Yargıtay Bu Hususta Haklı Mı Sizce?

Yargıtay boşanma davasında sosyal medyada başka erkek ile fotoğrafını paylaşan kadının hareketini, bunu öğrendiğinde kendini öldüresiye döven kocanın eyleminden daha ağır kusur saydı.

*Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

• Evet, evli kadının başka erkek ile fotoğraf paylaşması daha kusurludur.
    A seç
  • Hayır, şiddet en büyük kusurdur.
    B seç
  • Arada kaldım.
    C seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1217

En İyi Kız Görüşü

• Benim kocam olsa da başka erkeklerle yine konuşacağım. Nasıl bir fotoğraf kondu sosyal medyaya bilmiyorum, ama tek bir fotoğraf bir kadının şiddet görmesinden daha mı kötü?

3|0
    0|0
    • Yani sonuçta fotoğraf paylaştığı erkeğin kim olduğu hakkında bir ibare yok, arkadaşı belki :)

• @Sunsett-t
      Ya hangi kadın evli olduğu halde bir erkekle sarmaş dolaş fotoğraf atar ki? Ha kadın adamla yatakta fotoğraf atsa bile bu kocasının yaptığını haklı çıkarmaz. Aldatılıyorsan boşanırsın, bu kadar basit.

• 1. si maalesef o kadar basit değil bu bir erkek için cinnet sebebi aa beni aldatmş hemen ayrılayım ben demez yanii. 2. si de normal bir kadın tabiki öyle resm atmaz kmbilir ne sıkıntı var. Yani benim demek istediğim cımbızla bir yeri çekip almayalım. Bu davadaki bütün herşey alınıp bakılmalı. Yine de diyorum ki adamın yaptğını haklı çıkaracak bşy değil ne olursa olsunn. Sadece kolay bir durum değil herkes sinirine sahip çıkamayabilir bu durumda.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Tabiki kadın daha kusurlu değil ama kocası burada tahrik indiriminden yararlanma hakkına sahip.. Ama tabi somut olayın koşullarına göre değerlendirmede bulunmak lazım. Fotoğrafta kadının kocasını tahrik edecek derecede samimi bir poz verip vermediği önemli mesela burada. Ayrıca üçüncü şahısla arasındaki yakınlık derecesi nedir, iş arkadaşı mı, kuzeni mi, yoksa eski nişanlısı mı vs. de önemli. Bunun yanında kadının bu fotoğrafı paylaşırken güttüğü amaç da önemli, mesela burada kocasının toplumbal hayattaki itibarını zedelemek mi amaçlanmış vs.

1|0
    0|0
    • Tahrik indirimi sizce ne kadar faydalı bir uygulama?

• Kadının eski nişanlısıyla sarmaş dolaş ve kocasını toplumda küçük düşürme amacıyla bu fotoğrafı paylaştığını varsaydığımızda, kadının bu haksız davranışı kocanın kişilik haklarına saldırı niteliği taşır. Nasıl ki kocanın karısına şiddet uygulamak gibi bir hakkı yoksa kadının kocasının manevi varlığını hedef alan davranışlarda bulunmaya hakkı yoktur. Burada hak ve menfaatlerde çatışma söz konusudur. Hal ve koşullara göre fail kocaya haksız tahrik indirimi uygulanabileceği gibi kadının fiilinin haksız fiil teşkil etmediği durumlarda kocaya indirim uygulanmayacaktır.

• Peki, teşekkür ederim :)

• Şiddetin olduğu bir yerde başka hiçbir şey daha kusurlu olamaz.

Kanunlarımızda açık var demek ki.

1|0
    0|0
  • sorulacak soru bile olmaması gerek bunun, altı üstü bir fotoğraf. hayır gerçekten aldattığını gösteren fotoğraflar olsa bile şiddet asla daha hafif gösterilemez.

2|0
    0|0
  • Tabiki yerinde degil fakat zaten hukuk duzenimiz cökmus durumda. bu ne kadar sacmaysa bosanma sebepleri verilen maddi manevi tazminatlar. nafakalar hepsi farkli farkli adaletsizlikler iceriyo. bir hukukcu olark hukuk sistemimizden utaniyorm

1|0
    0|0
  • Bizim yargımız fantastik çalışıyor 😆

2|0
    0|0
  • Yazilmamis kurallar vardir. ahlak kurallari mesela... Suc sayilmiyo o 😐

2|0
    0|0
  • Yargitaya ilkokul mezunumu almislar resmi gormedim ama siddet icin bahane degil git bosanma davani ac ayril karindan

1|0
    0|0
  • Dövmesi elbeue gerekmiyo ama bu konuda dövdügü için yine erkegi suçlü bulanlarda var.
    Onlari erkek yapip. Evlendirip. Boynuzlatmak lazim. Bakalim kendileri napacak? Dişaridan konuşmasi kolay böyle
    Her erkek bir degildir. Her erkek bunu kaldiramaz. Her Adamin psikolojisi kaldirmaz bunu. Bunun adi o. ruspuluktur. başka bişe degl.
    Ben olsam bende öldürüsiye döverdim bu durumda. Benim elimde bişe yok. Psikolojim kaldirmaz bunu biliyorum. O yuzdende, adami hakli buluyorum bu hususta. Ellerinden öperim o adami. Delikanli adam.

0|1
    0|0
    • Kadının fotoğraf koyduğu erkeğin kim olduğu hususunda bir ibare yok, aldatma söz konusu değil yani ve fotoğraflarda müstehcen değil.
      Üstelik aldatıldın diye bir kadını öldürme hakkın doğmaz.
      Bu delikanlılık değil acizliktir.

• Şimdi kadına şiddete cinayete karşıyım elbette ama
    ağır tahrik var burda

2|0
    0|0
  • Dovmek değilde ayrilsa nafkatinkadin odese

1|0
    0|0
  • Şiddet çözüm değil. Boşa pi. ç

1|0
    0|0
  • Birincisi eşit kusurlu saymış
    İkincisi öldüresiye bir darp söz konusu değil. Basit eylem söz konusu.
    Her iki davranışta kabul edilemez.

0|1
    0|0
  • Evet, evli kadının başka erkek ile fotoğraf paylaşması daha kusurludur.

0|1
    0|0
  • Demekki neymiş kadın kaşınmasaymış, erkek kaşınmazmış. Evli bir insan daha olsan erkek arkadaşın olamaz.

0|0
    0|0
  • Kadına şiddete karşıyızda, agır tahrik var kolay seyler degil.

0|0
    0|0
  • a şıkkı doğru cevap,

0|0
    0|0
  • altı üstü bir fotoğraf başka ne olabilir ki Şiddet en büyük kusurdur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Hiç bir kusur kadına şiddeti gerektirmez lakin ; bizim türk erkeği bu tür olayları alelade görmez.
    Şöyleki : Ben eşimin kızacağı konularda hassas olmam gerektiğine inanırım. Velevki olmadım , evli kaldığım sürede onun istemediği/ sevmediği davranışlarda bulunmam bimukabele durum benim içinde geçerli.
    Kadın kaç yıl/ aydır evli bilmem ama eşini en iyi tanıyan yine kendisi olduğu için bu tür olayları tetikleyecek (yine haklı değil tabiki adam fakat Türk erkeği diye altını çizdiğim için ) davranışları yapmamalıydı. Ya bu deveyi güdecek , ya bu diyardan gidecek.
    Türkiye'de bu tür olaylar değil şiddete ölüme götürür.

1|0
    0|0
  • Hayır, şiddet en büyük kusurdur.

1|0
    0|0
  • Allah bu rezil adalet sistemine muhtaç etmesin diyorum sadece. En ağır belayı bulur umarım bu zihniyettekiler.

1|0
    0|0
  • Şaka mı? Ülkede adalet yok

1|0
    0|0
  • Anket sonucunda erkeklerin şiddetten öte bir fotoğrafa takılmış olması.. Devam Türkiye.

1|0
    0|0
  • Kadın her şey den suçlu ve haksız bu ülkede çok şey beklememek lazım ( nokta)

1|0
    0|0
  • #erkekadaletideğilgerçekadaletiistiyoruz
    yani şaşırmadım. tecavüze uğrasan da sen suçlu sayılıyorsun. çok çok gerici bir zihniyet.

1|0
    0|0
    • Söz konusu kadın olduğunda adalet yok çünkü.

• evet aynen öyle.

• şiddet en büyük kusurdur. kadının ne amaçla fotoğraf paylaştığını bilmeyiz, bilemeyiz. Yargısız infaza alıştı bu memleket...

1|0
    0|0
  • Hayır haklı değil böyle bir saçmalıkta ancak bizim ülkemizde olur erkekler herşeyi yapar onla bunla kadın bir arkadaşıyla görüşse en adi insan oluyor böyle adalette olmaz ahlak görüşüde...

1|0
    0|0
  • A dedim tabiki kocası haklı

0|2
    0|0
    • Fotoğraf paylaştığı erkeğin kim olduğu hakkında bir ibare yok, yani çok yakın arkadaşı belki, üstelik müstehcen bir fotoğrafta değil.
      Bir kadının böyle düşünmesi tuhaf..

• Helal olsun sana :)

• Haksız

1|0
    0|0
Yükleniyor...