Dünya kadinlar günü varda erkekler günü neden yok?

Ben kadin erkek esitligine inanan ve kimsenin kimseden üstün olmadigini savunan bir dusunceye sahibim.
O halde neden 8 Mart dunya kadinlar gunu varda dunya erkekler gunu yok?
Bu haksizlik degilmidir fedakar babalarimiza, sevgili/esimiz, abi, kardeslerimize karsi?

0|1
225

En İyi Erkek Görüşü

• Babalar günü varda ne oluyor kutlayan mı var sanki? Yinede güzel düşünceleriniz için teşekkürler...

1|0
    0|0
    • Kutlayanda var umursamayanda.. Ben kutlamaya calisiyorum kendi babami:)
      Erkeklerde en az kadinlar kadar deger gormeyi hakediyor.

• Teşekkür ederim. Yazmayı unutmuşum kusura bakma. Bir erkek olarak bu tarz beklentilerde olmadım hiç benim için önemli olan ailemin mutluluğu

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 24

• aslında dünya erkekler günüde var :)) diye biliyorum
    diyelim ki olmasın ne yapalım
    hergün bizim olsun :))
    ama hergün kadınlarında olsun

1|0
    0|0
  • 19 Kasım Dünya Erkekler Günü olarak kabul ediliyor aslında. Yani, Dünya Erkekler Günü diye bir şey var. Kutlanmıyor o ayrı.

1|0
    0|0
  • Kadınlar bir gün sussa, o gün de '' Dünya Erkekler Günü '' olacak ama öyle bir gün yok işte... :)

1|0
    0|0
  • Çünkü erkekler hayvan ya ondan :D

1|0
    0|0
  • Erkekler günü var. 12 Kasım mı ne galiba ama bizi iplemiyorlar. Gerçi bende tam bilmiyorum baksana kendimize sayımız yok bizim daha pehh :)

1|0
    0|0
    • 19 Kasımmış :)

• Ama hic anilmiyorki :/ bende bunu kastediyorum

• Eşitiz ya ondan dolayı işte :) Kadınlar bence de daha kutsal gerçi. Dünya kadınlar gününün daha çok önemsenmesi bu yüzden bence. Kadınları daha kutsal görmemin nedeni de doğum yapması, annelik mükemmel bir şey bence o yüzden kutsallar. Birde biz erkekler öküzüz böyle özel günleri önemsemeyiz pek biliyorsun. Kadınlar o günü gözüne gözüne sokar ama insanın :D

• Hadi bugunde bizim olsun 😄

1|0
    0|0
  • cunku bız ıstedıgımız zaman kendı gunumuzu yapıyoruz

1|1
    0|0
  • Ben erkekler gunu olmadigi icin kadinlar gununu desteklemiyorum. lgbt lerin bile gunleri var erkeklerin yok. Yoksa yok. Olmasinda zaten istemiyoruz bu saatten sonra :D

1|0
    0|0
  • kadınlar ezildiği için

1|0
    0|0
  • Görüşlerin çok güzel kadın erkek eşitliği demişsin ama sence kadınla erkek eşit mi? Ayrıca şu özel günlerden de vazgeçtin artık bunlar sadece ürünleri pazarlamak için uydurulmuş günler.

1|0
    0|0
    • Esittir tabiki, kadinlarin erkeklere tecavuz etme gibi bir huyu yoktur sadece.. Eh buda bir artı;)

• Sen sadist kadınları tanımıyorsun BDSM'yi araştır.

• Biz almayalım kızlar belli bir yerde kendilerini görmek için uydurulmuş zaten :/

1|0
    0|0
  • normalde anma ve yas günü olmasi lazim 😊

1|0
    0|0
    • Yeterlidir diyorsun yani:))

• Amerikada bir fabrikada yanarak ölen kadinlar için bu gün dünya kadinlar günü olmus. iyide olmus. arada böyle günler oluyorki gözümüzun önündekilerin degerini bilme sebebi oluyor 😄

• Insanlar malesef degerini bilmiyor birbirinin.. yanindayken umursamaz tavirlar ama cekip gidince ya da ölünce oturup aglamak faydasiz.
      O yuzden supper yorum olmus:) tesekurler

• erkeklere her gün bayram galiba

1|0
    0|0
  • Çoğunluk her zaman azınlığa baskı uygular, ezer vs o yüzden toplum dayatması gereği her toplumda kadınlar ezilir o yüzdendir ki ezilen kadin için bir gün uygun girilmiş mesela işçi bayramı var ama burjuva bayramı yok aynı mantıktan

1|0
    0|0
    • Kadinlar kendi kendini ezik duruma dusuruyor, para kazanmak icin patronuyla yatmaya gerek yok.. birilerinin ustunden gecinmek icin kocasina yalakalik yapmasi gereksiz.
      Guclu olmak her insanin yapabilecegi birseydir.

• Çok doğru kadın düzgün olmak zorunda gerekirse işten çıkarılmayı göze almali

• her gun bızım beybiğ :D

1|0
    0|0
  • Bu ülkede aslında erkekler eziliyor.

1|0
    0|0
  • Bize her gün bayram :)

1|0
    0|0
  • Babalar günümüz var yeterli.

1|0
    0|0
  • çünkü 364 gün bizimdir :D

1|0
    0|0
  • eşit degildir eşit haklara sahiptir şunu bir idrak edin ya...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 2

• Sembolik günlerin ne Önemi var? 8 marttan sonra bütün farkındalik uçup gitmiyor sanki

1|0
    0|0
  • Yakında olur

1|0
    0|0
Yükleniyor...