Namaza başlamak istiyorum fakat?

İyi günler arkadaşlar namaza başlamak istiyorum dua ezberlemeye başladım fakat bazı yerlerde dilim dönmüyor söylerken çok tuhaf oluyor bunu aşmam için ne yapmam gerek. ?

yardımcı olursanız sevinirim :)

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• Zamanls alışırsınız dil sürçmesi onemli değil o kadar niyetiniz çok önemli. Devamı gelir insallah çok sevindim. Ezan vakti diye bir program var onu indirirseniz namazları kaçırmaz ilerde ister istemez kilmadan rahat edemezsiniz. Bugün ilk cumaniza gidebilirsiniz mesela :D Allah daim etsin

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim zaten ilk cuma ile başladım diyebilirim 😊

• Çok çok teşekkür ederim inşallah beni çok mutlu ettin 😊 umarım dilediğin hayatı yaşarsın

• Amin ecmain kardesim benim

En İyi Erkek Görüşü

• daha çok tekrar etmelisin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Dinleyerek ezberleyebilirsin. Fatih çollak bu konuda çok iyi

0|1
    0|0
  • bol bol pratik yapacaksın ve çok geçmeden hemen başla derim
    aşamıcam aşamıyorum diye düşüncelere dalarak kopacaksındır illaki

0|1
    0|0
    • Haklısın tekrar yapmak şart oldu sanırım yapamıyorum edemiyorum diye düşünmedim açıkçası sadece dilim biraz sıkıntı çıkarttı tam döndüremiyorum mu desem nasıl desem bilemedim

• Netten sıksık dinle o zamanda yapabilirsin

0|1
    0|0
  • tekrarladıkça alışırsın, önemli olan niyet zaten hicbirimiz tam anlamıyla namaz ibadetini yerine getiremiyoruz.

0|0
    0|0
    • Dün bir arkadaşım vesile oldu açıkçası bana geçmişime bakarsam aslında pekte dua bildiğim camii ye gittiğim söylediğim söylenemez fakat artık bir yerden başlama isteği geldi içimden

• çok çok iyi yapmış arkadasın, büyük sevaba girmiş.
      sen de başlarsan o keyfin farkına varırsan bir daha bırakamazsın zaten.

• teşekkürler değerli yorumun için

• Kuran öğren arapçasını oku dilin alışır tecvitli bile okuyabilirsin

0|2
    0|0
    • Teşekkürler değerli yorumun için

• Sürekli olarak doğrusunu dinleyip bıkmadan tekrar edersen aşamayacağın şey değil :)

0|1
    0|0
    • Teşekkürler değerli yorumun için

• İnternetten videosunu sesli dinle.. Kulaklikla dinlersen bir sure sonra o kelimeleri kolaylikla tekrar ederek ogrenirsin. Bu arada Allah kabul etsin.

0|0
    0|0
  • Sürekli tekrar ettikten sonra düzelir hem önemli olan niyet valla namazını geciktirme

0|1
    0|0
    • Şimdi ama ben 1 2 dua haricinde pek dua bilmiyorum ki Camii ye gitsem ya da evde nasıl kılacağım?

• Namaz kıldıran akıllı seccadeler var eğer ezberleyemiyorsan bir süre bu şekilde kılabilirsin alışana kadar

• Seslı dınle netten telrarşayarak kulagn alıssın

0|1
    0|0
  • herkese olur o söyleyene kadar devam ;)

0|1
    0|0
  • Allah (c. c.) kabul etsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• icinden soyle

0|1
    0|0
  • Tekrar yaparak.
    Dua değil sure

0|1
    0|0
  • sürekli tekrar et zamanla alışırsın

0|1
    0|0
  • içinden anadilinden tanrıya dua etsene kardeşim anlamadan etmek sence mantıklımı

0|1
    0|0
    • Türkçe çevirisini de elbet aklımda tutuyorum zaten bunları bilmezsem ezberlememin bir anlamı olmayacağını da biliyorum sağ ol yorumun için

• Kuran öğren arapçasını oku dilin alışır tecvitli bile okuyabilirsin

0|1
    0|0
Yükleniyor...