Türkiye'de neden boşanmalar arttı?

Türkiye'de boşanmalar neden arttı?
Cevaplarınızı bekliyorum. :)

0|2
22|50

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar boşanabilme özgürlüklerinin farkına vardılar. Eskiler sevmese bile çevre baskısından dolayı evliliğe devam etmek zorundaydı. Artık anlaşamayınca boşanmak normal görülüyor..

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar aşkı ölçmeye başladılar çünkü. O beni 160 gram seviyorsa bende onu 160 gram severim düşüncesindeler. İnce, güzel şeylere ayıracak vakitleri de yok hem. Herkes hayatını çok hızlı yaşıyor stres küpü gibi dolaşıyor ortalıkta. En özel anlarda belki de çocuğunun, eşinin yanında olamıyor. Mesela çocuğu ilk defa anne/baba dediğinde veya ilk adımını attığında o çalışıyor oluyor. İlişkiler hep kopuk haliyle. Kaç kişi eşine gün içinde iltifatlar ediyor? Yoksa daha çok nefret söylemleri mi kullanılıyor? Bana göre nefreti ifade ettiğimiz anlar, sevgimizi ifade ettiklerimizden kat kat daha fazla. Toplum olarak sevmeyi bilmiyoruz zaten küçüklükten engellenen bir duygu o malesef ki. Artık ilişkileri harcamakta çok kolay çünkü yenisini her an her yerde bulabilirler. Sanal olsun günlük yaşamda olsun. Tabii yine mutlu son olmayacaktır. Çünkü aşk bir çiçekse sulamaktan, yaşatmaktan çok; misk kokulu, kadifemsi yapraklarını teker teker koparmayı seçenlerle dolu etraf. Sonra da çiçeğim soldu diye ağlarlar bunlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Olaya iyi yönden bakmak istiyorum. .. :(
    Kadınlar artık dayak yemiyor hakkını savunuyor ;-) :-)

1|0
    0|0
  • Cunku evlenenler birbirleriyle yarisiyorlar. Kadinin is hayatina girmesiyle sosyal guvencesi artti ama ayni seviyede olgunluk ve isaglikli iletisim artmadi. Evlenen ciftler habire bir yaris icindeler. Herkes brn hakliyim deyip duruyor fakat kimse bilmiyor ki onemli olan kimin hakli oldugu degil, onemli olan mutlu olup olmamalari. Ulan sevdigim kizla aram bozuldugunda ben hakli olsam ne olacak. Madalya mi takacaklar." Biz ruhunu" kaybetmisiz. Hep "ben ruhu" var herkeste.

0|0
    0|0
  • Ülkede ne iyiye gidiyor ki?

0|0
    0|0
  • 1) Özentiliğin artmasi ve flört olaylarinin olması.

2) kadının ekonomik özgürlüğü artması.

0|0
    0|0
  • ya mantık ya da para evliliği yapılıyoda ondan boşanıyolar asıl mesajın bunlar olmadığını anlamak için evlenip boşanmaları gerekiyo ne yazıkki :)

0|0
    0|0
  • Kadınlara yok sen özgür birisin istediğini yap ayaklarının üstünde dur dersen
    ve
    Erkeklerde bakıyor kız havalandı hadi by.

0|0
    0|0
  • Çünkü karakter yerine tipe önem verenler iki gün sonra birbirlerinin ne mal olduklarını anlayınca ayrılıyorlar. Tip gelip geçici. Ama karakter 70 yılda geçse aynıdır.

0|0
    0|0
  • çünki artık kadınlar boşanma davasında 2-0 önde ömür boyu nafaka garanti adamın kahrını ne çekecem alırım paramı yaşarım diyo çoğu

0|0
    0|0
  • sevdiğinle değil başka şeylerle evlendikleri için aç gözlü oldukları için elalem neder dedikleri için... vsvsvsvs

0|0
    0|0
  • gayet basit nedeni.. Eskiden teknoloji gelişmemişti bu kadar flört arkadaşlık yoktu insanlar birbirlerini bulduklarında kaybetmezlerdi sevgi saygı vardı.. Şimdi ise tam tersi sanal ortam siteler sosyl medya sayesinde kim kimle ne yapıyor belli değil sevgi kalmadı bu olmazsa o olur düşüncesi doğdu

0|0
    0|0
  • neden olacak, TV ve internet yüzünden, gençler sorumluluktan kaçıyorlar kaçamayanlarda evelndik olmadı deyip kestirip atmaya bakıyor.

0|0
    0|0
  • Evlenmis olmak icin evlenildigi icin

0|0
    0|0
  • Aldatmalar arttı. Gayri meşru ilişkiler arttı.

0|0
    0|0
  • Kadınların ekonomik özgürlüklerine kavuşmaları, daha fazla aile desteği ve zora gelememelerinden kaynaklı çoğunluğu

0|0
    0|0
  • maddi sıkınbtı belki

0|0
    0|0
  • herşeyi takıntı yapar hale geldiler, ota boka bir bahaneler üretmeler, ilk başta çok seviyordu sonra soğudu, aralaştı, eskisi gibi değil vs vs vs... -_-

0|0
    0|0
  • Dizilerin, reklamların, kısacası medyanin zikip attığı ve iğdiş ettiği zihinlerden müteşekkil fertlerin oluşturduğu aileler, ne kadar uzun ömürlü olabilir ki?

0|0
    0|0
  • güvensizlikten

0|0
    0|0
  • Insanlarin birbirine tahammulu yok artik, herkes karsisindakine ihtiyaci olmadan yasayabilecegini lanse ediyor. Bunda medyanin payi göz ardi edilemez.

0|0
    0|0
  • Neden evlenmemenin gerektiği
    Nedense ben rahatım
    kimsesiz çocuga mirasımı bırakacm oh ne hala 😜😜☺️

0|0
    0|0
  • Hep bu ks nin yüzünden

1|0
    0|0
  • Kezbanlar yuzunden arttti

0|0
    0|0
  • özgürlükle alakası yok yapmacık ilişkilere giriyorlar ya da anlık hevesle evleniyorlar mal mal sebeplerden ayrılıyorlar sonra

0|0
    0|0
  • sadakatsiz sevgisizlik maddi yokluk

0|0
    0|0
  • Rahatlik batiyor insana

0|0
    0|0
  • saygısızlıktan

0|0
    0|0
  • kimse kimseyi çekmiyor altan almıyor sabırlar tükenmiş aile ilişkileri özellikle gelin kayanana problemleri bayanın ekonomik özgülüğü neden çekeyim anlayışı evlilikleri bitiriyor malesef evlilik fedakarlıktır evlenin insanlar değişe biliyor

0|0
    0|0
  • bireysel yaşm tercihinden

0|0
    0|0
  • Cünkü modernleşiyoruz

0|0
    0|0
  • çünkü insanlar hayatlarını düzene sokmadan evlendikleri için

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 21

• boşanmalar arttı ama geçimsizlik, sevgisizlik, nefret hiç değişmedi.

boşanmaların artmasının sebebi artık kadınların onlara köle gibi davranan eşlerine tahammül edememeleridir. Kadınlar artık şiddet gördüğünde, aldatıldığında sessizce bir kenarda ağlayıp bağrına taş basmıyor. adam gibi boşanıyor. bence iki insan mutsuzsa
    bu parazit yaşama bir son verip mutualist yaşama dönmelerinde hiçbir sakınca yoktur. boşanmak anormal bir şey değil.

2|0
    0|0
  • Bana göre internet çıktı mertlik bozuldu. İnsanların kendilerini saklayarak konuştuğu, insanların karşı tarafı çok rahatlıkla yalan söyleyebildiği, kendini farklı bir insan olarak göstermeleri. Bizler biraz sıcaklık gördük mü o kişiye kanıp yelkenleri suya indiren bir milletiz. O yüzden iki kelama karşı tarafa güvenerek çok yuvalar yıkılmaya başlandı. Ve bu üzülerek söylüyorum ki devam da edicek :) :)

0|0
    0|0
  • Guven azaldi

0|0
    0|0
  • Yeni nesil mal

0|1
    0|0
  • Çoğu kişi parası olmadan evleniyor da ondan geçinemeyince de aman hadi boşanalım. d

0|0
    0|0
  • Soruya su açıdan bakalım. Bazı cifler neden bosanmiyor?

1) kadın diyor çocuklarım var yazık olur
    2) ekonomik özgürlüğüm yok kocam olmadan hayatımı devam ettiremem.
    3) bosanirsam babam beni öldürür/ aile içi şiddete maruz kalırım.
    4) en az ihtimal bu; biz hala esimle birbirimizi seviyoruz ve saygı duyuyoruz.

0|0
    0|0
  • Çünkü kadın desteklendi ve güçlendi şimdi erkekler adam olmayı öğrensin eskiden serefşiz adamlara kadınlık yapmak zorunda kalınıyordu. Devir değişti iyi de oldu.

0|0
    0|0
  • Kimisi evlenmiş olmak için evleniyor, kimisi aile zoruyla evleniyor, kimisi de evlilik öncesi senelerce flört edip her şeyi tüketiyor. Boşanmalar artmasın da ne yapsın?

0|0
    0|0
  • bunun en büyük etkeni bence dizilerdir şu an bakacak olursanız hemen hemen her dizide iki bayanlı bir kurgu var ve kadınların bundan rahatsız olmayıp kabul edebilceğini yansıtıyorlar bu ister istemez bilinç altında yer ediniyor ve diyorki bende yapsam beni affeder ikinci bir hususta evde sürekli kargaşanın olması bu etkenler insanları dışarı iten çoğu sebepten iki tanesidir

0|0
    0|0
  • Beklenti arttı ve tahammül sınırı düştü

0|0
    0|0
  • ekonomik

0|0
    0|0
  • Çünkü kadınların ekonomik özgürlükleri var artık kimse istemediği insanın kahrını çekmiyor eskiden baba kapısına dönmemek için çekiyorlardı artık çeken yok

0|0
    0|0
  • Cünkü doğru düzgün sevmiyoruz birbirimizi

0|0
    0|0
  • sanal alem yüzünden eminim buna

0|0
    0|0
  • Evlilere olan rağbet arttığından.

0|0
    0|0
  • Selin karacehenneme sor agshsh