İzmir kemer altındaki linç girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kemer altında bir adam bir suriyeli çocuğa bisikletinin selesinden tuttuğu gerekçesiyle öfkelenip suriyeli çocuğu havaya kaldırıp yüz üstü yere çakmış. . . Etraftaki esnaf tepki göstererek adamı linç etmek istemişler. Olay büyümeden dağılmış. Öfkemizin sonu artık düşündürüyor. Otokontrol yapmanın önemini birkez daha anladım. Şimdi bu adam adam mı?

0|0
413

En İyi Erkek Görüşü

• burası İzmir , burada öyle şekil yapanı çizerler. araya esnaf falan girmese o adamıda öyle yere atacaklardı. onunda gücü çocuklara yetiyor herhalde. ?

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Orda ki itler herşeyi yapar Allah oradakilere beyin versin bizim de orda bir kavga çıkmıştı oranın ş*refsiz genciz diye takılan pislikleri öyle köpeklik taslıyorlar aklı sıra

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• kulaktan dolma şeylere inanmam pek. her şey olabilir. o çocuğun adamın cüzdanına uzanmadığını nereden biliyorsun? konuya at gözlükleri ile bakmamak lazım.

1|0
    0|0
    • biz haberlerde bize yansıyanı yorumaya biliyoruz. farz edelim ki öyle birşey oldu karşı taraftaki bir çocuk. buna mecbur bırakılmış bile olabilir.

• yaptığı doğru demiyorum tepkisi aşırı olmuş. adam da korku ile yapmış olabilir diyorum yalnızca.

şu bir gerçek ki ülkedeki suriyelilerin çoğu hırsızlık yapıyor. hal böyle olunca yanına yaklaşınca bir tedirginlik oluyor. bir de bir şey söyleyince hemen kalabalıklaşıyorlar. haksız olsalar bile dünyanın lafını söylüyorlar. bizim toplumumuzun da kendi içinde gelenekleri ve kuralları var. bunlara uysalar bizim yaşantımıza ve sosyal hayatımıza saygı ile yaklaşsalar bir sorun yaşamazlar bu ülkede. mesela neden o adam aynı tepkiyi bir türk çocuğuna yapmıyor. çünkü türk çouğunun yaklaşımı farklı oluyor.

• haklı olabilirsin.

• kulagini cekse tamma da sole bida yapma tarzindan tammada kaldrp yuz ustu uere atmak nasil bir fantazinin urunudr

1|0
    0|0
  • bir insanın fiziki ya da ruhsal anlamda linç edilmesine her türlü karşıyım. Yaptığı kabul edilebilir bir şey değilmiş tabi. Ancak linç edilmesi de kabul edilemez.

1|0
    0|0
  • Suriyelilerle ilgili sıkıntılarımız var, kabul ama ne yaparsa yapsın kimse bir çocuğa öyle davranamaz! Hırsızlık yapsa bile yere atamazsın. Yok sinirliymiş de falan filan! Vicdansızlığın lüzumu yok. Ben de kızıyorum zaman zaman ama bu ayrı bir şey... Sıkıntıları çocuklara indirgeyecek kadar ne ara bozulduk bu kadar?

1|0
    0|0
    • Suriyelileri atalım o zaman niye atmıyor uz biz de kurtuluş savaşında savaştık onlar niye savaşmiyor kendi ülkemde istemiyorum niye faşist oluyorum

• O adami orada bayildirdim döve döve.

1|0
    0|0
  • Edeceğim küfürler o orspu çocuğu için az kalacaktır. Ben... olarak boşluk bırakıyorum hep birlikte dolduralım

1|0
    0|0
  • Nereye gidiyoruz bilmiyorum inan 😏

1|0
    0|0
    • hiç iyi yere gitmiyoruz hiiçç. kendi içimizde ırkçılık yapar olduk bile.

• Haberleri izledim içim cız etti. Nereli olursa olsun hangi dine hangi mezhebe hangi ülkenin evladı olursa olsun o sonuç olarak çocuk ! Ne var yani bisikletin koluna dokunduysa? Alsın başına çalsın malını o çocuğun canını yaktığına deydiyse eğer !

• Rabbim kimseyi vijdanından uzaklaştırmasın. bide bu şerefsizin yaptığını savunan zihniyet var. allah beter etsin hepsini

• o adam hak etmiş hırsızlık bile yapsa öyle yapamazsın linç edilen de hasta biri belli zaten tipinden

1|0
    0|0
  • ah bir denk gelse öylesi

1|0
    0|0
  • Nasıl bu kadar serefsiz olabiliyor insan

1|0
    0|0
  • kim bilir adama ne yaptı da onu yaptı hemen konuya atlayın zaten suriye savunucuları

0|0
    0|0
    • Adamın şapkasını düşürmüş. Kamera kayıtları görüldü. Sende insanlık düşmanı olmalısın. Anlamış olduk.

• Evet sapkasini düşürmüs senin de vatan haini olduğun belli ki. ya adam sinirlenmistir OLAMAZ mı vatan haini ülkeyi ne hale grtirdiniz

• benim vatanıma olan sevgimi sen sorgulayamazsın. bizim burada sorguladığımız şey küçük bir çocuğa yapılan insanlık dışı davranıştır. merhamet yoksunu.

• Iyi yapmis

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• :( dın kardesıne ınsanlar boyle davranmamalı..

1|0
    0|0
    • Kimse kardeşim değil

• Yeter artık istemiyoruz ülkede ya yeter yaptık yardım daha ne yapalım Suudi Arabistan niye almıyor

• The secret servis filmini izleyin diyorum. . Tam günümüz

1|0
    0|0
  • Yazıklar olsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...