Çocuk evliliklerinin önü açılıyor?

Aile Bakanlığı 8 Mart için hazırladığı videoya ÇOCUK GELİN görüntüsü ekleyerek bunu "gelenek" olaral adlandırdı.

Geçtiğimiz yıl resmi nikah zorunluluğu kalktığında açık bir şekilde çocuk evliliklerine onay vermişlerdi.

Geldiğimiz hali görüyor musunuz?

Güncellemeler:
Güncel

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Geldiğimiz hali görüyorum evet. Bu gidişle beşikteki bebeğe bile resmi nikah olacak

1|0
    0|0
    • Ayşenur islam, çocuk yaşta evlilikler konusunda “bu nikahların çoğu masumane kıyılıyor” demişti ve bu kadın hala bakanlık görevine devam ediyor, tiksinmeye başladım ülkeden.

• Ben çoktan diksinç duyuyorum

En İyi Kız Görüşü

• Şaka mi bu?

1|0
    0|0
    • Keşke

• Beni daha çok bu kadar yıl bu pisliklerin bastırıldığı gerçeği korkuyor. Medeniyet, demokrasi falan fazla bu coğrafyaua, yavaş yavaş özlerine dönüyorlar ama bu süreçte bastırıldıkları için çok daha iğrençleşecekler.

• Sonumuz hayır olsun inşallah

Erkekler Ne Diyor 8

• Çocuk evliliklerine karşıyım ama sorun çocuk yaşta dediğiniz 13-14 yaşındaki kişilerin evlenmesine tepki gösterenler Ahlaksızlık çağ dışı diyenler 13-14 yaşta evlenmeden cinselliği yaşanmasına gık çıkarmıyor ahlaksızlık olarak görmüyor bu riya değilmidir.

0|0
    0|0
    • O yaşta bir çocuğun kendini cinsel yönden keşfetmesi çok normal ama ilişki için ben de erken olduğunu düşünüyorum. Yine de illa kıyaslama yapacaksak, iki 14 yaşında çocuğun kendi istekleri ile seks yapması mı yoksa 14 yaşında beyni yıkanmış bir çocuğun 30 yaşında sübyancı ile evlendirilmesi mi daha iğrenç geliyor?

• "Çocuk evliliklerine karşıyım ama sorun çocuk yaşta dediğiniz 13-14 yaşındaki kişilerin evlenmesine tepki gösterenler Ahlaksızlık çağ dışı diyenler 13-14 yaşta evlenmeden cinselliği yaşanmasına gık çıkarmıyor ahlaksızlık olarak görmüyor bu riya değilmidir."

İlk kıyaslama yapan kimmiş?

Bakın eğitim aileye bağlı bir şey ve sırf okumayı bilmeyecek kadar kötü bir eğitime sahip değilsiniz diye sizi suçlamak istemiyorum ancak geç değil. Kitap okuyun.

• Ben yazımda yanlış göremedim bana göre Zorla bir çocuğu evlendirmek, satmak ve bunu normal görmekte yanlış 13-14 yaşında evlenmeden bir kişiyle cinsellik yaşayanarı normal görmek de yanlış hatta televizyonlarda olsun normal yaşamda osun sırf bir erkek zengin diye para için kendini ona yamayan kızların yaptıkları da yanlış aslına bakarsanız Ben Zinaya ve para karşılığı kızlarını satan her keze karşıyım

• Akp hükumeti işte nne bekliyosunki?

1|0
    0|0
  • Gözü olan herkes görüyor bence.

1|0
    0|0
  • acı bı durum

1|0
    0|0
  • Haklisn

1|0
    0|0
  • Daha saltanat geri gelecek, bu bişey mi.

1|0
    0|0
    • Herkes adamların çıkıp "Saltanatı ilan ediyoruz" diyeceğini sanmasa öyle bir şey olmaz.

İnsanlar tehlikeyi görmüyor ama bilinçlendiklerinde çok geç olacak, bir sabah kalkıp şeriat ile yönetildiklerini görecekler ve o zamana kadarki süreci kimse farketmeyecek.

• Hay mk işi gücü bıraktım buna sinirleniyorum şu an

• Çocuk evliliğine karşıyım aile zoruyla oluyor hep sonra pişmanlık..

1|0
    0|0
  • evet içler acısı haldeyiz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• lanet pislikler ya türkiyenin bo. kunu çıkartıolar

1|0
    0|0
  • 8 Mart fasa fiso gelmekle birlikte iki uc kisiyi sallandirmadan bunlarin onune gecilebilecegini dusunmuyorum

1|0
    0|0
    • Sallandırılması gereken kişiler Şu an ülkenin her resmi kurumuna kanser gibi yayıldığı için zor.

• Evet ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...