başımızın üstünde yerleri var. O görüp beğenmediğiniz insanların savaş çıkmadan önce bir evleri vardı. Büyüklerin çalışıp eve ekmek getirebilecekleri bir iş yerleri. O çocukların kendi odaları yatakları ve oyuncakları hatta kapılarının önünde minicik bisikletleri vardı.. Gitmeliler diyen bu yüzde 60 lık kişileri biraz vicdan muhasebesine davet ediyorum. Allah'tan korkun...

0|0
    0|0
  • hepsini yakmak gerek almanyayida mafettiler yakin hepsini

1|0
    0|0
  • olayın bir sürü kötü boyutu var. bende rahatsızım ama ölümden kaçıyor bu insanlar. bu çok önemli bir nokta.. alayı kampda olmalı, kamplardan dışarı çıkış giriş saatleri olmalı, ne bileyim işte öyle elini kolunu sallayan her yere gidememeli.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 18

• bir ülkede savaş varsa, insanlarının can güvenliği yoksa ve sen en yakın ülke olarak o sivil masum insanlara savaş bitinceye kadar kapılarını açmaktan kaçınıyorsan sen faşist bir devletsin. buna destek verenler de faşisttir. suriyeli yerine ruslar olsaydı kimsenin sesi çıkmazdı ama eminim. sizin kirli zihinlerinizin düşündüğü, kendinizden aşağı gördüğünüz insanlara karşı uyguladığınız bu yaklaşımın adı faşizmdir.

2|4
    0|0
    • türkiye allah göstermesins avasa girse bizler topraklarımızı bırakıp korkakca kacıcakmıyız, bunu yaparsak eger nerde bizim vatan sevgimiz? savasta iken vatanından kacan vatan hainidir ve baska ülkeyede cıkarı icin herseyi yapar

• Sığınma hakkı ya da iltica hakkı, kimi ülkelerin önceden belirlenmiş koşullara uygun başvurularda bulunan kimselere verdiği hukuki ve politik bir haktır. Yaşadıkları ülkede cinsel, ırksal, dinsel, politik, kültürel vb ayrımcılıklara uğradığını gösteren belgelerle hakveren ülkelerin adlî makamlarına başvuran kimselerin başvuruları ülkenin ilgili komisyonlarınca incelenir ve eğer kabul görürse kişiye sığınma hakkı verilir. Böylece kişi söz konusu devletin koruması altına girer. Bunun yanı sıra kendi ülkelerinde yaşam koşıllarının elverişli olmaması ya da can güvenliğinin tehlikede olması durumunda da iltica talebinde bulunulabilir. Bir ülkede yaşanan içsavaş, savaş, çatışma, katliam ya da soykırım gibi durumlarda kitlesel sığınma istemleri yapılabilir.

• Seni alnından öpüyorum. Varol kardeşim..

• Sahip çıkıyoruz zaten. Suriyeliler rahatlıkla üniversiteye kayıt oluyorlar, öğretmenler onca türk vatandaşı atanmasını beklerken suriyeli bir öğretmen anında atanabiliyor. Üstelik ufak çocukları neredeyse o masumluklari ile günde ailesine en az 50tl kazandırıyor. Güzel ülkemde 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz

2|4
    0|0
  • Sahip cikin panpalar yaziktir biz dahip cikmiyoruz siz cikin iyi bakin besleyin pkk nin farkli versiyonu onlar haberiniz olsun he hadi aslanlarim benim terorist beslemeye devam edin :)

2|0
    0|0
  • Sahip cikmaliyiz bir musluman olarak gorevimizi yapmamiz gerekiyo ya turkiyede savas ciksaydi suriyeye gitmek zorunda kalsaydik onlar bizi kovsaydi napardik o zaman? Coluk cocuk nereye gidicektik biraz empati kurun biraz vicdaninizi dinleyin lutfen yazik degilmi o cocuklara 1 kere iyilik yaptim diye her gorduklerinde abla nasilsin diye yanima geliyolar guzel bisey degilmi bu?

1|0
    0|0
  • Kimse istemez onları burda.

1|0
    0|0
  • Umurumda değiller gitsinler. Gelir gelmez 55 bin tane çocuk doğurmayı biliyorsunuzda ülkenizde kalıp gururunuzla onurunuzla savaşmayı bilmiyorsunuz ya abazanları. Çok değil bundan 2-3 sene sonra kendi ülkemizde turist muamelesi görecez.

1|0
    0|0
  • Sadece biz degil butun dunya sahip cikmali. Yarin bizlerin de ayni duruma dusmeyeceginin asla garantisi yok.

1|0
    0|0
  • Önceki gün bir seyyar satıcının, Suriyeli bir çocuğu kaldırıp yere fırlatışını izledim. Ne ara bu kadar merhametsiz insanlara dönüştük anlamadım.
    Ben büyüklerimden, yardım etmeyi, sıkıntıda olana el uzatmayı öğrendim. Her milletin sapığı, hırsızı, arsızı vardır. 3-5 kişi için mazlumlara kin kusmak akıl işi değil!

1|0
    0|0
  • Kararsızım

1|0
    0|0
    • Türk yetkililer kaç gündür senden cevap bekliyor. Şu kararını çabuk ver çözülsün şu mesele artık bütün dünya tedirgin...

• Biz enayimiyiz gitsinler daha kürt sorununu çözememişiz birde bunlar çıktı geldi neden hiç AB ülkesi kabul etmiyor düşündünüz mu?

1|0
    0|0
  • gitsinler yaa

1|0
    0|0
    • ( gitsinler yaa ) yoruma bak. şımarık kız çocukları gibi. Dünyadan bir haber klavye başında yorum kasıyor gitsinler yaa. tamam söyledim ben şimdi hepsine dediğini birazdan gidecekler.

• Bu yazdığın yorum olmuyor.. Anket sorusu değil.

• @OKKO0606 Allahını seversen yorum değil de ne ya. Konuşmak için bıdı bıdı konuşuyorsunuz işiniz gücünüz yok belli ki. Uğraşamicam hiç.

• gitsinler artık.

1|0
    0|0
  • Sahip cikilmali

1|0
    0|0
  • Ne kadar vicdansizlar varmis😂

1|0
    0|0
  • Gitmeliler. Bizim kendimizi doğrultacak kıçımız yok ileride başımıza iş açacaklar hepten ülke bombok olacak

1|1
    0|0
  • Onlara iyi bakalım ileride lazım olacaklar :)

1|0
    0|0
  • Bu dünya da hepimize yetecek yer var. Ben de hoşlanmıyorum bildiğim, rahat yürüdüğüm yolun kaldırımında dilenen insanlar görmek, e peki ne yapalım? Savaşa direnmekte bir seçim, savaştan kaçmakta savaşmıyorlar diye biletlerini kesip aşşağılayamazsınız, eig seçmiş birde ergen.

0|0
    0|0
  • defolup gitmeliler !!!

0|0
    0|0
Yükleniyor...