Bu sözler hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Erkeğe sevap olan kadına günah olmaz"
"Hiç bir ayette erkektir yapar diye bir cümle yoktur"
"Yüce Allah örtünün lafını sadece kadınlara emretmedi, eğer öyle olsaydı Hz. Adem ve Hz Havva dünyaya çıplak düştüklerinde Hz adem örtünmezdi"
Ben her iki tarafında zina yapmasına haram işler işlemesine karşıyım tabiki.. Ama sözlere baktığımda çok hak veriyorum sizce de doğru sözler değil mi. Neden erkek yapınca "milli" kadın yapınca "fahişe" oluyor. Herkes adam olsun değil mi ya?

1|3
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeğin evlenmeden ilişkiye girmesi zaten yasak bunu din emretmiyor. Erkeğin dini nikahı kıyılmadan birisiyle ilişkiye girmesi sevap değil. Aynı şey kadınlar içinde geçerli.

Dine göre de ilişkiye giren erkeğe "milli" denmiyor.
    Türk halkına özgü saçma bir tabirden ibaret.

Örtünmekten kasıt şu, erkekte şort vs. giyemez. Dizinin altına kadar kapalı olmalıdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Mantıklı görüşün bu kadarı. Herkes senin gibi mantıklı düşüne bilse biraz ilim bilse aman dünyaya bir dahamı gelicem gibi kelimeler kullanmasa herşey yerli yerimde düzeninde gider. Taktir ettim seni yolun açık olsun doğru düşüncedesin.

2|0
    0|0
  • Doğru diyorsun yalnız şunuda atlamayalım Yüce Allah sadece zina yapmayın demiyor aynı zmanda yaklaşmayında diyor yani elele gezip öpümek ile cinsel münasebet yaşamanın bir farkı yoktur

1|0
    0|0
  • haklısın açık ve net.

1|0
    0|0
  • Bende öyle düşünüyorum , Ayetlerdeki hükümler kadın ve erkege eşiittir

1|0
    0|0
  • aynen

1|0
    0|0
  • O durum erkeklerin arkasına saklandığı bir şey. Yazdıklarında baştan sona haklısın.

1|0
    0|0
  • kesinlikle haklısın keşke herkes zamanı gelince helaliyle yapsa

1|0
    0|0
  • keşke hayatı böyle yaşayabilsek öyle değilmi

1|0
    0|0
  • Erkek yapıyorsa bende yaparım diye bir söz de yok ama herkes bu kafada

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bu sozler sadece cinsellik icin değil bircok konu icin önemli bence. Kadın kadınlıgnı erkek erkekligni sonra ikiside insanligni bilmeli. Zina günahtır. Hırsızlık gibi yapıyosan günahı hem erkegin hem kadının boynunadır.

2|1
    0|0
  • elbette dinimizde kadına yasak erkeğe serbest diye bir şey yok bakma sen cahillere erkeklerin tesettürü göz kapaklarıdır. bir kadın nasıl ki açık giydiğinde günah kazanıyorsa ona bakan erkek de aynı günahı kazanıyor cicikız :)

1|1
    0|0
  • Çok doğru.

1|0
    0|0
  • Çok haklısın

1|1
    0|0
  • çok haklısın günümüzde böyle düşünen veya düşündüğünü uygulayan insan çok az özellikle erkekler için 'erkektir yapar' lafı kadar gereksiz ve saçma bir laf yok sonra da biz eşitlik deyince 'daha ne istiyorsunuz yetmiyor mu?' yok öyle dünya

1|0
    0|0
  • Katılıyorum.

1|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum canım

1|0
    0|0
  • Tabikide öyle..
    bir erkek ve kız ,, evlendikten sonra ilkini yaşamalı

1|0
    0|0