Abi ve ablalar olayı nedir?

Bu abi ve ablalar tam olarak kimler?
Özellikle lisede onlara giden çok var.
Amaç ne yani?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Fetonun yandaşları sahtekarlar.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hani yurtdışındaki (Transilvanya'daki) varya. Onun elemanları. Bir nevi fabrikadaki ustabaşı gibi düşün. Seni sosyal açıdan eğitirken derslerine çalışman için baskı yapan arkadaşlar dersek ayrı bir tanımda yapmış oluruz.

1|0
    0|0
  • Bu soruyu 2 yıl önce sorsaydınız gitmenizi tavsiye ederdim, samimi müslüman olarak, ama şu an kesinlikle onlardan uzak dur çünkü onlar devletin ve milletin adına dinamit yerleştirip patlatmaya kalktılar ama ellerinde patladı, Allah birdaha onlara fırsat vermesin derim. Ben onlara PİÇ (Paralel İhanet Çetesi) diyorum.

0|0
    0|0
    • Gitmek gibi bir niyetim yok zaten. Sadece tam olarak ne olduklarını merak ettim. Tahmin ettiğim gibiymiş...

• dinsel bilgi paylaşımı yapılan yerler işte.
    özellikle türklük, milliyetçilik aşkını aşılamak amaçlı birde.

0|0
    0|0
  • Abiler din abileri çok gittim 😁

0|0
    0|0
  • Paralel yapı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Cemaatçiler oluyo onlar genelde üniversiteliler işte liselilerde yanlarına gidiyorlar onların öğrenci evlerşnde onlarla beraber kalıyolar onlarda liselilerin derslerinde onlara yardımcı oluyo felan bu yüzden onlara abi veya abla diyorlar öyle yani

1|0
    0|0
  • Şimdi bir daire tutarlar orada üniversiteli birçok kız aielsinden uzakta olan kapalı bacılarımız çoğu onlara sahip çıkar ablalık yapar dini sohbetler yaparlar vs...

0|0
    0|0
  • fetullah gülen cemaatinin evleri var lise ıcın universite ögrencileri için var. benm erkek arkadasımda abi mesela :D fetullahın ünivrsitesınde okuyor onun yurdunda kalıyor o sekılde :D ama ilerde devlette bir işe girmesi cok zor tıp okuyor ama devlet hastanelerinde çalısamıcak. mesela bir tanıdıgmda polislik okudu ama bır donem cemaat evınde kaldıgı ıcın polis olmasına ızın vermedıler baska bısey okutor sımdı..

0|0
    0|0
  • Bu bir kaç abi ve bir kaç abla (üniversiteli) eve çıkmıştır, Gülen cemaatinde görürsün daha çok bunu, dershanelerindeki öğrencilerin beynini yıkamaya çalışırlar falan o abla abi evlerinde yatılar yapıp. Yatıya kalırsın orada etüt gibi test çözme saati vardır ama oyunlardı, beraber yemek yemesiydi aktiviteydi derken tavlarlar seni arada tesbihat ve sohbet tarzı şeyler yaparlar ama tamamen dinden uzak, cemaatçi bir yaklaşımdır bu. Uzak durmak gerek. Deneyimle sabit.

0|0
    0|0
Yükleniyor...