İnsan ilişkilerinde beni "kaybeden" durumuna düşüren bir huyum var. Bu huydan nasıl vazgeçebilirim?

bir ortama girdiğimde (buna işyeri, kurs gibi hergün aynı kişilerin geldiği ortamları da katabilirsiniz ) bir ortama girdiğimde hep kaybeden yani "loser" diye tabir edilen ezik ve dışlanmış kişi olmaktan kurtulamıyorum ve bu da malesef benim vazgeçemediğim bir huyum yüzünden oluyor. yani kendi kendimi rezil ediyorum. bu yüzden kendime kızıyorum.

br ortama girdiğimde o ortamın "yıldızı" olarak gözüme görünen kişiyi kendime hedef belirliyorum ve ona karşı tüm dikkatimi ve çabamı veriyorum ve benimle diyalog kurmak isteyen diğer insanlar bu yıldıza göre daha durgun sessiz ve eğlencesiz göründükleri için onların "sıkıcı" olduklarını düşünüp karşılık vermiyorum. Amacım, ortamın yıldızının en yakın arkadaşı olmaya çalışarak ben de ortamın yıldızı olmaya çalışıyorum.. dolayısıyla bu çabalarım tabiki ortamın yıldızının kankasının hoşuna gitmiyor ve o kişinin düşmanlığını kazanıyorum.. onun yerine gözdiktiğim için... ayrıca ortamın yıldızı da bana yüzvermiyor... mümkünse ortamın yıldızını peşimden koşturarak o ortamda popüler olmaya çalışıyorum. ama ne yazıkki bu çabalarım sonuç vermiyor... ortamın yıldızını arkadaş olarak elde edemediğim gibi benle arkadaş olmak isteyen ama benim karşılık vermediğim kişilerin de bir süre sonra başka arkadaşlar edindiğini görüyorum ve artık beni istemediklerini anlıyorum.. sonuçta yanlız kalan rezil olan dışlanan ben oluyorum.

bu şen şakrak olan popüler, etrafında insanların döndüğü, hergün anlatıcak yenibirşeyleri olan insanlardan birisi olmak istiyorum ama öyle olamadığım gibi, onların arkadaşı da olamıyorum.. bu tip insanlar gözlerimi kamaştırıyor elimde değil... napmalıyım?

Güncellemeler:
bir ortama girdiğimde artık bu "ortamın yıldızı" olan popüler insanların gözümü kamaştırmasına izin vermemeliyim.. ama nasıl? onların kendi içdünyalarında o kadar mutlu olmadıklarını güçlü olmadıklarını maske taktıklarını da biliyorum.. ancak ortamdaki başarılı ilişkileri beni etkiliyor... napmalıyım?
bir de şunu merak ediyorum... ben ortamın yıldızına yağ çekerek sosyal statümü yükseltemiyorum ancak bunu başarabilenler de var... mesela bir önceki ortamımda böyle de bir kişi vardı? o nasıl başardı da ben başaramadım?

0|0
22

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...