3 yıl 9 ay hapis cezası aldım ne yapacağımı bilemiyorum rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin lütfen cevap yazarmısınız?

3 yıl 9 ay hapis cezası aldım ikinci mahkeme bugün oldu yarın temyize gönderilecek kaçak gürcü sigarasından dolayı sırf arkadasın arabasın da olmamdan dolayı yapmadıgım suctan bu cezası alıyorum hayatım da emniyet yüzü görmedim sabıkam temiz esnaflık yapıyorum evliyim 7 aylık oglum var ne yapacagımı bilemiyorum bu süreçte ne olur temyiz iki yıldan az gelmez diyolar ne yapacagımı bilemiyorum cok caresız kaldım bu süreçte ne olur lütfen beni bilgilendirmisiniz cok acil cevaplarınıza ihtiyacım var şimdiden herkesten allah razı olsun

0|0
7|14

En İyi Kız Görüşü

• Avukatın var mı

0|1
    0|0
    • ilk mahkeme olmadan hiç birsey olmaz demişler di ikinci mahkeme olmadan avukata gıttım durum farklılaştı kanunlar degısmıs yarın temyıze gonderecek ne olacak bilemiyorum herseyım alt üst oldu

• iki yıldan önce gelmezmiş

• Başka bilen birilerine daha danisabilirdin avukat işinde iyi biri mi acaba çünkü hiç bir sucunda yokmuş arkadasinda demiş illa bir yolu bulunur bence benimde bir akrabamin başına geldi ama seninki gibi sigara değil silah daha kötü yani kendi tasimiyodu üstelik senin gibi o yattı malesef inşallah senin için kötü bir sonuç olmaz ama yinede hazırlıklı ol olanla ölüme çare yok

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim adli sicil kaydın yoksa sana direk bu cezayı veremezler , bu karara itiraz edebilirsin,
    sana ilk olarak 1 yıl deneyimli sertbestlik ve 5 yıl boyunca aynı suç ve her hangi bir suçtan dolayı tekrar mahkemelik olursan hem bu suç hemde yeni işlediğin suçtan dolayı ceza almak zorunda kalırsın , o yüzden 1 sene sertbestlik aldıktan sonra dikkatli ol ve senen dolduktan sonra adli sicil kaydının temizlenmesi için dilekçe yaz. kaldırıldıktan sonra tekrar bir dilekçe yazarak adli kaydın arşivden de kaldırılmasını talep et.

0|0
    0|0
    • avukat yatarsın diyo kanunlar degısmıs temyıze gonderecegız o safha ıcınde galiba denetımlı serbestlık 3 yıla cıkması varmıs eger o cıkarsa gırmessın dıyor ama cıkmassa 2 yıl yatarı varmış adlı sıcıl kaydım temiz bu zamana kadar hıc bır suc işlemedım ne yapacagım bilmiyorum kafamdan kaynar sular dökuldu eger ben bundan öturu ıkı yıl yatacaksam yazıklar olsun bu devlete rabbım kımseyı caresız bırakmasın

• inşallah dedıgın gıbı olur kardesım allah razı olsun yazıların ıcın ben eger ıcerıye gırersem ha 1 yıl 6 ay dedıgın gıbı ha bır ay ben yapamam ben evlıyım 7 aylık oğlum var ben ailemın yuzune nasıl bakarım sorumluluklarım var esnafım kime bırakarım odemelerım var herseyım alt ust olur

• Tesekkurler. Sonuc ne oldu?

Kızlar Ne Diyor 6

• Ülkede adalet yok yatacaksın mecbur. kardeş

0|0
    0|0
  • Hakime aynen bu şekilde anlattınız mı?

0|0
    0|0
  • yanlıs yapmıssın takım giyip kıravatı cekıcektın işi bilmiyosun direk beraat kararı

1|0
    0|0
  • İşte bu yüzden hukuk okuyorum

0|0
    0|0
  • adalet yok

0|0
    0|0
  • arkadaşın demiyor mu onun suçu yok, sadece arabadaydı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Millet dalga geçmiş ama zor bir durum aldığın ceza belli değil daha bunun 5de 3ü yatar olur buda 1 yılın altında olduğu için denetimli serbeslikten faydalanırsın ve karakola imza atarsın ya da para cezası verir kamu işinde çalıştırır seni esnaf olduğun u beyan edersin insanda mahrum ederler sadece imza atarsın korkacak birşey yok kafana takılan birşey olursa ozelden yaz

0|0
    0|0
  • Adaleti nereye koydularsa bir bulamadık ya

0|0
    0|0
  • Paraya çevrilir ya avukat yok mu

0|0
    0|0
  • Abi durumuna çok üzüldüm benim bir tanıdığım bu işten çok yakalandı hep para cezası yedi hemde seninkinin misli misli sigarayla yakalandı 4. kez yakalandığında 4 ay hapis yattı o da 1 ayı açıkta yani senin yatcağını sanmıyorum gönlünü ferah tut hayırlısı olsun

0|0
    0|0
  • GBT temizse ceza veremez sana.. Arkadaşın da ifadesinde söylemiş zaten bunun ilgisi yok diye.. 6 ay ya da 1 sene serbest yargılanırsın.. Bunağre içerisinde hiç bir suçun sabıkan olmazsa tamamen serbest olursun.. Sadece karakol kaydı işlenir gbt ne bişey işlenmez..

0|0
    0|0
  • Koşullu salıvermeden ceza 2 yıl 6 aya düser. Ceza 1 yıldan fazla olduğu icin denetimli serbeslikten yararlanamazsın. Üzülerek söyluyorum 1 yıl 6 ay hapis yatarsın. Bunun 6 ayı kapali da 1 yıl açıkta son kalan 1 yılın da denetimli serbeslikten yayarlanır imzaya tabi tutulursun. Geçmiş olsun arkadaşım üzüldüm

0|0
    0|0
    • cok saol kardesım aydınlattıgın ıcın ama ben ne yaparım hayatım da emnıyet yuzu gormedım ben bu yuzden dolayı bu kadar içerıye gırecegım bırak bu kadar bır ay bile kalamam ne yapacagımı bılemıyorum kımsenın haberı yok cok canım yanıyor

• Malın miktarı çok muydu?

0|0
    0|0
    • 147 karton

• sigaranın oldugunu biliyordum ama ben satmıyordum ihbar etmiş birisi

• Avukatın sağlamsa ve ifadelerinde suçsuz olduğunu mantıklı bir şekilde açıklarsan yatmazsın bile.

• valla kardeşim o arkadaşının TESADÜFEN ORDA OLDUĞUNU belirtmesi gerekiyor... oda en az 3 ay yatarsın zor detay versene biraz

0|0
    0|0
  • temiz iç çamaşırı ve sigaran benden üstad :D

1|0
    0|0
    • Komikmi? Ilgilenmiyorsaniz bile dalga gecmeyin!

• kardes ayıp ya ben evliyım 7 aylık oğlum var ben ne yaparım içeriye girersem sen de tutmusun dalga gecıyosun

• iyide para cezası var bunun çokkez tekrarlayanlar biliyorum onlar bile ceza yatmadı sigara dışında başka bişey olmasın yanlışın var bence

0|0
    0|0
  • 3 yılını geri ver, 9 ay neyine yetmiyor?

0|1
    0|0
  • Allah yardımcın olsun arkadasın ıfadesınde senın ıcın bısı demedımı onun bunla alakası yok gıbı bısı

0|0
    0|0
    • 147 karton sigara varmış arkadaş soyledi onun bir ilgisi yoktur diye sadece benım yanımdaydı diye ama hic tınlamadı arkadas da ilk defa yakalanıyo

• daha hakim cezayı kesmeden nasıl karar verdinki

0|0
    0|0
    • bugun ıkıncı mahkeme oldu hakım 3 yıl 9 ay verdi

• Amin ecmain adın can demi

• ufuk can kardesım

Yükleniyor...