Türkiye iğneden ipliğe herşeyi ithal ediyor dışardan alıyor?

Arkadaşlar dışa bağımlı yaşama üretmemek çok kötü bir şey türkiyede üretmeyip herşeyi dışardan hazır alır hala gelen bir ülke oldu ülkede son durum sizce nedir?

• A Tüketim toplumu olduk üretim sıfır
    71% (5)80% (4)75% (9)Oy Ver
  • B Üretimde var tüketimde ama tüketim daha çok
    14% (1)20% (1)17% (2)Oy Ver
  • C Türkiyenin geliştiğine sadece inanıyorum
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • D Türkiye gelişmiş olsaydı kişi başına düşen 10bin dolar geliri millet çöpte aramazdı :D
    15% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Gelişmiş bir ülke değiliz. Üretim yapan bir ülke hiç değiliz. Her yıl milyarlarca paramızı tarım için harcıyoruz. Yurtdışından tohumu olmayan meyveler alıyoruz. E hani bu ülkenin toprakları zengin, bereketliydi? Kim toprağı işleyip ülkesine katkıda bulunuyor?
    Biz kalite ile lüksü karıştıran bir toplum olduk. Herkes kullandığı malı kazık yiyerek gösteriş için alıyor. Gençlere televizyonda göbek açmak, terk dans yapmak öğretilirse kimse de "Ulan ben doktor olayım da ülkeme fayda sağlayayım." demez. Gençler kısa yoldan para kazanmanın meraklısı olur. Ya topçu olur, ya popçu. 😐
    Ha birde şu teknoloji olayı.. 2015-2016 yılları arasında akıllı telefon için ödediğimiz para dudak uçuklatıyor. Hazine değerinde maşAllah. İnkar edemem ben de akıllı telefon kullanıyorum fakat cep telefonuma tapmıyorum. Ya telefonlar gerçekten çok akıllı ya da onu kullan insanlar aptal.
    ...
    Bu böyle uzar gider.

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tüketim toplumu olduk üretim sıfır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Uretim gucu elinden alinip sadece uretici toplum yaratmaya calisan adamlarin kuklasiyiz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Benim çocukluğumda Turgut Özal bir laf atmıştı ortaya. Dünyada kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriydik. Şu an geldiğimiz noktada samanı dışarıdan ithal ediyoruz. Saman yahu saman !
    Biz hazır tüketim toplumuna dönüştük. Hamburgerci zihniyet bu. Üretmeden tüketmeyi seviyoruz. Her şeyi istiyoruz ama istemediğimiz tek şey çalışmak. Çaba göstermek yerine herkes kolay yoldan köşeyi dönmenin derdinde.
    İhracatın ithalatı karşılama oranları ortada. Rakamlar kötü yönde. Kendimiz üretmiyoruz. Dışarıdan hazır gelsin de alalım derdindeyiz. İthal mal kelimesi hoşumuza gidiyor.
    Acı bir tablo.

1|1
    0|0
  • 2023'te iki şeyden birisi olacak, ya hakkariden sivasa kadarkürdistan, karstan trabzona kadar ermenistan, ya da (Turan kurulursa) sınırlar genişleyip, Türkler gelişecek.

0|1
    0|0
Yükleniyor...