Kapat

Neden İslam'da kadınların daha az hakkı var?

Öyle bir şey yok falan demeyin, Kur'an-ı Kerim'de açık açık yazıyır. Mantıklı bir şekilde açıklayın sadece.

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü erkek tarafından yazılıyor

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ister kabul edin ister etmeyin. bunun nedeni dinlerin uyduruk olmasıdır. dinleri oluşturanda erkeklerdir. işte bu yüzden beyni olan insan bu saçmalıklara inanmaz. kadınlar kendinize gelin kendinize azıcık saygınız varsa islam denen saçmalığa inanmaktan vazgeçin. islam doğru yolmuşta adaletmişte. şimdi bazı beyinsizlere göre adaletmiş kadının yarım sayılması yarım hak alması vs vs islam doğru yol olsa olduğu yerde refah olurdu , mutluluk olurdu ama tam tersi olduğu yerde yaşayamazsın Çok yaşa daha iyi hele de kadınsan

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 18

• yani dini herhangi bir konuyu mantık açısından tartışamassın ve bunun mantıksal bir cevabı olmaz dini felsefe olur ama mantık başka bişey mantık olan yerde matematik olur buna politik bir cevap verebilir çünkü ideolojik olarak islam ve hristiyanlık erkegin öncü oldugunu savunur çünkü dinlerin var oldugu dönemlerde savaşlar erkekler tarafından yönetilirdi halende öyle? ikinci cevabın fıtrat yani doga kadınlar lüks rahat ve modern yaşama doymazlar ne verirsen fzlasını ister islam kadına istedigi kadarını verir fazlası israfdır ama sen diyosnki bana yeterince vermiyo veya fatmaya veya ayşeye buna cevabım daha dogrusu islamın cevabı islam toplumsaldır bireysel degil insanı degerlendirriken tek tek degil dogrudan konuşur sana göre bana göre degil

0|0
    0|0
  • Kadınlar onlar sizin zevceleriniz onları koruyun onlar size Allahın emanetidir ve yine Diyorki Anneler Cennet kapılarının anahtaridir Sen bir bayan olarak Allah katında bu kadar değerli iken Kadinlarin hakkının daha az olduğunu mu düşünüyorsun ya da yok bence sen özgürlüğüme hiç engel koyulmadi diğer din mensupları daha mı rahat yaşıyor herhalde mantığına mi takildin

1|1
    0|0
  • Niye misalen erkeğin mehir hakkı var mı ki :/

0|0
    0|0
  • islamda kadının az hakkı yok kadının hakkı olmadığı bir çağda kadına haklar verilmiştir ama insana yetmemiştir örneğin lezbiyen sapık kadınlar hakları olması için kendilerinin konrol ettikleri erkekleri yöneterek kadınların kariyerde yaparım çocukda mantığını sokmuşlardır avrupalı gençler neden 40 yıl önce sapkınlaştı türk gençleri ise şimdilerde sapkınlaştı çünkü kadınlar çalışmaya başladı ve kendileirnin yetiştirmesi gerektiği çocuklarını ellerin yetiştirmesine izin verdiler

0|0
    0|0
  • Öyle iste

0|0
    0|0
  • ulan yıl oldu 2016, hala islam neden böyle, neden şöyle
    zaten din dogmadır kabul ediyorsan koşulsuz şartsız edeceksin, inanmıyorsan da paşa keyfinin bileceği iş

0|0
    0|0
  • az hak derken kanks

0|0
    0|0
  • Örnek?

0|0
    0|0
  • o islama gore oyle olabilir bende oyle degil

0|0
    0|0
  • Kıymetli olduğunuz için tüm bakım ve ihtiyaçlarınız erkeğe yüklenmiştir

0|0
    0|0
  • Erkeklerin işine ne kadar geliyorsa o kadar Hakkı oluyor Müslüman kadınların

0|0
    0|0
  • islam kadına verdiği değeri her yerde belli ediyor

0|0
    0|0
  • ulan ne aşağılık sendromuymuş arkadaş söyle bakiYM nerde eziyomuş seni islam

0|0
    0|0
  • fazla gezme burda açık açık kuranı iyi oku anlarsın

0|0
    0|0
  • Yaşar Nuri Öatürk'ü takip et öyle olmadığını göreceksin

0|0
    0|0
  • Açık yazanı yazar mısın?

0|0
    0|0
  • cunku kadınla seytan aynı degerde. seytan gıdemedıgı yere kadın yolar.

0|0
    0|0
  • Madem okumussun soylede biz de ogrenelim? Ne demek az hakki var :

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Adaletsiz bir din

0|0
    0|0
  • Kur'an-ın hangi ayetinde açık açık yazıyor?
    Bana söyle bende sana kadınların ne mene değerli olduklarını ayetlerle açıklayayım!

0|0
    0|0
    • Eğer siz çocuk bırakmadan ölürseniz, geriye bıraktığınız mirasın 1/4 u hanımlarınızındır. Eğer çocuklarınız varsa, bıraktığınız mirasın 1/8'i hanımlarınızındır... " (Nisâ, 4/12)
      bunu kastediyor heralde

• @mefailun
      Yok. Bence bu gizli de İslam dinine bok atmaya çalışanlardan!
      Dediği gibi Kur'an okusa zaten sorduğu sorunun cevabını alacak.
      Ama yooookk!
      İlla dinimize çamur atacaklar!!!

• öyle valla...

• Bende merak ediyorum

1|0
    0|0
  • Ataerkil kafayla yazıldığı için

1|0
    0|0
  • Öyle bir şey yok!
    Cennet anaların ayağının altındadır diyor İslam!
    Erkeklere diyor mu? Hayır!

0|0
    0|0
    • O da sözde hani. Eee, bu da erkeklere haksızlık?

• İslam da kadın fıtraten zayıf olduğu için yükümlülük erkektedir bu yüzden bazı konularda daha çok hak sahibidir ama çoğu konuda eşitiz erkekler ile

0|0
    0|0
  • Lütfen hakkı az yazan ayeti söyler misin? Nedir bu insanların İslamiyetle derdi.

0|0
    0|0
  • Nedir bu İslam düşmanlığı? Madem inancın belli neden bok atıp duruyosunuz. Kendi inancın

0|0
    0|0
    • Kendi inancına saygı gösterilmesini istiyorsan aynı saygıyı sende göster..

• Ben hiçbir zaman İslam'ın şeytan işi olduğunu da savunmadım zaten, tabi ki kadın tamamen ezilmiyor. Tabi ki dinin belli iyi yanları var ve tabi ki zamanında topluma yararı olmuş. Şimdi basit mantıkla düşünürsek; toplumda genel ortalamanın altı insanlar, ortalama insanlar ve ortalamanın üstü insanlar vardır. Ortalama genelde daha fazla olur. İslam'ın geldiği dönemde de ortalama, sizin bahsettiğiniz kafada (Kız çocuklarını diri diri gömülmesi olayı ne kadar doğru ya da yaygındı bilemiyorum. Neden bir erkeğe o kadar kadın düşsün ki?) insanlardı. Bu dini getiren de (Kusura bakmayın; Bu varsayımı yaparken Allah'ı tanımıyorum çünkü İslam'ın Allah tarafından gönderildiğine ikna olmadım daha.) Hz. Muhammed. Şimdi, bu adamın belli bir zeka seviyesi olmalı ki insanları bu dine sokabilsin. Nasıl yöntemler kullandığı da tartışmalı bir konu ama herkesi tamamen zor kullanmadan inandırdığını varsayalım. Hz. Muhammed tabi topluma eskiye nazaran adaletli kurallar ve bir yaşam tarzı getirmiştir.

• Fakat günümüzde daha ilerideyiz.

• Islam en doğru dindir

0|0
    0|0
  • Sen neden doğdun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...