Bir erkek neden karısını döver?

sizce neden?

0|1
24|42

En İyi Erkek Görüşü

• Her ne olursa olsun kendinden güçsüz birine şiddet uygulamak çok yanlıştır. Erkekler arası kavgalarda da böyledir bu iş. Eğer gerçekten adamsan, bir yere düşüne arkasından vurmazsın aşırı derecede.. bir de kendinden kat kat düşük güçte birini acımasızca hırpalamazsın. Ama eğer bir erkek karısına vurabiliyorsa, Allah ondan merhamet denen şeyi.. sevgi denen şeyi.. yürek denen şeyi almıştır. Ağır o*rospu çocuğudur. Tam böyle ıslak ıslak hortumla dövülesi kişidir. Böyle.. nasıl desem başka kelimeler bulamıyorum yorumuma. Kelimelerim tükeniyor böyle konularda. Henüz çok genç bir erkek olarak böyle zihniyetler keslinlikle aklımın ucundan bile geçmedi geçmez de geçmeyecek de. Yani böyle. O erkek denilen şahıs sadece erkekliğiyle kalır. Adam olamamıştır, yazık o en adi şerefsizlere.

Argolardan dolayı kusura kalmayın, belirli nedenlerden dolayı hassasım bu konuda.

0|0
    0|0
    • bunları okurken aklıma eski orta asyada insanların bakış tarzlarını anlatan bir belgesel geldi. orda birbirine denk düşmanlar savaşırmış ve kazanan taraf düşmanını övermiş. öldürdüğü kişi kadar taş koyarmış mezarına. insanların düşmanına bile saygısı varmış. peki ne oldu da o insanlar bu hale geldi. dinazorlar gibi genlerimiz mutasyona mı uğradı

• önemli değil.. yanlış anlasan da doğru tepki verdin. böyle bir adama kocam diyeceğime ölürüm daha iyi.

• Anlayışın için tesekkurler :)

En İyi Kız Görüşü

• İslam dininin "kadınları hafifece dovun" ayeti ile"annelerinize of bile demeyin"emrini ir butun icinde dusunup ama kuranin geri kalan 6664 ayetinden bihaber olan erkeklerin ve o erkekleri yetistiren annelerin ortak calismasi diyebilecegimiz ürün.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• girdiği topluluklarda kabul görmemiştir, eziliyordur, seveni azdır, ya da yoktur. hayatta başarabildiği tek şey kendi başına tuvalete gidebilmesidir.

4|0
    0|0
  • silik tipler yapar bunu. dışarıda iş hayatında ya da insanlarla ilişkilerinde hep ezilen, itilip kakılan, cesaretsiz olduğu için kimseye sesini çıkartamayan ezik kişilerdir. hınçlarını o kişilerden alamadıkları için, güçleri yetmediği için, sinirlerini karılarından çıkarırlar. çünkü güçleri bir tek karılarına yeter. erkeğim diye dolanıyolar işte

2|0
    0|0
    • peki bu bir bakıma kendine de hakaret olmaz mı. ezebildiği bir kadın yerine saygı duyduğu bir kadınla yaşamak daha motive edici olmaz mı. eksiklik başka bir eksiklik kapatılıyor o zaman?

• o kişinin kendine saygısı, özgüveni, değeri olsaydı zaten bunu yapmazdı. karekteri düzgün bir erkek bunu yapmaktan rahatsızlık duyar, kendine bunu yakıştıramaz zaten. onlar hiç bir kadına saygı duymazlar. çünkü birlikte oldukları bütün kadınları ezmeye çalışırlar. başka çareleri yok. zaten toplumda sürekli ezillen kişilerdir. hangi kadınla birlikte olursa olsunlar, bunu yapmadan duramazlar

• işin kötüsü anne baba iletişimde dayak olan kadınlar da evliliklerinde işi dayak yemeye kadar götürüyorlar. çünkü kişilik oluşurken onu bilgi olarak kodlamış.

• Acziyetinden..

2|0
    0|0
  • pardon erkek derken?

1|0
    0|0
  • Puşttur, yapar!.

2|0
    0|0
  • nasıl bir şerefsiz evladı bu..
    insanlığının ta... koyim.
    şuanda karşımda olman için neler vermezdim. keşke bir yerde karşıma çıksan karaktersiz.
    burada ilk defa küfür ediyorum. engellenecekse silinecekse de umrumda değil..

1|0
    0|0
    • öfkeni anlıyorum. şiddet şiddetle onarılmaz işte. o da kendince haklı görüyordur sebeplerini. herkes kendi doğrularını üstün tuttuğu için karşısındakine istediği gibi eziyet edebileceğini düşünüyor. bir nikah belki o bile yoktur imamın ettiği bir dua öldürmeye kadar bir diğerinin üstünde hakkı vermiş gibi algılıyorlar.

• Ben 10 yıllık evliyim eşime fiske vurmadım vurmam da. Aklımdan bile geçmedi. İnsan nasıl karısını dövmeyi düşünür anlamıyorum. Benim eşim hasta olduğumda çocuğunun başını bekler gibi benim başımda bekliyor, yemeğimi yapıyor, üstümü temizliyor, çocuğuma bakıyor, namusuyla beni bekliyor, beni seviyor, derdim olduğu zaman hiç bıkmadan dinliyor, ben haksız olsam bile benim yanımda oluyor ben böyle bir kadını, bana Eş'lik yapan bana annelik yapan bana yol arkadaşlığı yapan, bana dost olan sırdaşımı döver miyim hiç, bunun düşüncesi bile kötü. her aile de olduğu gibi bizde de tartışmalar oluyor ve ben ona bağırdığım zaman bile vallahi de billahi de vicdanım sızlıyor.

Eşini döven erkeklerin de sonuna kadar karşısındayım. bir kaç defa sokakta eşine bağıran tokat kaldıran adama denk geldim ve sadece bakışlarımla ne demek istediğimi anlattım.

Kadına gücü yetip de erkekliğini onlar üzerinde gösteren erkeklere diyorum ki :

G. ötünüz yiyorsa sizin gücünüzde sizin kalıbınızda olan bir erkeğe yapın

1|0
    0|0
  • Dışarıda bir boka yaramiyordur çünkü. Hayatı boyunca bir sapa balta olamamıştır ve en önemlisi yavşaktır da ondan

2|0
    0|0
  • insan karşısındakinin fikirleri karşısında ezildiği ve sözlerinin kifayetini kaybettiğini anladığında şiddete başvuruyor. Kadın da aynı Erkek de aynı Devlette öyle

2|0
    0|0
    • ama burda dillerini pek anlamasam da şarkıya eşlik etti diye dayak yiyor. dediklerinde haklısın. kadınlar da başka türlü şiddet araçları bulabilir. hepsinin psikolojik açıklaması vardır mutlaka.

• kişisel bakılacak kadar az rastlanan bir olay değil ne yazık ki. bu toplumdaki rol dağılımında var. dini kısmı etkili olabilir. ama sadece bu da değil. kadını arkasında yürüten bir toplumdan bahsediyoruz. yan yana yürümeyi normal karşılamayan. böyle bakınca o pastanenin zengin olması gerekir. aynı evde birbirine yabancı insanlar yaşıyor. erkek için sorumluluk kadın için cefa karşısındaki sözde eş.

• siz bekarmısınız?

• Acizdir :)

2|0
    0|0
  • ruh olgunlugu tam oluşmamıştır ya da doğru iletişim kullanmayı bilmeyebilr ya da geriye dönük aile hikayesinden gördüklerini devam ettirme isteğide olabilir

1|0
    0|0
    • herkes ailesinde mükemmel yetişmiyor ki işte. bize de çok yanlış şeyler söyledikleri oluyor. ama biraz da seçim galiba. ezmeyi seçiyor.

• dayakla terbiye bizim kültürümüzde çocuk yaşta başlıyor. en iyi aileler bile bir tokatı normal karşılayabiliyor. dediğin gibi normallik algısı önnemli

• aynen katılıyorumm ama az da olsa iyileşmeler vartoplumda böyle süreçler zaman ister sonuçta

• O kadına el kaldıran gerizekalıları kendi hemcinsim olarak saymıyorum uzaydan gelmiş Allah tarafından lanetlenmiş varlıklar.

2|0
    0|0
  • Hayvandan daha aşağılık varlık olduğu için döver

3|0
    0|0
  • Karaktersizdir, psikolojik sorunu vardır...

2|0
    0|0
  • O. çocuğunun tekidir o erkek!

2|0
    0|0
  • Çünkü erkektir ama adam değildir.

3|0
    0|0
  • Psikolojik sorunu vardır muhakkak.

1|0
    0|0
  • Erkeklikle adamlığı hep karıştırıyorlar..

2|0
    0|0
  • hanzoluk başka bir şey değil...

1|0
    0|0
  • Adam olmadigi icin.

1|0
    0|0
  • erkek döver adam dövmez

3|0
    0|0
  • aciz dir ona

1|0
    0|0
  • disardakilere gucu yetmez

2|0
    0|0
  • psikolojisi bozuktur
    ya da ailesinden öyle görmüştür

1|0
    0|0
  • Adam olmadığından

1|0
    0|0
  • Gucu kadina yetecek kadar erkek bozmasi oldugundandir..

2|0
    0|0
  • Eğitim düzeyinden dolayı malesef türkiyenin eğitim düzeyi çok düşük.

1|0
    0|0
  • Kabalik ve görgüsüsüzlügünden

1|0
    0|0
  • Hayvan da ondan

1|0
    0|0
  • Acizdir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 23

• acızlıgınden

1|0
    0|0
  • Kendi hemcinslerine gücleri yetmedigi icin, baska aciklamasi olamaz yani

3|0
    0|0
  • Acizlik başka birşey değil

2|0
    0|0
  • Nite Dover soyluyum bizzzat yasayan biri olarak acizdir
    . Ozguven eksikligi gucu bayana yeter baska bir use yaramz

1|0
    0|0
    • nasıl yaşadın?

• Evlym yasyrm iste

• darp gördüğünde rapor al ve boşan. tazminat iste. ne hakkı var ki. daha da önemli soru bunun sonu nereye gidecek. ya seni sindirecek pasif ezik biri yapacak ya da öldürecek

• hayvan olduğu için

3|0
    0|0
  • Neyse beddua etmicem

1|0
    0|0
  • Gücü anca ona yeter ondan. Kendi gibisine yemiyor.

1|0
    0|0
  • Erkek diye, Adam olsa yapmaz!

1|0
    0|0
    • Saçmalamayın sizde erkek ve adam ayrımı diye birşey yok.. Erkek has kavram'dır erkek olamayanlar var sadece. Adam ise Hz. Adem'den gelme bir söz... Hz. Adem H. z Havva'ya kanan bir adam (haşa)..

• @CrysaniaQueenei Almanyanin en iyi Ünv. birinde Tip. Fak. 9. Söm. okuyorum... cidden egitimim yetersiz😒
      Ha birde bilirsin belki, Okul cahilligi götürür, ama esseklik baki kalir... egtimli krdsm.

• @Bihter___ ''Okul cahilligi götürür, ama esseklik baki kalir... egtimli krdsm.<<<< bunu kendinize söyleyin okuyan sizsiniz çünkü.. Ben ise iş ve konum sahibiyim.

• Adam olmadigi icin

1|0
    0|0
  • hayvan herif

0|0
    0|0
  • Karakteri güçsüz o yüzden.

1|0
    0|0
  • bide gülüyolar yok artık

1|0
    0|0
    • evet o gülen sesten nefret ettim. dayak atandan daha iğrenç biri

• Dışarıda erkek olamayan evde güç gösterisi yapıyor karaktersizlik gücün yetiyorsa karşılık ver senindurumunun ne olduğunu anlasın sonra birdaha yapacağını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • ŞRFSZ OLDUĞUNDAN

1|0
    0|0
  • O da ailesinden şiddet görmüştür ve herşeyde şiddete baş vuruyordur

1|0
    0|0
  • Karakteri bozuk olduğu için

0|0
    0|0
  • Kıskançlıktan olabilir ☺

0|0
    0|0
  • Sevişirken güzel oluyor

0|0
    0|0
  • Ben sinsice sokmam , kolumu kıranın kafasını keserim.

0|0
    0|0
  • karısı mal olduğu için. kadınlar kendi kendini köle yapıyor sonrada yakınıyorlar. kadınlar acizdir yapamaz diyen zihniyet dövülmektende fazlasını hakeder

1|0
    0|0
  • Korkaktır

1|0
    0|0
  • bu insan değil ki kadın ne yaptı orda

1|0
    0|0
  • Hayvanlik

1|0
    0|0
Yükleniyor...