Mustafa Kemal Paşa'nın hilafeti ve şeriatı kaldırması ve laiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Laiklik nedir?

Sizce hilafetin ve şeriatın kaldırılması milletimizin kültürel emperyalizme uğrayıp ahlakının bozulmasına sebep olmamış mıdır?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ise eyy kafir neden milletin ezanına karıştın? Atatürk tamamen İslam düşmanıydı bunu inkar etmeye gerek yok gençliğinde bile cumhuriyetçi vs olduğu bilinoyrdu yeni bir ülke kurdu kendi sistemini yerleşirdi.

1|0
    0|0
    • Dini yoketti şimdi erkeklerimiz ammsalak ve g*vat kızlarımız ise bacım. Türk ırkı hiç bu kadar sürrtükleşmemişti tarih boyunca.

• Sömürge olan ülkeler Türkiyeden daha öndede şu anda Mustafa Kemal mi yönetiyor ülkeyi? Onun zamanında yapılan devrimler zamanın çok ötesindeydi kabul etsenizde etmesenizde bu bir gerçek.

• @aurora1578 aynen öyle.

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayır.

0|0
    0|0
    • Kemal Paşa'nın yunanı denize dökmesiyle övünüp gurur duyan sonra da yunan gibi yaşayan ve yunan adalarında yunanlılara vurduran veya vuran kemalistler hakkında ne düşünüyorsun peki?

• Siz kemalistlerin bu Kemal Paşa sevgisi nedense bana çok gülünç geliyor :D özellikle onu solcu vs sanmanız sahiplenmeniz. Hülasa zaten onun yaptıklarını değiştirmek için bir şeyler yapılıyor.

• Bana da gülünç gelen çok şey var. Mesela analarımızın üstsüz bir şekilde işgalci güçler önünde çifte telli oynamasına karşı gelen bir Adam var. Bu memleketin satılmasına engel oluyor. Ne olacaktı Atatürk olmasaydı? Ben Atatürk'ü seviyorum. Onu nasıl sevdiğim ve neye göre sevdiğim hiç kimseyi ilgilendirmez. O benim Ata'm bizim Ata'mız. Söylenecek çok şey var ama sadece yazılır, okunmaz. O yüzden boş ver.

• Bu yobazı burdan alın.

0|0
    0|0
  • oldu tabıkı mılletın... ctı.. hılafetı kaldıran herıften ne beklenır ılahlastrıolar ıste gtgide. msalak bı mıllet olduk katkılarıyla. goruslerınıze katılıyorum. kemalıstlerden bol embesıllık ıceren msjlar gelır artık. bız yobaz oluyoruz lafa gelınce

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum

0|0
    0|0
  • Dini kullanarak yonetimj zor durumda birakiyorlardi o yuzden

0|0
    0|0
    • Şimdi kendisinin yunanı dökmesiyle övünen kemalistler yunan gibi yaşıyor ama o ne olacak?

• Onlar bati ozentisi dizilerimiz saolsun

• Tek parti döneminde en güzel bacak yarışmaları yapılmış. Din her ne olursa olsun bir topluluğun kültürel emperyalizme uğramasını önler. Laiklik kavatlıktır dinsiz devlettir. Eğer laikliği ilan ettiysen bunun önlemini almalıydın. Önlem alınmazsa eğer bu günleri bile arayacağız

Erkekler Ne Diyor 3

• Laiklik din ve devlet işlerinin ayrılmasıdır. Mustafa Kemal'in amacı din tüccarlığının önüne geçmekti. Bu amacı onun şu sözlerinden de anlaşılabilir:
    ''Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanın emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünce ve tefekküre karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz, kasde ve fiile dayanan bağnaz hareketlerden sakınıyoruz. Gericilere fırsat vermeyeceğiz.''

0|0
    0|0
  • Hayir olmamistir. Mustafa Kemal ATATÜRK OLMASI GEREKENI YAPMISTIR.

0|0
    0|0
  • Kendin ümmetçisin senin gibi düşünmeyenlere karşı çıkıyorsun tersliyorsun o zaman sorma kardeş madem sordun tarafsız olcaksın

0|0
    0|0
    • Ümmetçi miyim? Ne kadar ümmetçi varsa gebersin gitsin. ümmetiler kemalistlere, kemalistler ümmetçilere rahmet okutuyor.

• bir dakika pardon ordaki kız ümmetçiyim demiş yanlış anladım o yüzden yazdım kusura bakma

Yükleniyor...