Bunu gerçekten çok merak ediyorum sizin için insanlar mı ölüyor bayraklar mı?

Canım aciyor artik. İnsanlar nasıl bu kdr kötü olabiliyor?
Bir suriyeli lafı dolanmış ağza, hayvandan bahsediliyor sanki! Bir de savaşsınlar diyenler var. Allah aşkına onca çocuk ne ile savaşacak?
Bu karsilikli bir savaş mı yoksa güçlünün yok edişi mi?
Kürdüm ama iç anadoluda yasiyorum, memleketime de gidip geliyorum. Artık her iki taraf da midemi bulandırıyor! Yaşadigim sehirde bayırbucak türkmenlerine tonla yardım toplandı, allah razi olsun ama suriyeliler yerlerinde ölsün diyeni duydum. Memleketimde kobani olayları için yıkmadık yer bırakmadılar ama onca müslüman katledildi üzerine hicbiri üzerinde bunca durulmadı! Şehit haberlerini her okuyusumda içim parcalanıyor, ağlıyorum. Ama bir yandan destekleyen akrabalarım var midem bulanıyor onlardan! Sonra yakın türk milliyetcisi arkadaslarımın en iyi kürt ölü kürt dediğine şahit oluyorm, nefretle doluyorum!
Canım çok acıyor artık!
İnsanların vicdansızlığına, ırkların kibrine ve şükürsüzlüğe..
İnsanlar ölüyor! İnsanlar! Özellikle o savaştan kaçıp sığınan hem turkmenler hem suriyeliler için kalıp savaşsın diyenlere sesleniyorm, kaçınız kalırdnz? Söyler misiniz çoluğunuzu çocugunuzu bombaların altında koyup savaşmaya kaçinizin gönlü el verirdi? Onlar sığacak yer bulamiyorlar kendilerine ne yazık oysa dunya cok buyuktu degil mi?
Herkesin fikri kendine deyip yıllarca avuttum kendimi, ama hayır. Fikirler böyle vicdansızken imkan olsa eylemler ne durumda olacak merak ediyorum!

Güncellemeler:
Allah askina ırkçı insanlar gorus bildirmesin. Kürt olan da türk olan da. Ben ırkların savaşından niteliginden bıktım derken şu yazilarlar şaşırtıyor. Hicbir şey demiyorum
İğrenc insanlarsıniz ırkcı pislikler yadirgadiginiz her seyin basiniza gelmesini diliyorum. Arap diye savastan kacanlara laf edenlere tutun da kürt diye her turlu kendim desteklemesem bile torunlarimin destekleyecegini ima edenlere kdr. Hicbir yorumda terbiyemden ödun vermedim ama simdi soyluyprum dilerim Rabbimden oyle musibetler gelsinki basınıza secmeyip de yucelttiginiz ırkınızdan kacar olun. Ben kotu tek bir soz etmedim oysa. Nefretinizle geberin

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• o çaresiz insanların haykırışlari bile kimse de etki yapmıyorken senin benim isyan etmesi boşuna kimse işine gelmeyeni dinlemez. ırkçı olun milletinizi koruyun ama başkalarının çaresizligine bakıp hakkediyor denilmesin en azından.

1|0
    0|0
    • Keske hic boyle bir konu acmasaydim, yazilan 3-5 yorum bile midemi bulandirmaya yetti.

Erkekler Ne Diyor 5

• 1 dünya savaşinda bizi satan araplara mi aciyacağim? gebersinler lan umrumdami? 1 dünya savaşinda Türkleri arkadan vuran araplardi ne çabuk unuttunuz? bunu dedim diye irkçi diyorsunuz ama gerçekler bunlar 1 dünya savaşi esnasinda osmanlinin ingilizlere karşi savaşinda Türklerin yaninda yer aliyoruz diyen filistinliler var ya yanimizda gelip savaş aninda bize çöktüler bize Arkadan vurdular Askerlerimizi Alip sıcak kazanlara attilar gözlerine mil çekenlerde Filistinli araplardi unuttun mu Türk unuttun mu?

0|0
    0|0
    • Yapma, yalnızca türk degilsin. İnsansın da sen.
      Onlar da yalnızca arap degil,
      Tıpkı digerlerinin de türkmen olmayışı gibi.
      Ufacık bir çocuga ecdadının hatasını yukleyemezsin. Kaldı ki kendi ecdadımızı ne denli yasatiyoruz da onlara yasatilanlar yuzunden bugunun masumlarini gormezden gelelim?
      Unutma türk, türk olmayabilirdin.
      Dünyaya cismen gelmeden önce ruhuna turklere ihanet eden arap ırkına mı yoksa türk ulusuna mı mensup olmak istersin diye soruldugunu zannetmiyorum.
      Secmedigin sıfatların yüzünden, seçmedigi sıfatlarıyla yadırgama insanları.

• Evet ben de onu soyluyorum zaten Allah boyle diledi sen türk olarak dogdun bir baskası arap bir digeri ingiliz farketmez. Ama zannetmiyorum herhangi bir yaratici hic yoktan bir kısmı üstün yaratıp birini alçatmaz. Bu yuzden bununla övünüp bunun dışında kalanları yoksayman veya bir kesimden Allahın bahsettigi bir özellik yuzunden nefret etmen anlamsiz geldi sadece. Neyse, Türk olarak öleceksin ama nasılsa öleceksin. Hakkın varsa diger dünyada istersin bedelini simdi savasta ölüp de hesap veremeyenlerden dedelerinin hatalarinin bedelini merak etme. Ama hesap gunü türklüğün kalır mı bilmem, cunku yaratıla her sey aciz. Yüceltme kendini.
      Nefretini doya doya kusman dileğiyle.

• ihanetin öcü alinacak

• o çaresiz dediklerin sınavsız üniversite okuyorlar sen de gelip bu soruyu soruyorsun yazık yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim ya. siz nasıl türksünüz.

0|0
    0|0
  • insanlar icin gizli oluyon ama kendine saygin olsaydi gizli olmazdin sonucta ''muslumansin'' degilmi allah goruyor ee? nerde kendine ve seni yaratana saygi?

0|0
    0|0
    • Tüm bunlarla benim gizli olmamın ne alakası var? Sen şu an gizli değilsin ve senin hakkında en fazla ne açığa çıktı? Gizli olmasam dahi biyografim mi yazıyor profilimde? Sen benim allaha olan saygımı şu an burda mı ölçtün?
      Kendime ya da herhangi birine nasıl bir saygısızlık yapmış olabilirim bazı şeylere üzüldü m diye?
      Şu her şeyi yerme huyunuzdan vazgeçin ya. Bu yazdıklarımın yalnızca müslümanlıkla, kürtlükle vs alakası yok tm mı? Ben insanların bazı durumlar karşısında vicdanlarını yalnızca belli kesimlere uyandırmasına kızdım. Orda yalnızca benim ırkımdan ya da dinimden olmayanları eleştirmedim, orda herkesi eleştirdim. Şu an gizli paylaşmama takılmış olman saçmalık.

• neden okudum bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Ben de neden yazdigmi bilmiyorum ztn goruslere baktikca.

• Siz kürtlerin bu vatana yarardan çok zararı dokundu, yalansa yalan de. 1 Dünya Savaşından önce kaç tane isyan çıkardınız bir araştır istersen. Kurtuluş Savaşında da isyanlar çıkararak bizi arkamızdan vurdunuz. Kurtuluş Savaçından sonra kuzey Irakı alacağımız zamanda isyanlar çıkararak bizi arkamızdan vurdunuz. Çanakkale'de biz Türklerle beraber savaştığınızı söylüyorsunuz. Bir araştor istersen; Çanakkale Savaşında Türklerle birlikte savaşan kürtlerin sayısı 2000'i asla hem de asla geçmiyor ve Çanakkale'de savaşan bu kürtlerde savaş esnasında bir varlık gösteremiyor, zoraki olarak savaşıyorlar. pkknın içinde en çok kürtler var. Doğudaki kürtler kullandığı elektriği ve suyun faturasını batıdaki Türklere ödetiyor. Napmamızı bekliyprsunuz, göklere mi çıkartalım siz kürtleri? Türkiyeye çok fazla hayrı dokunmamış bir etnik grupsunuz.

0|0
    0|0
    • Yazdığım şeyleri tekrar oku istersen. Farkında mısın bilmiyorum ama ben ırk ayrımının her türlüsünden midemin bulandığından bahsettim. Suriyelileri kürt olduklari icin katmadım bu fikirlerime, aksine sırf kürt diye onca müslümanı gormezden gelirken kobani için çıldiran halkimi elestirdim. Ülke bölünürken destek veren akrabalarımdan midemin bulandığını soyledim.
      Ama senin içinde önyargilar oyle bir hal almışki yalnizca kürt oldugumu belirtmeme takilmissin. Bunu belirtme sebebim kürt olmama ragmen boyle dusundugumu bildirmekti. Yani her kürt zannettigin gibi hain degil. Ustelik mantikli geliyor mu sana yaptigin genelleme? Siz kürtler diyorsun. Ben mi yaptim? Annem babam kardesim? Ben burda butun ırk dusuncelerini yikmaya calisirken sen kalkıp kurunun yaninda yaşı da yakiyorsun. Ben esitlik adı altinda istenen ayricaliklardan biktim derken sen bana daha ne istiyorsun diyorsun.

• Bak, sana hem çok bilgin hem de deha olan Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milliyetçilikle ilgili sözlerini paylaştım. Yabi koyu Türk milliyetçisi olmak zeka ve bilgi işidir. Ben kebdi ülkende kendi topraklarımda le milliyetçi olamayacaksam napayım? Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içiyprsunuz. Üstüne her türlü terör faaliyetlerinin arkasından çoğunlukla siz çıkıyorsunuz. 200 yıldır biz Türklere karşı isyan halindesiniz. Töre cinayetleri sizde. Elektiriğinizi suyunuzu kaçak olarak sonuna kadar kullanıp faturasını batıdaki Türklere ödetiyorsunuz. Doğuda öğretmenleri öldürüp okulları yakıyorsunuz. Batıdaki üniversitelerde ülkücü Fırat Çakıroğlunu öldürüp ülkücüleri derslere sınavlara almıyorsunuz. Bunlar yaptığınuz kötülüklerin bir kısmı. Fakat siz bütün bu kötülükleri yapmanıza rağmen siz suçlu olmuyorsunuz da, ben biraz milliyetçi olduğum için suçlu oluyorsam yuh artık sana. Bu durumda ırkçı olan ben değilim, sen benden bin kat daha ırkçısın.

• Irkkdaşın olan bir kızın ne yaptığını gördün, Ankarada bomba patlattı. Sen ne terbiyesiz bir kızsın, gelmişsin milliyetçilere bela okuyorsun. Lan burası Türk ırkının ülkesi, istediğim gibi milliyetçi olurum, sana mı sorucam lan !!! Siz kürtlerle araplar mahvettiniz Türkiyeyi. Defolup gidin. BURASI TÜRK ÜLKESİ, O YÜZDEN SENİN TEK GÖREVİN TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLANLARA SAYGI DUYUP HÜRMET ETMEKTİR. SEN KİMSİN TÜRK ÜLKESİNDE MİLLİYETÇİLERE BELA OKUYORSUN LAN !!! TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE OKUDUĞUN BELANIN BİN KATI SANA GELSİN. YÜCE TÜRK IRKINA VE TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE SAYGI DUYACAKSIN VE SAYGIDA KUSUR ETMEYECEKSİN.

Kızlar Ne Diyor 1

• En önemli şey insanlık bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...