Özgüveni geri getirme yolları nelerdir?soru başlığı çok kısa

madamx
Arkadaşlar mesela birini düşünün özgüvensiz,kendinden vazgeçmiş.bu insan hayatı boyunca böyle yaşamayacak elbette.zaten 45 li yaşlarda bu özgüvenin çoğu zaman yerine geldiği biliniyor.ama o yaşlardan önce bu durumdan nasıl kurtulabilir insan?çözüm önerileriniz neler?merakla bekliyorum
Özgüveni geri getirme yolları nelerdir?soru başlığı çok kısa