ANNENİZİN SİZİ SEVMEDİĞİ HİSSİNE KAPILDINIZ MI HİÇ?

Ona duygu dolu şiirler yazarım hiç umursamaz. Odasına sevgi notları bırakırım okumadan yırtar atar. En son ne zaman öptüğünü, bana ne zaman dokunduğunu, sarıldığını hatırlayamıyorum bile. Benimle konuşur o da ara sıra hakaret etmek için, canımı yakmak için. Her yaptığımın bir kötü tarafını bulup çıkarır ve zevkle söyler zafer kazanmış edasıyla. Her zaman yapamadığım bana ait olmayan özelliklerle beni yargılar. O kadar sinirli ki ben annemla konuşmaya korkuyorum. Yine kızacak, yine bağıracak gibi geliyor her ağzını açtığında. O kadar çok düşündüm ki acaba doğumumda benim yüzümdan anneme bir şey mi oldu diye. Gecelerce uyuyamadım ağlamaktan. Ama ben ne yaparsam yapayım hep ters tepti. Annemle aramız hiç düzelmiyor, bir arpa boyu yol alamıyoruz. Şiir defterimin arasında küçüklük fotoğrafım var annem babam ve ben. O zamanlar annem beni çok seviyordu. Şimdiki gibi düşmanca davranmıyordu. Sık sık o fotoğrafa bakıyorum. O günleri çok özlüyorum. Annemi kazanmak için yapmadığım şey kalmadı ama bir de sizden fikir alayım sizce ne yapmalıyım?

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• sevmemesini geçtim, benden nefret ediyor.

0|0
    0|0
    • benimki gibi yani Allah sabır versin anne sevgisinden uzak kalmak çok zor

• Benim de öyle hani çoğu kişi sevgilisinden ayrılınca yazıyor ya iddia ediyorum annesizlik kadar can yakamaz hiç bir şey!

• Benim de babam anneme tezat oluşturacak kadar anlayışlı, mütevazi, arkadaş vari bir insandır. Oturup saatlerce konuşabilirim babamla. Allaha bin şükür ki en azından babam annem gibi değil. Anne eksikliğimi babamda buldum ben, babam hem annem hem babam gibi oldu. Ama yine de insan anne kokusunu, içten bir gülümseyişini, tatlı sohbetini özlüyor. Ne diyelim bizde annelerimizle sınanıyoruz galiba. Allah her şeye rağmen başımızdan eksik etmesin, yokluklarını göstermesin. Bu arada başın sağolsun Allah mekanını cennet eylesin anne yerine koyduğun halanın.

En İyi Kız Görüşü

• anneme sarılmak için para vermem gerekiyor, ne kadar sevgi dolu bir anneye sahip olduğumun farkındasındır herhalde, doğduğum günden 15 gün sonra beni halama teslim etmiş bir kadın, en azından senin annen küçüklüğünde seninle fotoğraf çekinirken bile sevgi dolu, benimki fotoğrafta bile, sen benden iyi çıkmışsın deyip yırtıyor :/

1|0
    0|0
    • Yani benim annemin farklı versiyonu. Oysa onlardan istediğimiz ne para, ne pul. Biraz sevgi kırıntısı koysunlar yüreğimize sadece yeter... Allah sabır versin cümlemize.

• bir insanın anne ve babası yalnızca bir kez oluyor, diğer herkes geçici. insanlar ailelerinin değerini bilmiyorlar ailesi olmayanlar gibi.

• @kahperum evet yalnızca bir kez oluyor ama ben annemden hiç gerçek anne sevgisi görmedim ki, gerçek bir anne sevgisini bana hep halam verdi, şükür Rabbime hayatımın belli bir süresine kadar hayatımdaydı (vefat etti) şimdi onun annelik konusunda öğrettikleriyle biliyorum anneliği, anne kelimesini, eşimin ilk evliliğinden 3 evladına öyle bağlıyım ki, kendi çocuklarım olsa onlardan asla ayırmam, bu insanlık meselesi, yüreği olan sever, kendi evladına para verirsen sarılırım öperim diyenden hayır gelmez, ona da ne anne ne baba denir, soran arkadaşım doğru dedin evet, Allah hepimize sabır versin

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• Bilmiyorum yani böyle birşey Allah sabır versin

1|0
    0|0
    • Sağolun Allah razı olsun Allah başa vermesin zaten anne sevgisinden uzak kalmak çok zor

• Çok şükür Rabbime Hayır

1|0
    0|0
  • Hayır sist

0|0
    0|0
  • Elinden geleni yapmışsın bilmediğin bişi olmasın o yüzden öyle davranıyordur

1|0
    0|0
    • Onun huyu öyle ailedeki herkese aynı ama bana ayrı bir ambargo uyguluyor

• konuşmama fırsat vermiyor ki akşamları söylüyorum yüzüme bile bakmıyor, konuşuyorum adam hesabıma almıyor.

• Nasıl bir kindir yaa çok üzüldüm şimdi

Kızlar Ne Diyor 5

• Kapılmadım

1|0
    0|0
    • Dilerim hiç kapılmazsın dayanmak çok zor

• Annem beni çok sever ve az terliğini yemedim.

1|0
    0|0
  • öyle anne olmaz olsun sen ona ondan daha kötü davran belki o zaman sana değeer verir

1|0
    0|0
  • Her anne sever eğer şu an yanındaysa sevdiğindendir ben bile daha olmadan çocuğumu seviyorum bana en yakın olan kişi olucak

0|0
    0|0
    • Her anne bir değil işte ben öpüyorum eliyle ittiriyor, konuşmaya çalışıyorum kızıyor sürekli kalbimi kırıyor. Beni sadece çocukluğumda sevdi.

• Yaparsın sen anneciğim. Ne sevimli bir annesin. Ne tatlıdır senin sesin. Canım mısın bilmem nesin, Benim canım anneciğim :D :D :D

• Sevmediğini biliyorum

0|0
    0|0
    • Allah sabır versin cümlemize

Yükleniyor...