Sorumluluk sahibi ebeveynler olacağınıza inaniyor musunuz?

Cocuk sahibi olmak sorumluluk getirir.
Hiç düşünemediğimiz, hayal edemediğimiz sorumluluklar...
Cocuk sahibi olmayanlar bunu bilemez.
Sizce hayatınizda ki sorumlulukları üstlenebilir misiniz?

4|2
90|83

En İyi Erkek Görüşü

• bu sorumlulukları ustlenebılecegımı dusundugum zaman cocuk yaparım dusunmezsem yapmam zaten dusunmeyıde sevmıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her şeyi halletmek isterim elbet.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 82

• Daha ben büyüyemedim erken bu sorular. s

1|0
    0|0
  • Ben kendimi bildim bileli buna göre yaşıyorum..
    Hayatımı bu doğrultuda şekillendiriyorum..

"Bir babanın evladına bırakacağı en büyük mirası, temiz ahlâktır!" Hadis-i Şerif

Bu sözü alnıma kazımış gibi yaşıyorum evvelallah..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Ben cocuk gibiyim daha adffsa

1|0
    0|0
  • Daha cok ama cok gencim, kendi sorumluluklarimi zor seyapiyorum

1|0
    0|0
  • Öyle umut ediyorum , zaman gösterecek

0|0
    0|0
  • Eğer bir gün evlenir ve çocuk sahibi olursam disiplinli ve eğitimci bir ebeveyn olabileceğimi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Evet, hemde fazlasıyla ben babamdan gereken özveriyi ve sorumluluğu görmediğim için aynısını çocuğum yaşasın istemiyorum o yüzden elimden geldiğince onun için iyi bir ebeveyn olmak istiyorum ;)

0|0
    0|0
  • çocuk sahibi olanlar sorumlulukların farkındamı sanki

0|0
    0|0
  • Rahatlikla.

1|0
    0|0
  • Ben herşeyi yaparim Allahin izniyle de evlenmeyi düşünmüyorum. evlensem çok iyi es. orta derece baba olabilirim sanirim

0|0
    0|0
  • Çocuk olmak daha zevkli bırakalım anne babalarımız örtsün suçlarımızı :D

0|0
    0|0
  • 11 senedir kendi ayaklarımın üzerinde yaşıyorum..
    baba olmak aile babası olmak iyi bir eş olmak istiyorum.
    ama yaşamadığım için nasıl olur bilmiyorum..
    ama olmak içinde elimden geleni yapacağımı biliyorum..

0|0
    0|0
  • bu sroumlulukları kaldırabilirm fakat bunlar benim için boş ve bir o kadarda uzak işler nedeni ise sevdiğim insala evlenmek isterdim hep ama artık sevdiğim insan olacağını sanmıyorum kimsede bakmıyor zaten bunları bir geçelim evlilik sevgilimin olması vs bütün bunlar bana bir hollywood yıldızı olmaktan daha uzak geliyor ve daha gereksiz geliyor ben ailemi seviyorum iyi çalışıp bir yerlere gelip onlara bakmam lazım bunlar fasa fiso hayatta daha önemli şeyler var benimiçin bunlardan başka

0|0
    0|0
  • Acıdırki hiçbirimiz sorumluluk sahibi alacak insanlar değiliz.

0|0
    0|0
  • Evlenmeyı dusnmuom kanks

0|0
    0|0
  • Kizi annede yapan biziz lan biz sikmesek ne cocuk yaparsinzi ne anne olursunuz virde sorunluluotan bahsediyor

0|0
    0|0
  • Hayır sis

0|0
    0|0
  • İnan bu konuda çok endişelerim var. Acaba diyorum güzel ahlaklı edepli terbiyeli çalışkan milletine faydalı insanlara yardım etmeyi seven bir birey olarak yetiştirebilecek miyim diye çok düşünüyorum. Aynı zamanda onu iyi şartlarda kimseye muhtaç olmadan bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek miyim demiyor değilim yani...

0|0
    0|0
  • Ben Şu an hissetmiyorum

0|0
    0|0
  • kesinlikle. ama her çocuğa göre durum değişir. kimi çocuklar çok acımasız olabilir ergenlik dönemlerinde.

0|0
    0|0
  • O minik eller bir gün banada nasip olursa hayat isterse topla tüfekle gelsin yinede altından kalkarız çok şükür 😊

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • Birçok kişiden çok çok daha iyi bir baba olacağıma inanıyorum evet..

0|0
    0|0
  • evlenmeyi düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

Kanka süper sorulari bize de bırak yahu :D

0|0
    0|0
  • Bu düşünceye inandığımda çocuk sahibi olurum

0|0
    0|0
  • Benden iyi baba olur

0|0
    0|0
  • Ben babamın beni büyüttüğü kadar başarı sağlayacağımı düşünemiyorum
    Adam bana nakış nakış işlemiş..

0|0
    0|0
  • evlenmek bilene çok büyük bir sorumluluk biz genciz ama büyüklerimiz iyi biliyor bizde anlamalıyız şimdiden ben bir evlenme sorumluluğu kavrayım sıra çocuğada gelicek bakalım :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    52

Kızlar Ne Diyor 89

• hep derdim ki ben ç. gelişimi mezunuyum, süper anne olurum.. teoride her şey süper, bilgi yüklüyüm ama şimdiki nesle baktıkça, gelecek nesil beni ürkütüyor.

1|0
    0|0
  • Kendimi hala çocuk sahibi olmaya hazır hissetmiyorum. Ama kendimi hazır hissettiğim gün, bu kararla beraber omuzuma yüklenecek sorumlulukların da altından kalkmaya hazır olacağım. Sürekli okuyorum, gözlemliyorum. Kendi ailemin yaptığı yanlışları, doğruları eleştiriyorum, netleştiriyorum kafamda, dışarıdaki ailelerin tutumlarına bakıp hangilerini yapıp, yapmamam gerektiği üzerine düşünüyorum. Sürekli bir inceleme ve yorumlama halindeyim kısacası. Dolayısıyla yeteri kadar olmasa da çoğu insandan daha fazla bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Tabii ki bazı şeyler var anne olmadan öğrenilmiyor ama çocuk psikolojisi, genç psikolojisi, çocuğunuzla doğru iletişim kurma yöntemleri vb şeyler çocuk sahibi olmadan da öğrenilebilir ve ben bunlara hakim olduğum için iyi bir anne olacağımı düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Evet isteyince yapabiliyorum :)
    Bu arada süper mod olmuşsun canım tebrikler :)

1|0
    0|0
  • hamama giren terler. ya bu işe hiç girişmeyip çocuk sahibi olmamak lazım ya da doğru düzgün emek ve eğitim vermek lazım

1|0
    0|0
  • Şu an için sorumluluk alamam ama ilerde kendimi evliliğe ve ebeveyn olmaya hazır hissedersem sonuna kadar sorumluluk alabilirim 😂😂

0|0
    0|0
  • bak mesela bu soru sabahtan beri göz kırpıyor bana :/
    inanmıyorum o yüzden çocuk düşünmüyorum

1|0
    0|0
    • Bildirimleri almakdan vazgeçtim yeni gordum gorusunu. :D

• asdsd oha üstü kapalı bile söylemedi direk ezdi :D:Dd

• Haha şaka şaka senin sorularina bayiliyorum :D ♥

• Gelecekte iyi bir anne olacağıma inancım var gereken sorumluluğu alacağım

1|0
    0|0
  • Ebeveyn olacagima bile ihtimal vermiyorum. Da ki sorumluluk sahibi? Yok artik. Ben elimdeki kalemi 1 saat arayan insanim.. Bana cocuk emanet edilir mi ya?

0|0
    0|0
  • İnanıyorum

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum pek.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Inşallah olurum

0|0
    0|0
  • Herkes ebeveyn olur da sonrası zor. Özellikle çocuğun "ben varım ben biliyorum" çağına geldikten sonra.

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Benim evladım b. ku yedi allah şimdiden sabır versin

0|0
    0|0
  • Sorumluluk sahibiyim

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum..

0|0
    0|0
  • Yaşamadan anlayamayız tabiki ama zor olduğunu düşünüyorum az da olsa tahmin edebiliyorum şimdi evlenirsem tabiki kaldıramam ilerleyen senelerde ancak ayrıca yeni evlenenler 1-2 sene çocuk çünkü evlendikten sonra gerçek huylar ortaya çıkar ki birbirlerini iyi tanımaları lazım, evlenipte çocuk yapanlar sonra bir sürü sorun olunca o çocuklara yazık değil mi ortada kalıyorlar neler duydum yani...

0|0
    0|0
  • olabilirim ama kendim aile içi ruhsal şiddet gördüğümden ötürü ona da yapabilme ihtimalim var. bu yüzden evlenmeyeceğim.

0|0
    0|0
  • Buna gercekten canı gönülden inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bence olurum ya. Çocuk bakımında hassas bir kadınım çünkü

0|0
    0|0
  • Inanmiorm

0|0
    0|0
  • Çok inanıyorum

0|0
    0|0
  • Olmasam evliliği düşünmezdim :)

0|0
    0|0
  • Yavrum olursa birgün ona hayatımı adayacağım çok kültürlü ve saygılı yetiştireceğim

0|0
    0|0
  • İnanıyorum çocuk sorumluluk demek bunu üstlenemeyeceğim bir durumda çocuk yapmam.

0|0
    0|0
  • Hayir:/

0|0
    0|0
  • Hayır sanmıyorum rfgsfdg

0|0
    0|0
  • Cok sorumsuzum bu yuzden inanmiyorum.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam