Türkiye de en güvendiğiniz meslek gurubu hangisi?

En güvenilir meslek gurubu sizce hangisi? Ankete katılmayıp, mesleği söylemek isteyenler olursa sebebini mutlaka belirtiniz

• A-) Asker
    35% (46)43% (34)38% (80)Oy Ver
  • B-) Polis
    7% (9)9% (7)8% (16)Oy Ver
  • C-) Doktor
    21% (28)16% (13)19% (41)Oy Ver
  • E-) Öğretmen
    12% (16)11% (9)12% (25)Oy Ver
  • F-) Avukat-Hakim-Savcı
    11% (14)6% (5)9% (19)Oy Ver
  • G-) Hemşire
    7% (9)8% (6)7% (15)Oy Ver
  • H-) Öğretim üyesi
    7% (11)7% (5)7% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
En güvenilen meslek gurubu?

0|0
13|15

En İyi Kız Görüşü

• Içinde bulunduğum camia, Ordu ve değerli personelleri asırlardır Türkiye nin vazgeçilmez en güvenilir kurumudur

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bir tek esnaf lokantası işletmecilerine güvenirim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 14

• Subaylar

0|1
    0|0
  • Askerden başkasına güvenmeyi pek tercih etmiyorum ha birde Öğretmenler iyidir

0|1
    0|0
  • O kadar üzücü bir durum ki seçtiğim şık maalesef hemşireler. Halbuki hemşirelerden evvel güvenmem gereken başka meslekler var.. Ancak Türkiye gerçekleri o güvenimi alıp götürdüler.

0|1
    0|0
  • Doktor dedim

0|1
    0|0
  • Şu listeye bakınca bir tek Hemşire var güvenilecek :)

Normalde öğretmenler tartışmasız en güvenilen kesimdi ama son vuku bulan olaylar bu algıyı değiştirdi toplum üzerinde.

0|1
    0|0
  • Tecavüzcü öğretmen, organ mafyasına çalışan doktor, hain mi hain polisler var. Mesleğe değil, insana güvenmek gerekiyor.

1|1
    0|0
  • Keşke anketinizi doktorla hemşireyi sağlıkçı kategorisine alsaymışsınız daha iyi olurmuş bana göre en güvenilir meslek sağlıkçılıktır hangi dalı olursa olsun. ;)

0|1
    0|0
    • Bana göre de hemşireler doktorlardan daha güvenilir 😜

• Peki hemşireler hangi kategori grubuna gidiyor sence?

• Adamım karşında salak yok! Sağlık gurubu olarak Yazmamamın sebebini yazıyorum işte sana. Hemşireleri doktorlardan daha güvenilir gördüğüm için aynı guruba almadım! Anladın !!!

• Doktor yarrama bir çareeeee :D

0|1
    0|0
  • Ordu ve özellikle jandarma Genel komutanlığı zaten anketlerde hep jandarma der.

0|1
    0|0
  • Muhasebeci Aşçı Şair nerede abicim?

0|1
    0|0
  • hepsine güveniyoruz ama kişilikleri bozuk oluyor

0|1
    0|0
    • İnsan olamamış şahsiyetler!!! Dönüp dolaşıp aileden başlaması gereken eğitimin niteliğine varıyoruz! Dön dolaş en başa dön

• E) siyasetçilik Hahahahahshejrkrpvprp oooh sabah sabah güldüm

0|1
    0|0
  • Öğretmen

0|1
    0|0
  • Öyle bir anket yapmışsın ki tercih ettiğiniz bütün meslek grupları yüzkarası insanlarla çevrili doktor hastaya bakmaz hipokrat yemini ni sallar hastayı cahil sıfatına koyar öğretim üyesi öğretmekten acizdir hiç bir proje yapmaz yatarak maaşı ni yer çok sıkarsa yaz okulu açar öğretmen öğrencisini taciz eder avukat yalancı şahitlik yapar polis durumu zaten ortada yıllarca herkes bilir. Hemşirelik öyle bir meslektir ki lise yıllarında bitiren de olur 2 yıllık tarihi 4 yillik ta iş ticaret olup özel liseler açılır karşılığında sırf para için damar yolu açmayı bilmeyen ama nöbetlerden yakınan insan grubu vardır

0|1
    0|0
    • Adamım ne diyeceğimi bilemiyorum. Yazdıkların doğru. Güya eğitim almış meslek guruplarına güveni ve verilen eğitimin yeterlilik düzeyini ölçmeye çalışmaktı amacım. İnsan olmayı öğrenemeyişimizden bu sorunların hepsi. Başlıca rolümüzü yerine getirememizden

Yükleniyor...