Kapat

İnsanlara, bize verdiği değere göre mi değer vermeliyiz? Bu şekilde kendi karakterimizle çelişmiş olmaz mıyız?

İnsanlara, bize verdiği değere göre mi değer vermeliyiz? Bu şekilde kendi karakterimizle çelişmiş olmaz mıyız?

1|0
13|2

En İyi Kız Görüşü

• bazı insanlar var, onlardan bir değer görelim görmeyelim değer vermeye devam ederiz. bu durum için çok büyük bir sevgi, saygı, bağlılık gerekir: aile gibi. geri kalan herkesten, bir karşılık bekler olduk. çünkü insanlar bizi bu hale getirdi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bize verilenden daha büyük değer vermek daha uygun. vicdanı doyurmak huzuru yaşamak lazım

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

• Bazen bize verdiği değere göre değer vermeliyiz tabi ki..
    Çüngü gereğinden fazla değer vermek çoğu zaman o insanı farklı bir havaya sokabiliyor.. Kişiliği tam oturmamışsa ben neymişim diyebiliyor..
    Ama kişi gerçekten bu değere layık sa karşılık beklemeden kıymetini bilmek lazım..
    Çünkü özellikle günümüzde kıymetli, özel insanlar o kadar az ki...
    Kaybetmemek lazım.. :)

0|1
    0|0
  • Adamına göre muamele

0|1
    0|0
  • Değer içten geliyor, bir standardı yok. Karşıdaki bu durumu fazla etkilemez kişiye bağlı

0|2
    0|0
  • Herkese standart deger veririm. Ederinden fazla deger soytariyi kral eder sozu cok dogru ve bunu cok yasadim. Verdigim esit degeri isteyen kiymetini bilmeyerek kaybedebilir. Sonra herkes kendi yoluna

0|1
    0|0
  • Ne güzel bir soru.. verilen değere karşılık aynı değer bence mantıklı.. Mesela az değer veriliyor sana sen çok veriyorsun kendini yıpratmış olursun boşu boşuna.. kim neyi hak ediyorsa o değeri vermeli insan..

0|1
    0|0
  • Katılıyorum. Şahsen öyle yapmıyorum. "Bi insanı sevmek için karşılık beklemem zaten sevdiğim hiçbir şarkı da benim için bestelenmedi" bu sözü uyguluyorum bu benim içinde karşı taraf içinde geçerli.

0|1
    0|0
  • Karşımızdaki insanın değerini biz belirleriz. Daha sonra yaptıklarına göre veya senin dediğin gibi bize verdiği değere göre bu durum artar veya azalır. Sonuçta karşılık görememişsen verdiğin değerin bir anlamı kalmaz.

0|1
    0|0
  • bence evet.

0|1
    0|0
  • Yo neden çelişelim?

0|1
    0|0
  • Herkese hak ettiği şekilde muamele ediyorum ben. Eşege kravat takmanin alemi yok. ;) :D

0|1
    0|0
  • İçimden geldiği gibi değer veririm

0|1
    0|0
  • Herkese ederi kadar deger veriyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Herkese aynı değeri vermeliyiz tabi size yakın olanlara daha fazlasını :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...