Neden artık Orta Asya Türkleri'ne pek benzemiyoruz?

Neden artık Orta Asya Türkleri'ne pek benzemiyoruz tip olarak? Daha çok Aryan ırkına (Avrupa'ya) benziyoruz?

1|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• aryanmı? onlar bizi görünce maymun diyolar barii latin deseydin kii oda mümkün degil türkler ekseriyetle araplara benzer kızım genetik bilgin sıfır avrupa sırf aryanmı?

0|0
    0|0
    • Biz araplara biraz yakınız ama çok da yakın değiliz be kardeşim.

• Almanya, Avusturya, Bohemya ve Polonya'(Danimarkalılar - Danlar, Norveçliler, İsveçliler, İzlandalılar, Faroeliler) isviçreliler

En İyi Kız Görüşü

• Avrupada kilere benzemek için çok çabalıyoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Anadolu'ya geleli nerdeyse 1000 yıl olmuş, yarı yarıya indo-avrupalı olmuşuz, tabii benzemeyiz.

1|0
    0|0
  • 1071 de anadoluya gelmişiz, mutlaka mevcut halkla birbirine karışmışız, devamında da çok büyük topraklara ulaşılmış, mutlaka etkisi vardır

0|0
    0|0
  • Benim gözlemime göre çoğu Türk benziyor ama sen bakmasını bilmiyorsun Orta Asyadaki Türkler genellikle kıpçak kökenlidir. özbekler Türkmenler hariç. Kıpçak Türkleri ile Oğuz Türkleri arasında fiziksel özellik farkı vardır. Oğuzlar genellikle çekik deği küçük veya badem gözlü olurlar.

0|0
    0|0
  • Hiç benzemıyorduk ki zaten

0|0
    0|0
  • Ne o? Genetik araştırması mı yapıyorsun?

0|0
    0|0
  • adaptasyon, varyasyon, gen havuzunun büyümesi gibi etkenler var.

0|0
    0|0
  • ben benziyom :D

0|0
    0|0
  • yurdunu terk eden her millet gibi melezleştiniz.

1|0
    0|0
    • sen melezleşmedin mi kardeş :)

• Bir yurdumuzu braktık kendimize başka bir yurt yaptık azıcık sizlerede batmışız anlaşılan cırladığına göre

• tartışma çıkarmaya hiç gerek yok.

• Coğrafyadan dolayı, çünkü buranın mevsimine falan adapte oldu soyumuz. Ama şimdi asyaya göç etsek, bizden birkaç nesil sonrası asyalılar gibi olur

0|0
    0|0
  • Aryan değil o ''Ari'' ırkı Aryan diye bir ırk yok dötünüzden element uydurmayın

0|1
    0|0
  • onlara özendiğimiz için olabilirmi?

0|0
    0|0
  • insanın bedensel yapısı doğanın etkısıyle kısmen değiştiğini düşünüyorum..

0|0
    0|0
    • Hatta insanın içtiği su, yediği yiyecek bile antropolojisini değiştirebiliyormuş diye duymuştum.

• en basıt değişimi gurbetçi yakınlarında da görebilirsin :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Türklerin hepsi çekik gözlü orta asyalı tiplemesine sahip değildir. Türkler çok büyük bir topluluk ve bu toplulukları farklı fiziksel özellikler de göstermektedir. Tabi ki başka ırklarla da kaynaşmışız bunun etkisi de bulunmaktadır.

0|0
    0|0
  • başka ırklar karıştı genlere nesilden nesile değişiyor haliyle

0|0
    0|0
  • kosullara gore evrım gecırmısızdır belkı ama soyumuz kırıldı kı zaten bızım kımse ben turkoglu turkum dıyemez

0|0
    0|0
    • Her ne kadar Aryan ırkına benzesem de ben Türk oğlu Türk'üm :)

• Ah Cengizhan dedemiz geldi Orta Asyalıları çekik gözlü, esmer ve kısa boylu yapmış:)

0|0
    0|0
  • özentilik..

0|0
    0|0
  • Balkan göçmeni olanlar dışında kimse Aryan ırkına benzemiyor herkes ortadoğulu.

0|1
    0|0
    • İranlılar Cermen kökenli yalnız. Bütün Ortadoğu Arap değildir.

• Evet ama türkler arapm

• Türkler Arap değil işte. Nereden çıktı hem bu?

Yükleniyor...