Artan ahlaksızlığa karşı nasıl bir önlem alınabilir?

Bakıyorum ks de, sözlüklerde, forumlarda, bloglarda her yerde; hayasızlık, ahlaksızlık almış başını gitmiş. Şüphesiz bunun en büyük sebebi sosyal medyanın ülkemizde şuursuzca kullanılması. İşin ironik tarafı herkes böyle. Yani ben dindarım diyende ahlaksız ben atatürkçüyüm diyende ahlaksız ben komünistim diyende ahlaksız, milliyetçiyim diyende ahlaksız. Milletimizde genel olarak bir yoldan sapma olduğu kanaatindeyim. Bu ahlaksızlık da bizleri hedefsiz niye yaşadığını bilmeyen bir insan haline sokuyor. Kimse kimsenin umurunda değil, yarınını planlayan yok. Allah affetsin ben son 1 yıla kadar 2 rekat namaz kılmış bir insan değildim. Dinin "d" sini bilmezdim. Haftada en az üç kere alkol kullanırdım. Sigara zaten paket paket giderdi. Sonra bir adamla tanıştım. Allah yolunun yolcularından. Tanışmamız inanılmaz bir şekilde oldu. Adam Mevleviydi. Biraz konuştuk onla sonraları dergaha falanda gitmeye başladım. İşte o zaman dedimki bu bir fırsattı. Allah tarafından bana sunulmuş bir fırsattı ve şükürler olsun ki ben bu fırsatı görebildim dedim. Artık alkol kullanmam, sigara kullanmam. En ufak kötü br şey yapacakken aklıma Allah gelir din gelir kendimi frenlerim. Sözün özü işin sırrı burada. Din kötü bir şey değilmiş. Ve sanırım bu hayasızlığın önündeki tek set.

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• idam edilerek

0|0
    0|0
    • Bizim dinimiz sevgi dinidir. Bizim dinimiz kamil insan olmanın anahtarıdır. Bizim dinimiz sapmışları bir tarafa atma dini değildir. Bizim dinimizin en önemli dervişlerinden Yunus Emre der "Yaratılanı sevdik yaratandan ötürü." Bizim dinimiz Hz. Mevlanaların Şems-i Tebrizilerin dinidir. Hoş sohbet, tatlı dil gerektirir. Bizim görevimiz ahlaksızı yargılamak değil, onu battığı yerden çıkarmaktır. Ahlaksızların cezasını yüce Alah (cc) zaten verecektir. Bize düşen böyle insanları elimizden geldiğince uyarabilmek. Onların Allah (cc)'ın karşısına tevbe etmeden gitmesine engel olmaktır. Can almak kolaydır. Canı çekilmiş dünyadan bir haber bedenlere can vermek zordur. Biz bunu yapmalıyız.

• Ne guzel allah hepimize bunu nasıl etsın

0|0
    0|0
    • Nasip etsin olcktı

Erkekler Ne Diyor 1

• Cagdaslamanin sonuclari bunlar. Entellektuellesmenin, daha gorgulu kulturlu olmanin sonuclari, benm hayatim. kime ne denmesinin sonuclari, bozulmus birkere duzelebilirmi bilmem maalesef

0|0
    0|0
Yükleniyor...