İnsanlara, bize verdiği değere göre mi değer vermeliyiz? Bu şekilde kendi karakterimizle çelişmiş olmaz mıyız?

İnsanlara, bize verdiği değere göre mi değer vermeliyiz? Bu şekilde kendi karakterimizle çelişmiş olmaz mıyız?

1|0
13|2

En İyi Kız Görüşü

• bazı insanlar var, onlardan bir değer görelim görmeyelim değer vermeye devam ederiz. bu durum için çok büyük bir sevgi, saygı, bağlılık gerekir: aile gibi. geri kalan herkesten, bir karşılık bekler olduk. çünkü insanlar bizi bu hale getirdi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bize verilenden daha büyük değer vermek daha uygun. vicdanı doyurmak huzuru yaşamak lazım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bazen bize verdiği değere göre değer vermeliyiz tabi ki..
    Çüngü gereğinden fazla değer vermek çoğu zaman o insanı farklı bir havaya sokabiliyor.. Kişiliği tam oturmamışsa ben neymişim diyebiliyor..
    Ama kişi gerçekten bu değere layık sa karşılık beklemeden kıymetini bilmek lazım..
    Çünkü özellikle günümüzde kıymetli, özel insanlar o kadar az ki...
    Kaybetmemek lazım.. :)

0|1
    0|0
  • Adamına göre muamele

0|1
    0|0
  • Değer içten geliyor, bir standardı yok. Karşıdaki bu durumu fazla etkilemez kişiye bağlı

0|2
    0|0
  • Herkese standart deger veririm. Ederinden fazla deger soytariyi kral eder sozu cok dogru ve bunu cok yasadim. Verdigim esit degeri isteyen kiymetini bilmeyerek kaybedebilir. Sonra herkes kendi yoluna

0|1
    0|0
  • Ne güzel bir soru.. verilen değere karşılık aynı değer bence mantıklı.. Mesela az değer veriliyor sana sen çok veriyorsun kendini yıpratmış olursun boşu boşuna.. kim neyi hak ediyorsa o değeri vermeli insan..

0|1
    0|0
  • Katılıyorum. Şahsen öyle yapmıyorum. "Bi insanı sevmek için karşılık beklemem zaten sevdiğim hiçbir şarkı da benim için bestelenmedi" bu sözü uyguluyorum bu benim içinde karşı taraf içinde geçerli.

0|1
    0|0
  • Karşımızdaki insanın değerini biz belirleriz. Daha sonra yaptıklarına göre veya senin dediğin gibi bize verdiği değere göre bu durum artar veya azalır. Sonuçta karşılık görememişsen verdiğin değerin bir anlamı kalmaz.

0|1
    0|0
  • bence evet.

0|1
    0|0
  • Yo neden çelişelim?

0|1
    0|0
  • Herkese hak ettiği şekilde muamele ediyorum ben. Eşege kravat takmanin alemi yok. ;) :D

0|1
    0|0
  • İçimden geldiği gibi değer veririm

0|1
    0|0
  • Herkese ederi kadar deger veriyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Herkese aynı değeri vermeliyiz tabi size yakın olanlara daha fazlasını :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...