Şizoidliğe doğru adım adım ilerliyorum. Yaptığım doğru mu?

İnsanlarla olan ilişkilerimde aldığım hiçbir karşılık (sözsel, işitsel, duygusal vs.) beni tatmin etmediğinden kendimi lise yıllarımdan beri (23 yaşındayım) insanlardan soyutladım. Halihazırda karakterim soğuktu, zaten sessiz bir insandım ama her geçen yıl biraz daha ruhsuzlaştım, hissizleştim. Hissettiğim duyguları dışa vuramaz oldum, sevindiğimde tebessüm dahi edemiyorum ya da sinirlendiğimde dişimi sıkmaktan başka bir tepki veremiyorum, mimiklerim köreldi resmen ve ben kendi isteğimle bu duruma geldim. Üstelik insanlar benden korkar oldu... Sizce böyle yaşamak ne derece doğru?

0|1
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Anlamaya çalışıyorum. Seni bu duruma iten sebep nedir peki?

0|0
    0|0
    • Çocukluğum, ayrıntıya gerek yok

• Bu durumdan keyif almıyorum ama sosyal bir insan olsaydım ondan da keyif almazdım. Alacağımı bilsem kendi kendime bu durumdan kurtulabilirim zatem

• Bende sosyal bir insan değilim. İşten eve, evden işe tüm hayatım. İkili ilişkiler menfaat üzerine kurulu. Kolay kolay kimse seni sen olduğun için sevmez. Zaten çoğu maske takar ve taktıkları maskeye öyle alışırlar ki, hangisinin gerçekten kendisi olduğunu unutur. Tamam, hal böyleyse, niçin onlarla muhatap olalım dediğini duyar gibiyim. İnsan paylaşım için yaratılmış bir varlık. Onlarla paylaşımda bulunmamız psikolojimiz açısından önemli. Ama ederleri kadar değer vermek gerekir... Gün gelecek senin ruhundan anlayan biri gelip seni gerçekten sevecek ve içinde bulunduğun bu çetrefilli durumdan kurtaracak... Algılarını kapama dış dünyaya... İçinde bulunduğun kendi dünyan sana mutsuzluktan başka bir şey veremez...

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Doğru değil

0|0
    0|0
  • düzelmesi lazım bunun

0|0
    0|0
  • yarenciğim bu videoyu izler misin burda biri paylaşmış ve beni etkiledi al senide etkiler link verecek kadar xperim olmadığı için youtube adını yaz bir insan 25inde ölr ama 75inde gömülür yanıtını bekliyorum

0|0
    0|0
    • Adım Yaren değil
      bakarım belki

• okurken sanki kendimi okuyorum gibi oldum

0|0
    0|0
    • Bu durumdan kurtulmayı düşünüyor musun

• ne diyebilirim ki sana yalan söylemek istemiyorum çabalıyorum olursa toplayacağım kimse umrumda değil zaten elimde olsa çıkıcam tek başıma yaşayacağım

• Bu dediğini mutlaka yap

Kızlar Ne Diyor 2

• Ulan benimde mi sonum böyle olacak acaba

0|0
    0|0
    • Bu yola girme. Kayboluyorsun

• Bende fazla sessizim ve insanlardan kaçmaya başladım. Yeniliklere açık değilim falan. Hayırlısı diyorum..

• Bende aynıyım

0|1
    0|0
Yükleniyor...