Erkekler kadınlardan üstün mü?

Erkeklerin kadınlardan üstün olduğuna inananlar sebebini açıklayabilir mi?

0|0
12|13

En İyi Kız Görüşü

• bir kadın kendini geliştirirse güç olarak da normal bir erkekle eşit konuma gelebilir eşitiz kadınlar da üstün değil erkeklerde

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kadından doğup da bunu düşünmek komik

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Hayır değiller. Yaradılış gereği bizden daha güçlüler ama kadınlarda kendi içinde insan üretebiliyor.

2|0
    0|0
  • Biyolojik olarak evet

0|0
    0|0
    • Fiziksel üstünlük ile biyolojik üstünlük farklı. Biyolojik olarak kadınlar üstün östrojen hormonu sayesinde.

• O zaman fiziksel diyelim :)

• Çoğu durumda evet.

0|0
    0|0
  • Ustun degiller esit olduklarini dusunuorum ama evlilik muhabbetine falan girdiginde erkeklerin en azindn bir adim onde olmalari gerektigini dusunuorum

0|0
    0|0
  • şöyle ki yaratılış olarak güçlüler ama bu üstün oldukları anlamına gelmez kadınlar kendilerini geliştirebilirler ve artık bazı insanlarda görüyorum ki bir kanı oluşmuş' o erkektir o yapabilir ' böyle bir şey yok bazı sabit fikirlilerin düşüncesidir bu

0|0
    0|0
  • Bunun cevabi Kuran'da yaziyor. Hicbir insan birbirinden üstün değildir

0|0
    0|0
    • Kuranda kadınların erkeklere emanet (eşya gibi) edildiği ve eşlerine itaat etmeleri gerektiği yazıyor.

• Erkeklerin kadinlari koruyup kollamasindan bahsedilmiş o ayette. Bakara suresinde ise hiçbir insanin kimseye üstünlüğü olmadiği acikca yaziyor

• Korunmaya neden ihtiyacınız olsun anlamıyorum? Benim çevremdeki kadınlar kendilerini korur, başkasından medet ummaz. O kadar güçlüler çünkü.

• Ben yarım saat önce tacize uğradı m eve gelirken sizce bu nedir bu niye var ve biz neden kadın olarak böyle bir mücadele vermek zorunda birakiliyoruz yardım edin taciz edene !!!

0|0
    0|0
  • Kimse kimseden üstün değil.

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0
  • Penisi var zarar gelmesi zor,,
    Kadınlar olmasa idi sizinde işiniz zor,,
    yani insanlar birbirini tamamlıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Hayir bro

0|0
    0|0
  • ustun

0|0
    0|0
  • Guc olarak ustunler
    Akil olarak kadinlar daha zeki.
    Sadece henuz kesfedilme asamasindalar.
    100 yil sonra Dunyayi yoneyecek olan kadinlardir
    Gerci simdide oyle

0|0
    0|0
    • Ortak yönetilir muhtemelen. Pantolon giyme hakkını almak için bile ölmeyi göze almış insanlardan bahsediyoruz, yüzyıllardır maruz kaldıkları saçmalığı erkeklere uygulamazlar.

• kadınlar daha narindir erkelere göre çok daha kırılganlardır bazı kararları vermekte sıkıntı yaşayabilirler çünkü duygusallardır

0|0
    0|0
    • Öyle bir şey yok.

• ok ona diyecek lafım yok peki diğer iki madde?

• Narin ve kırılgan aynı şey, 2 değil 1 madde var yani. Ayrıca bu bir zayıflık göstergesi değil, vahşi hayvanlar gibi güç gösterisi yapılacak dönemler çoktan geçti, sosyal hayatta güç sahibi olmak için zeka gerekiyor kas değil.

• ustun

0|0
    0|0
  • Değil kadın üstündür

1|0
    0|0
  • herhangi bir üstünlük söz konusu değil sadece fiziksel olarak biraz daha güçlüyüz hepsi bu

0|0
    0|0
    • Ki onun da modern bir toplumda hiç önemi yok.

• gidipte bayanla kavga edecek değiliz hoş ama ev işlerinde genelde güç gerektiren işler erkekler tarafından yapılır

• Horkos oşottor asdf

0|0
    0|0
  • Kimse kimseden üstün degil

0|0
    0|0
  • hayır tabikide

1|0
    0|0
  • Üstünlük takva ile ölçülür. Geçici dünya hayatı, ebedi ahiret hayatı ile kıyas kabul eder mi? Etmez. Ahirette makamı üstün olan daha üstündür.

0|0
    0|0
  • bizim çükumuz var üstünüz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...