Allah'ın varlığına dair en ufak bir delil var mı?

Allah'ın varlığına dair en ufak bir delil var mı? Sizce müthiş düzen mükemmel organizasyon allahı mı kanıtlar?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ı herşey kanıtlar. Sence bu düzenin, bu sistemlerin tesadüfen oluşması normal mi? Bence birisi bilerek herşeyi ayarlamış gibi duruyor. En basiti ve klasiği dünyanın konumudur.23.5° kaymış olması ve mevsimlerin oluşması, aynı zamanda Güneş'e olan konumu birer kanıttır. Son düzey gelişmiş teknolojilere sahip insanoğlu günümüze kadar Güneş Sistemi'nde dahil olan birçok gezegene uydu yolladı ve gözlemledi. Hiçbiri de yaşama elverişli değil. Ne tesadüftür ki (!) sadece Dünya'da yaşam var ve herşey insanoğlunun hizmetine sunulmuş. Bence bir olay zinciri var. Bigbang teorisi gerçek olabilir ve ondan sonra atomlar, gök cisimleri, yıldızlar, galaksiler, yörüngeler vs. oluşmuş olabilir. Ve Dünya'ya ilk yaşam formları bir göktaşı tarafından bırakılan mikroorganizmadan oluşmuş olabilir. İnsan herşeyi bilemez, aklının bir hududu vardır. Ancak bildiklerimiz bize gösteriyor ki herşey belli bir düzen içerisinde. Ve birisi bizim için bunu yapmış. Bu Allah'ın varlığının bir kanıtıdır.

0|0
    0|0
    • uzun uzun yazdığın için "eyvallah" hacı, ancak bu dediklerin level1dir. bunları araştırmıyosun maalesef. biraz zaman ayırırsan bu dediklerinin kanıt falan olmadığını göreceksin

• Yokluğu kanıtlamaya mı çalışıyorsun? Yani aslında,"Gözümle görmediğime inanmam." mı diyorsun? Senin ki tamamen felsefeye giriyor. Bilmiyorum, düşüncene saygım var. Ben sana birşey diyemem ancak sen de benim düşünceme saygı gösterirsen pek âlâ olur. Allah, Kur'an-ı Kerim'de,"Ey Muhammed, de ki:'Sizin dininiz size, benim dinim bana.'" demiştir. Onun için sen inanç konusunda özgürsün. Ancak ben sana somut bilgiler sundum, evet ilkokul düzeyindedirler, genel bilgilerdir. Ancak bunları reddedemezsin, bunlar yoktur diyemezsin. Sadece bunlar bile kanıtlar, kastım budur. Vesselam.

• Ben yokluğu kanıtlamaya çalısmıyorum. Allahın varlığına dair kanıt olmadığını söylüyorum. Bilgiler ilkokul duzeyinde derken bu bilgileri kanıt olarak görmek zeka açısından ilkokul düzeyindedir demiştim 😊 yani ben insanların bu bilgilerle nasıl avunduğunu anlayamıyorum halbuki oturup araştırsan bunların bir kanıt olmadığını göreceksin

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...