Nesnelerin İsimleri Nereden Gelmiştir?

Nesnelerin İsimleri Nereden Gelmiştir?
Neye göre 'koltuk' neye göre 'masa' neye göre 'halı'? Kullanım amaçlarına göredir diye düşünmüş olabilirsiniz ancak varmak istediğim yer bu değil. Yani birinin çıkıp eşyaları ilk olarak adlandırmasından bahsediyorum, neden ya da neye göre bu isimleri vermiş, ağzından ilk çıkan sesler midir yoksa? Tabii bir de bunların dillere göre değişimleri var :) İçinden çıkılmaz bir düşünce. Siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• hahaha bunu sorgulayan bir benim zannederdim hep bak biri daha çıktı valla kullanıma görede yapsalar neden koltuk demişler de başka birşey dememişler merak ettim hep

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• salatalık salataya konulduğu için salatalık demişler ama salataya neden salata demişer...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kol uzunluğundan, tuk oturunca çıkan sesten, olmuş " koltuk ". Bu kadar düşündüğüm yeter bence

1|0
    0|0
  • genelde bunlar belli mantık çerçevesinde olmamıştır. bazıları mantılı adlandırma yapmış ama senin mantıgına uyar mı orası ayrı...

1|0
    0|0
  • Güzel soru

1|0
    0|0
  • Gökten zembille inmedi ya😀

1|0
    0|0
  • Sorunu taktir ettim doğrusu, ama bunun cevabını verebilecek kişi binde birdir bence...

1|0
    0|0
  • kuran dan

(2/BAKARA-31: Allah, Adem'e herşeyin ismini öğretti. Sonra onları meleklere sunup: “Dedikleriniz doğruysa, haydi bu şeylerin isimlerini bana söyleyin bakalım” dedi.) /

0|0
    0|0
    • :) ahahah "herşey"? Ademin zamanında doğa unsurlarından başka ne varmış ki? Dürüst olayım ateistim ve oldukça çelişkili bir sure :) ah ah :) mantık yürütelim dedim, çelişki değil :)

• merak etme senle cennette olmayız birim ama bir yanlışmda senin korkmadığın cehnnemde beraber olacağımız kesin sen o kadar mükemmel sen pis bir sudan yani spermden gel ve içinde ruh olduğunu bilmeden yaşa sen böyle yaşa bende böyle yaşarım sorun değil kuranda penguenleri anlatmak zorunda değil allah ya da uçmayı ya da interneti allah bunlara allah a inanarakda ulaşabilirsin çünkü allah o ilhamı sana bana herkese istediğine verir cehalet senin dar görüşlülüğünde bende ise sadece denge gelişmekde :d by by insan evladı

• :) yine sorduğum mantık sorularına mantıklı cevaplar alamadım tabii ki de :) tırı vırı :) okumayın boşverin, farkımız olsun :) bye

• Türkçe mantıklı dildir bana göre. Yeni kelimeler türetiyorsun. Çoğu kelimenin mantığı olmuş oluyor :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkesin sorguladigi ortak dusuncelerden biri :D no idea

1|0
    0|0
  • Hep bende merak etmişimdir. Hatta yemek isimlerini de..

1|0
    0|0
Yükleniyor...