Neden ülkemizde boşanmak avrupa özentiliği sayılıyor?

benim babam annemi yıllarca dövdü annem bizim için katlandı. hep çözüm üretmeye çalıştı ama babam şiddeti bırakmadı. annem sonunda dayanamadı boşandı. ben annem adına mutluyum artık babama katlanmak zorunda değil artık mutlu.

ama burdaki insanlar boşanmak modernleşmek mıy mıy, yok avrupa özentiliği, yok kadınlar 2 kuruş kazanınca kendini bir şey sandı. neden boşanmak bu kadar kötü algılanıyor?

0|1
6|14

En İyi Kız Görüşü

• Cahillik. Katlanmayı erdem sanıyorlar. Eskiden kadınların gücü yoktu. Boşansa gidecek yeri yoktu, annnesi babası kabul etmezdi. Şimdi çalışıyorlar, meslekleri var. Bağlı değiller. O yüzden katlanma fikri saçma geliyor. Eskiden mecburen evli kalmaya devam ediyordun, zamanla alışıyordun falan. Batı özentisi değil, anlaşamıyorsan boşanacaksın. Evlenirken de dikkat edeceksin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Sorduğunuz soruyla içerik çok farklı... Bazıları gerçekten evliliği evcilik sanıp saçma sapan bahanelerle boşanıyorlar... Bu laf o yüzden söylenmiştir... Sizin durumunuz çok farklı... Anneniz boşanmakta son derece haklı... Bırakın kemiklerini kırmayı tek bir tokat bile yeterlidir boşanmak için...

0|0
    0|0
  • Herkes senin ailen gibi boşanmıyot. Evliliği 2 saat sürenler var. Boş bol konuşma. Senin ailen gibi durumda olanlar tabi ki boşanacak. Konuyu başka yerlere çekip polemik yaratma.

0|0
    0|0
    • nerden biliyorsun insanların içlerini. benim annemin dayak yediğini annem boşanınca öğrendiler. kimsenin içini bilemezsin

• Toplumda da bunlar olmaya başladı kardeş

• Alakası yok. Hadi dizilere özenip evlenmeden sevişirler yatarlar kalkarlar ama ünlüye özenip bosanmak diye birsey olmaz.

• kadınlardan korkuyoruz biz.

0|0
    0|0
  • Ne alaka hiç öyle bir şey görmedim.

0|0
    0|0
  • Boşanmak evlilik kadar medeni bir durumdur. Ama bir gerçek de varki kadınlar ekonomik özgürlüğünü ele aldıklarından bu yana aile kavramı gittikçe bozulmaya başladı. Tabiki şiddet gibi bazı şeylerin savunulması mümkün değil ama şiddeti doğuran sebeplere de bakmak gerekir. Çoğu zaman saygısızlık şiddeti doğuruyor. İki taraflı bakmak gerekiyor olaya

0|0
    0|0
    • İyi oldu o zaman keske butun kadinlar özgür olsa! Meslegi olmayan kadina köle gibi davraniyorlar. İyiki ekonomik ozgurluklerini ellerine aldilar!!!

• Sanane. İstedigimizi yapariz. Bizi eve kapatamazsiniz.

• Tabiki banane. Kocan düşünsün

• Aile Türk milletinde en kutsal olgu olarak kabul ediliyor. Bu İslamiyetten önce de böyleydi şu anda da böyle. Onun etkisi var. Mecbur kalınmadıkça boşanma yoluna başvurulmamalı.

0|0
    0|0
    • saçma. bir sürü şiddet gören kadın var. affedecek mi birde. babam annemi öldürmekten beter etmişti

• Mecbur kalınmadıkça diyorum orada dikkatli okursan :)
      Eften püften sebeplerle boşanan binlerce insan var. Benim arkadaşlarımın 2'si boşandı sebeplerini yazsam inanmazsın o kadar saçma

• Belki gercek sebebini sana soylemediler. Gercegi asla bilemezsin

• Evlenmek nasil normalse bosanmakta o kadar normal. Fakat eften puften sudan sebepden bosanir olduk farkindamisiniz?

0|0
    0|0
  • millet boşanmayı hobi haline gtirdi :D ota boka bir bahane, ipe sapa gelmez ele avuca gelmez şeylere afra tarfa bir tirip ne biliyim ara vermeliyi. z. sorun sende değil bende gibi abuk sabuk saçma sapan şeyler işte :D hobi yani :D

0|0
    0|0
  • boşanmak değil dost hayatı yaşamak

0|0
    0|0
  • mahalle baskısı diyelim.

0|0
    0|0
  • Bosanirim mutlu olurum mantigi yanlis tabiki siddet olmamali ama herseydede bosanma dusunmek cok yanlis.

0|0
    0|0
  • çünkü aynı onlar gibi boşanmayı oyuncak haline getirdik

0|0
    0|0
  • Türkiyede insanlar cahil oldukları için. en mantıklı yol bosanmaktir nokta

0|0
    0|0
  • Bizim ülkemizde kadın boşanınca problem yokta erkek boşanırsa şerefsiz oluyor
    Çok sevdiğim saydığım birisi vardı evlenip boşandığımı söyledim hak etmediğim kelimeleri duydum
    Her evlenen mutlu olacak diye bir kuralmı var yürümedi ayrıldım
    Asmadık kesmedik dayak atmadık küfür etmedik sadece boşandık
    Boşanmak bir insanı kötü yaparmı? Yapıyorsa her boşananı idam etsinler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sacma insan cok.. bos bos konusan.. baslarina gelsin de konussunlar..

Anneni tebrik ediyorum..

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim. bende onunla gurur duyuyorum

• Onu soyleyen hep cahil, dusunme yetisi olmayan, asagilik kesim. Sen rahat ol herkesin hayati kendine

0|1
    0|0
    • kadınlar 2 kuruş kazanınca kendini bişey sanıp boşanıyor diyorlar kan beynime sıçrıyor. annemin kemiklerini kırdı babam napsın annem

• Etme bulma dunyasi yanina kalmaz

• Cahil kesimin söylediklerine hiç kulak asmayin onlara ne söyleseniz anlamaz annen en doğru olanı yapmış hatta geç bile kalmış.

0|0
    0|0
  • Varoş kuldur cahillik ozentilik sonucuda ondan iste

0|0
    0|0
  • Aynen ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...