Asosyal ve tek bir arkadaşı olmayan utangaç ama gerçekten güzel biri nasıl hayata geri dönebilir?

Merhabalar ben bu yaşıma kadar tek bir sevgili edinmedim, teklifler geldi ama o kadar utangaç ve sorunluydum ki erkeklerle ilgilenemedim. Anne ile baba ayrı dağınık bir ailem var. Arkadaşlarım defalarca kere öpüştüler 10 larca sevgilileri oldu ama benim tek bir tane bile olmadı. Kimseyle el ele tutuşmadım. Kız arkadaş desen oda kalmadı benim tek arkadaşım bilgisayarım ve online oyunlardı. Hala da öyle. 18 yaşımdayım. Ve çok utangaçım kendimi tüm bu olanlardan geçen zamandan ve kendimi yanlızlığa hapsetmemden ötürü utanç ve pişmanlık duyuyorum. Sosyal medya hesaplarına bile sahip değilim.. Ne kadarda kulağa garip gelen birşey. Güzellik desen gerçekten var zeka desen kova burcuyum beceri desen gerçekten kız erkeğin yapabildiği hiçbişey bana farketmez yapabiliyorum misal go kartta çok iyiyim online oyunlarda iyiyim. fiziğim desen boyum var, çok zayıfım ğöğüs yok sadece. Diğer kızlardan hiçbir eksiğimde yok... Bütün bu sahip olduklarıma rağmen iflah olmaz bir utangaçlığa sahibim. Özgüven eksikliğine sahibim. Bunu asla yenemedim. Çip çirkin kızlar kasıla kasıla yürürken ben köşeden köşeden kimselere görünmemeye çalışarak gittim bunu neden yaptım bilmiyorum hala da devam ediyorum. Herneyse, Ayrıca okulum bu sene bitiyor ve üniv sınavına kaydolmadım. Ben şimdi arkadaş nerden edineceğim? Ünive gitsem edinirdim. Arkadaş ve sevgilim olur mu dersiniz. Nerden edinebilirim bana fikirler verin lütfen. Uzundu, okuduğunuz için teşekkür ederim

0|0
3|13

En İyi Kız Görüşü

• Bu yaşına kadar... daha 18 sin vicdansız :d

2|0
    0|0
    • XD ama şimdiden kompleks yaptım, ya ne tatlısınız:D

• bak ablana hiç takıyor mu böyle şeyleri sevgili varmış yokmuş :p

• Sizin güzel hayat enerjiniz var sevgili veya arkadaş lazım mı ki, bence sevgili ve arkadaşların size ihtiyacı olur sizin değil, takmamanız çok normal :D Siz gibi olamadım işte ben😋

Erkekler Ne Diyor 13

• İlla sosyal ortam yapman için mekanlarda takılmana gerek yok. Zamanın çok var o halde kendini geliştirebilirsin. Zaten bunu yaparken ister istemez arkadaşlarında olucak ancak bir duvar örme kırılmaktsn korkma insanlar düşe kalka yaşamayı öğrenir. Bırak hayat sana gelsin sen ona gitme :))

2|0
    0|0
    • Ben onlara gitmedikçe gelmediklerini gördüm işte, ama güzel yorum :D Onlar gelseler bile ben hep ittim durdum, bu benim yapımla ilgilidir, yapım da yaşadıklarım ve aile hayatım sanırım anne babamın ayrı olması vs vs içten içe beni çökertmiş format şart olmuş yeniden başlangıçlar

• Bak kendi kendine düşünmeye başladın güzel :)

• Yalnız takılmaktan kurtul.
    Kısa sürede atlatırsın utangaçlığını. madem ki zeki ve yetenek lisin işe gir başarı gösterirrsen yıldızın parlar ama ne olursa olsun ezik hissetme fikir sun ve arkasında dur

2|0
    0|0
  • Üniversiteye gitsen de sonrasında gerçek arkadaşlıklar kalmayabiliyor. Benim lisede üniversitede inanılmaz geniş bir çevrem vardı Şu an bilgdiğin hiç kimse yok! Kurslara katılabilirsin, sosyal medya mesela hoott uygulamasını kullanabilirsin en azından ben kendim için bunları düşünüyorum. Ankara'daysan tanışabiliriz hatta

1|0
    0|0
    • Saolasın Ankarada değilim olsam da tanışmazdım arkadaşlar arıyorum burdan arkadaş edinmem ayrıca yaşıtlarımla ilgileniyorum ve ben utangaçım sanal alemden tanıştığımada güvenmem, ama yorum için tesekkurler

• olsam da tanışmam, güvenmemle yaşanmaz. Artık herkes sosyal medyadan tanışıyor ilk buluşmada evine gitmeyeceksin adamın heralde. hem ha sosyal medya ha bir yerde tanışmıssın kursa gittiğinde tanışacağın kişi akşam evde sosyal medyadan kimseyle tanışmıyor mu zannediyorsun

• Ya o anlamda değil aslında anlatmak istediğimi anlatamadım sosyal medya kullanana güvenilmez demek istemedim ben de kullansam biri bana mesaj atsa cevap versem ve tanışsak mantıken ben karşıdakinin sosyal medyadan tanıştığı kişiyim ve bu beni güvenilmez yapar mı yapmaz. Ama bu site yaşıma uygun değil vesaire vesaire sitenin yaşı olur mu diyeceksiniz olmaz ama bir genel konuşmak vardır kızlar soruyor a 18 yaş altı üye olmak yasak ama twitter'a değil mesela. Anlatmak istediğim buydu

• Tipsiz erkekler taş gibi hatunlarla ya da çipçirkin kızlar salına salına yürürken ben bla bla... Diye cümle kuran kişiler kafa yapılarını değiştirmedikçe mutlu olamazlar. Ne alaka diye sorma ben saçmalarım öyle arda

0|0
    0|0
    • İşte o aralardan birindeyiz, gerçekten bahsettiğim kızlar çirkin ama ben güzelim ben burda kimseye hava atma derdinde değilim hayatımda ne varsa olduğu gibi yazdım bıraktım işte, zaten gizli bir kullanıcıyım hava atma derdinde olmam biraz mantık dışıdır

• Her insan kendini beğenir zaten normal olan budur. Bence kendini yorumlamayı bırak. Kişinin kendini gördüğüyle dışardan göründüğü farklıdır. Yani seni arkadaşların anlatsın. Ben, benli başlayan cümleleri hiç umursamam. Askeriyede şöyle bir söz var birini öğrenmek istiyosan onu üstlerine değil astlarına sor. Kısaca bırak insanlar seni anlatsın sen şöyleyim böyleyim deme asd

• İlk önce bir kursa git 2-3 ay ondan sonra toyatoya gitmelisin bence.

0|0
    0|0
  • baştan başlıyarak

0|0
    0|0
  • troll ustası :)

0|0
    0|0
  • ben olabilirim

0|0
    0|0
    • Ne dion krdş

• niye arkadaşın olamadığı belli oldu bu 3 kelimeyle. kusura bakma abi rahatsız ettim.

• Çekilmez biri olduğumu zaten biliyorum, bunu senin veya onun veyada şunun vurgulaması bişey ifade etmez, sorun değil abisi

• Detayı okumadım :D başlıktan yola çıkarak yazıyom bana gel hayata bağlan :D

0|0
    0|0
    • Yav he kardeşim

• Çok haklısın hedef şart, boş gezenin boş kalfasıydım :D Teşekkürler

• Sonradan yardımcı olabildiysek ne mutlu :D

• sosyal olark insanlari sev onlara guven

0|0
    0|0
  • Kendinden emin olmayı ogrenn

0|0
    0|0
  • Ciddi anlamda durumuna uzuldum. Merak ettigim birkac soru var sorabilir miyim?

0|0
    0|0
  • bende asosyalim gel sarılalım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Neden sınava kaydolmadın

1|0
    0|0
    • UUU sanırım otakusun? Nickin dikkatimi çekti, soruna dönecek olursak üniv için seviyem yeterli değildi, ve kişilik olarak ta yeterli değildim olgun değilim de seneye de girmeyeceğim sanırım. Hatta bu sene belki mezun olmam bilerek kalırım.. :)

• İzlemedim ama izliycem kesinlikle, vk seçeneği? o. o cahilim cahilll :[

• Videonun altında seçenekler oluyor video için vk da daha güzel izlersin alt yazı olsun falan çok önemli değil yahu :P

• Aşık olması lazım

0|0
    0|0
    • Ama aşık olsam bile yanına yaklaşamıyorum utangaçlıktan, aşık olmadım zaten ama hoşlandığım 1 kişi olmuştu oda çok kısa sürmüştü, sonra yeni güzel oyunlar buldum ve onlara aşık oldum, ne gariptir ki böyle

Yükleniyor...