Ben fakir, Onlar Zengin.. Üniversite Ortamı?

Canım sıkkın,önerilerinizi bekliyorum samimiyetle cevaplandırırsanız..
Ben bir vakıf üniversitesinde okuyorum. Burada okumak zorundayım ayrıca , o işin detayı..
Sınıftakiler ise gerçekten bana göre çok zenginler arkadaşlar. Beni severler, benimle takılmak isterler ama param yok. Param yok da diyemiyorum. Derste birlikte oluyoruz dersten çıkalım yemek yiyelim diyorlar her gün bir yemeğe 25 lira verip üstüne bişeyler içeçek param yok benim. Bahanede bulamıyorum bir süre sonra. İşim var diyorum ben yedim diyorum. Kendimi soyutlamaya karar verdim. Uzak durdum ama onlarda benimle görüşmeye çalışıyorlar. Mesafede koyamıyorum. Dersten sonra bişeyler yapalım hadi sende gel, bizimle hiç yemeğe çıkmıyosun gibi şeyler diyorlar. Soğuk terler döküyorum. Beni sevmelerine sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum. Burs alıyorum ama onu da aileme vermek zorundayım. Ben hafta içi 20 lira harcamamak için bile uğraşırken onlarla takılacak gücüm yok. Yüzlerine kardeşim durum böyle de diyemiyorum nasıl diyeyim :( Belki aynısını yaşayan vardır ne yaptınız? ne yapacağım..

2|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bende özel ünv. Ama para hiç bir zaman yoktur bende :D
    Malum sigaraya çok asılınca. ve kağıta 10 lira verince mangırlar kalmıyor.

Git tost kıvır devam et. Sosyatik takılma.
    Arkadaşlarımda öyledir. ahım şahım zengin biriyle karışlamadım.
    Yanımdaki adam kaçak sigara içiyor. Öbür otlakçı :D

Yani arkdaşlarını doğru seç sıkıntı olmaz :)

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ablacim eger gercekten seninle arkadas olmak istiyorlarsa o zaman gercegi sogle ama samimi guler yuz seklinde benim bir arkadasim var senle ayni durumda... Soyle onlara eger hakiketen senle olmak istiyorlarsa senin gibi davranicaklar=D bence sikinti cekmemelisin.. devletimiz senin gibi birilerini yetisdirdigi icin gurur duyuyorum.. eger arkadaslarina soylersen bunu senle daha fazla gurur duyarlar, seni kendilerine ornek bile gotururler..=Dben daha okulda okuyorum benim ailemin durumu o kadarda kotu degil ama 1 kurus bile harcamiyorum okulda ne gerek var ya sabah yedim geldim kantinde yememnin ne geregi var zaten 1,2 saat sonra eve gidicem evde yerim=D keski senin gibi bir arkadasim olsa..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Kendinizden, durumunuzdan ve yaşadıklarınızdan utanmamalısınız. Tam tersine sizin gibi gençleri görünce mutlu oluyorum. Ne yazık ki sizin çağınızdaki bir çok genç ailesinin durumu ne olursa olsun paranın nasıl kazanıldığının farkında bile değil. Tutumlu olmanız çok doğru bir davranış. Benden size kocaman bir aferin.
    Peki bu durumu nasıl idare etmek gerek. Arkadaşlarınızla dostluğunuzu bozmak gereksiz. Daha çok okulda ve derslerde görüşebilirsiniz. Dışarıda para harcanacak bir ortama girileceği zaman biraz kaçamak davranabilirsiniz ama tamamen de uzak durmak anlamsız. Durumunuzu da kibarca anlatmayı denemelisiniz. Bir insanın maddi durumunun diğerlerinden zayıf olması utanılacak bir durum değil. Şartlara göre yaşamak istemenizi eminim arkadaşlarınız da anlayışla karşılayacaklardır. Gerçekleri dile getirmek, doğruyu söylemek sizi kötü bir duruma sokmaz. Hem yaşadığınız baskıdan da kurtulmuş olursunuz.

0|0
    0|0
    • Ne diyebilrim açıkça anlatmak istemiyorum. Üniversite ortamı bu kimseye güven olmuyor... Kısa ve öz onlarında anlayacağı bir dille konuşabilirim belki

• Sadece bir iki kişiye çıtlatabilirsiniz. Bunu basın açıklaması gibi sunmanıza gerek yok.

• sakın utanma ve kendini küçük görme bunu onlara söyle bence herkesin zengin olma gibi bir durumu yok hayatta aldığın bursu dahi ailenle paylaşabilecek kadar koca yürekli bir kızsan sen zaten en zengin sensin demektir bu tür şeylerde belki dışlanmak belki arkadaşlar arasında küçük düşmek gibi bir dertten ifade edilmesede bu durumlar saklamak yerine açık açık söyle senin tutumunu gerçekten en içden samimiyetimle takdir ediyorum Allah her şeyi gönlünce versin

0|0
    0|0
  • Bu onların düşüncesizliği kardeşim senin yaptığın çok doğru birşey kendini üzme mahalleseef ki dediğin gibi hep takılamazsın bı şekilde devam et onları da kırmadan.

0|0
    0|0
  • Bursunu neden ailene vermek zorundasin? Onu anlayamadim ben

0|0
    0|0
    • Geçim açısından okuyan kardeşimde var yetişmiyor yani ailede maddi sıkıntı var zaten

• En kısa zamanda kendime direnip konuşacağım.. en azından burda cesaret buldum çok teşekkür ederim

• Nalet olasi paralı hayat. . Köleleştirdi milleti

0|0
    0|0
  • hangi okulda okuyorsun

0|0
    0|0
    • isim vermeyim kusura bakmayın ama bizim okuldan okuyan varsa görmesi hoş olmaz

• geri hesabı kapatacağım insanların düşüncelerini merak ettiğim için açtım bugun mesaj atma hakım yok en son takip eden benim buyrun ne demek isterseniz yazabilirsiniz..

• En kısa zamanda kendime direnip konuşacağım.. en azından burda cesaret buldum çok teşekkür ederim

• Samimiysen uyanacak bişey yok direk söyle depilsen de ne diye ark oluyon :)

0|0
    0|0
  • Bence gizleme sonradan ogrenceklerine şimdi iyidir Ayrıca niye vakif

0|0
    0|0
  • Burs istermisin gercekten

0|0
    0|0
  • berbat bı durum uzaklaş oyle arkadaslarından sana zarar

0|0
    0|0
  • zor bir durum tabii ancak, durumunda utanılacak birşey yok. onlar zengin bir ailede doğmuştur, senin ailen o kadar zzengin değildir bu senin suçun değil, ailenin suçu da değil. aslına bakarsan onlar da senin durumunun farkındalar belki ama, idrak edemiyorlar büyük ihtimalle, günde 100 tl harcayan birine 20 tl lık yemek senin de yapabileceğin birşeymiş gibi görünebilir, bunun farkında olmalılar. öyle bir durumda bir iki kez şakayla karışık bile olsa, belirtsen, onların da farkında olmalırını sağlayabilirsin. zaten anlayışlı arkadaşlar ise senin yanında böyle şeyleri konuşmayacaklardır bile.
    lise ve üniv yıllarımda ben de yaşadım benzer olayları, günlük limit koyar, dolmuşa binmez yürürdüm, bazen okulda yemek yemezdim, geziye vs gitmesdim. milyoner değiliz biz diye dwe burjuvalara takılırdım, sonra onlar da sormaz oldular zaten :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bunda utanacakbir durum yok e insan halinden anlar illaki insanlık hali sonuçta açıkça söyle onlara ne olacak sanki... bende ünideyim bende bazen bu tarz sorunlar yaşıyorum ama arkadaşlarım biliyor ve ona göre davranıyorlar sıkıntı edilecek bir durum değil...

0|0
    0|0
  • Ben olsam derim dalga geçerim hatta kankalar param yok falan der gülerim hayatı dalgaya al inan bana seni yanlış anlamazlar sende kurtulursun hatta sen Şu an sürekli kaçarak ben fakirim imajı zaten çiziyorsun onlarda salak değil kuzum bence rahat ol zaten seviyorlarmış kendinle dalga geç😘💙

0|0
    0|0
  • Bence söyle. Tek çare bu yanj

0|0
    0|0
  • O sınava girdiğin üniversitenin elektriklerini keseyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...