Bunu gerçekten çok merak ediyorum sizin için insanlar mı ölüyor bayraklar mı?

Canım aciyor artik. İnsanlar nasıl bu kdr kötü olabiliyor?
Bir suriyeli lafı dolanmış ağza, hayvandan bahsediliyor sanki! Bir de savaşsınlar diyenler var. Allah aşkına onca çocuk ne ile savaşacak?
Bu karsilikli bir savaş mı yoksa güçlünün yok edişi mi?
Kürdüm ama iç anadoluda yasiyorum, memleketime de gidip geliyorum. Artık her iki taraf da midemi bulandırıyor! Yaşadigim sehirde bayırbucak türkmenlerine tonla yardım toplandı, allah razi olsun ama suriyeliler yerlerinde ölsün diyeni duydum. Memleketimde kobani olayları için yıkmadık yer bırakmadılar ama onca müslüman katledildi üzerine hicbiri üzerinde bunca durulmadı! Şehit haberlerini her okuyusumda içim parcalanıyor, ağlıyorum. Ama bir yandan destekleyen akrabalarım var midem bulanıyor onlardan! Sonra yakın türk milliyetcisi arkadaslarımın en iyi kürt ölü kürt dediğine şahit oluyorm, nefretle doluyorum!
Canım çok acıyor artık!
İnsanların vicdansızlığına, ırkların kibrine ve şükürsüzlüğe..
İnsanlar ölüyor! İnsanlar! Özellikle o savaştan kaçıp sığınan hem turkmenler hem suriyeliler için kalıp savaşsın diyenlere sesleniyorm, kaçınız kalırdnz? Söyler misiniz çoluğunuzu çocugunuzu bombaların altında koyup savaşmaya kaçinizin gönlü el verirdi? Onlar sığacak yer bulamiyorlar kendilerine ne yazık oysa dunya cok buyuktu degil mi?
Herkesin fikri kendine deyip yıllarca avuttum kendimi, ama hayır. Fikirler böyle vicdansızken imkan olsa eylemler ne durumda olacak merak ediyorum!

Güncellemeler:
Allah askina ırkçı insanlar gorus bildirmesin. Kürt olan da türk olan da. Ben ırkların savaşından niteliginden bıktım derken şu yazilarlar şaşırtıyor. Hicbir şey demiyorum
İğrenc insanlarsıniz ırkcı pislikler yadirgadiginiz her seyin basiniza gelmesini diliyorum. Arap diye savastan kacanlara laf edenlere tutun da kürt diye her turlu kendim desteklemesem bile torunlarimin destekleyecegini ima edenlere kdr. Hicbir yorumda terbiyemden ödun vermedim ama simdi soyluyprum dilerim Rabbimden oyle musibetler gelsinki basınıza secmeyip de yucelttiginiz ırkınızdan kacar olun. Ben kotu tek bir soz etmedim oysa. Nefretinizle geberin

0|0
25

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...