Özgüven eksikliği halledilebilir mi?

arkadaşlar özgüvensiz, çekingen, utangaç bir insan sonradan bu sorunları aşabilir mi? özgüven sonradan kazanılır mı yoksa kaderimize razı mı olmalıyız?

• özgüven sorunu halledilebilir, yeter ki inan kendine
    97% (30)90% (9)95% (39)Oy Ver
  • kaderine razı ol üzgünüm
    3% (1)10% (1)5% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• owww biri beni anlatmış:)))
    kendimi bildim bileli çok içime kapanık çok bakımsız utangaç biriydim kendimi hiçç sevmezdim. bir ortama girdiğimde çok kasılırdım hiç kendim gibi olamazdım. mesela gitmek istemediğim bir ortama haır diyemezdim giderdim sonrada kasıl dur orda. hele erkeklerle hiç konuşamazdm.
    Sonra birgün tak etti dedim ki ben neden insanlara göre yaşıyorum neden kendim gibi olamıyorum bundan sonra insanlar benim istediğimi yapsın onlar bana takılsın dedim. ee burcumda aslan malum bir liderlik var:) işe önce kendimi değiştirmeyle başladım giyim tarzı saçlar makyaj derken hal hareket tavırlara kadar kendimde sevmediğim rahatsız olduğum ne varsa değiştirdim... kendimi sevmeye başladım snrasındada herkes sevmeye başladı zaten:) yani demem o ki bu senin kaderin değil rahatsız olduğun ne varsa değiştrebilirsin. değiştireemdiklerini ise kabullenip sevmeyi öğrenmelisin :) inan bana böyle hayat daha güzel:)

1|0
    0|0
    • sende beni anlatmışsın. bende aslan burcuyum :) ve kendimde sevmediğim ne varsa değiştiricem inşallah. teşekkürler :)

• yaşasın biz :D

• haha harikasınız özgüvende neymiş:)

Erkekler Ne Diyor 4

• Özgüveni bir benzin deposu gibi düşün içi boşken özgüvensiz doluyken özgüven patlaması yaşarsın. mutlaka özgüven eksikliği halledilir korktuğun şeyin üstüne gittinmi zamanla çözüceksin ve özgüvenin kendine gelicek çünkü ona alışacaksın birşey olmadığını göreceksin

4|0
    0|0
  • ben hep öyleydim :D hala da öyleyim. herkes aynı değil tabi istersen değişebilirsin.

1|0
    0|0
    • neden aşmak istemedin

• teşekkür ederim güzel sohbetin ve tavsiyelerin için :)

• rica ederim :)

• Mutlu olmayı dene faydası oluyor ayrıca aynı sorun bendede var

1|0
    0|0
  • bende yapamama korkusu var

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• öncelikle bunu aşmak için bir yol bulmalısın kendini geliştirmelisin kendini geliştirdikçe özgüvensizlik yerini mütevaziliğe bırakır :) nerede ne yapacağını konuşacağını bilirsin gene kendini övmezsin ama kendine bir güvenin olur. kitap oku kurslara git biyografi gibi filmler izle. mesela oshonun ego kitabını alabilirsin çok güzel açıklayıcı ve insana güven verici bir anlatımı var

2|0
    0|0
    • teşekkür ederim güzel cevabın için, kitabi bulmaya çalışacağım :)

• yaşadığım yerde gideceğim kurs yok :(

• nerede yaşıyorsun?

• Halledilir :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle aşabilirsin

1|0
    0|0
  • Kendine inan

1|0
    0|0
  • sonra ozguven patlamsi yasayabilirsin tatlis :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...