Çocuğunuz size öğretmeni ile ilgili bir şikayette bulunsa hemen gidip öğretmenden hesap sorar mısınız?

Günümüzde bazı çocuklar ailesine öğretmeni ile ilgili yalan-yanlış ya da işine gelmeyen konularda şikayetlerde bulunabiliyor. Bazı ebeveynlerde körü körüne inanıp gidip öğretmenden sert bir şekilde olayı tek taraflı değerlendirerek hesap sorabiliyor. Bu durumda öğrencinin kendisini öğretmeninden üstün görmesine, ondan korkmamasına sebep olarak bunun verdiği güçle saygısız davranmasına yol açıyor. Siz olsaydınız ne yapardınız?

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• çocuğumu ben tabiki tanırım. yalan mı söyledi doğru mu anlaşılır. eğer doğru söylemiş ise öğretmenle konuşurum. baktım söyledikleri mantıksız onun yakasına yapışırım.

0|0
    0|0
    • Evet, bir ebeveyn çocuğunu çok iyi tanır ancak bazen öyle durumlar oluyor ki şaşıp kalabiliyorsun.

• Henüz bir anne değilim ama iyi bir ebeveyn olma konusunda kendimi geliştirmek için önerilerinizi dikkate alacağım.

• en iyi görüş için teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Çok doğru söylüyorsun, aynen öyle. En ufak bir şeyde, çocuğun lafıyla hareket edip öğretmene saldıran ebeveynler çok fazla. Bunun sonucunda o öğrencinin gözünde öğretmenin otoritesi sarsılıyor. Halbuki çocuklar olayları işine geldiği gibi anlatmaya yahut abartmaya bayılırlar. Öncelikle çocukla doğru bir üslupla konuşmak ve olayı ondan dinlemek lazım. Sonra öğretmeni arayarak durumu öğrenmek lazım. Ama çocuk kesinlikle olayı duyan annenin hemen öğretmeni aradığını bilmemeli. Öğretmen durumu anlatacaktır zaten, sonrasında anne çocukla tekrar konuşup mevzuyu halledebilir.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle söylediğin izlenecek en doğru yol. Keşke aileler bu konuda senin gibi düşünebilseler..

Erkekler Ne Diyor 10

• ilkokuldayken öğretmenim tokat atmıştı ama öyle böyle değil abilerim annem falan okulu bastı öğretmen bir şey diyemedi tabi

1|0
    0|0
  • Yanlış bir durum, bazı istisnai durumlar hariç öğretmenlere sual sorulmaz. Çocuk yetiştirmede öğretmenlerin teri de çok önemli.

1|0
    0|0
    • Sonuçta biz o çocuğu okula gönderiyorsak arada bir güvenn ilişkisi kurulmalı. Ha ortada gerçekten ciddi bir durum varsa gözardı edilemez kesinlikle ama gerçekten sudan sebeplerle öğretmenlere işini öğretmeye çalışıp aşağılayan birçok ebeveyn var. E çocuk bunu görünce rahat durur mu? Nasılsa arkamda ne olursa olsun bana inanan bir ailem var diye düşünüp oldukça rahat davranabiliyor.

• Darısı milletimizin başına artık herkes çocuklarını iyi yetiştirir ve eğitirse manevi yönden zenginleşiriz. Toplum olarak daha Huzurlu Oluruz.

• Aminn aminnn, inşallah.

• önce sakince konuşulur durum kavranmaya çalışılır

1|0
    0|0
  • Hayır tabiki tekrarlanıyor mu ona bakarım. Ama şu önemli, şiddet var mı işin içinde? Gidip öğretmene dalacak değilim. Hocam neden böyle yaptınız gibisinden eğer aynı şiddet tekrarlanırsa sorarım, ha baktım sürekli oluyor o hocayı döverim.

0|0
    0|0
  • Diğer velilerle görüşürüm onların çocukları da şikayetçi mi diye ona göre hareket ederim 😉😊

1|0
    0|0
  • Yanlış bakış açısı zaten öğrenci öğretmen den korkmamali

0|0
    0|0
    • Anlatmak istediğim aslında şu; şiddet dışında ufak bir ev ödevini bile büyütüp " Sen nasıl bu ödevi bu çocuğa verebilirsin " e getiriyorlar.

• Olsun sende bunu yansıttın sende kutsal sayılırsın hehe :)

• Teşekkür ederim. :)

• dayak olmadıktan sonra gidip hesap sormam ama ders çalışan çocuğumun dersleri neden zayıf diye hesap sorarım çünkü o çocuğun notundan o sorumlu

0|0
    0|0
  • Duruma bagli

0|0
    0|0
  • Önce öğretmenle güzelce konuşur çocuğum doğru diyorsa öğretmeni döverdim

0|0
    0|0
    • Ortada bir suçlu varsa cezasını çekmeli ama bu dövme meselesi mümkün olduğunca en son tercihlerde olmalı. ( Ciddi anlamda istisnai durumlar dışında )

• İşin şakası bu tabiki çok doktor ve öğretmen döven toplumuz sma döveceğim tek şey taciz gibi bir iğrençliktir diğer şeylerde gider yasal haklarımı kullanır şikayet ederim eğer hoca haksızsa

• Evet, sizinde belirttiğiniz gibi istisnai durumlar dışında dedikleriniz izlenecek en doğru yoldur.

• kendi çocugumdan eminimdir ben. döverim tatmin olmazsam. kucucuk çocuk ne kin besleyecek durduk yere

0|0
    0|0
    • Kin beslemek değil de zamanın getirmiş olduğu ortam ve çocukların bu ortamda büyümesine bağlı olarak yanlış düşünebiliyorlar ya da olay biraz duygu sömürüsüne kaçabiliyor. Öğretmeni de dinlemeden bir atakta bulunmak doğru olmayabilir.

• bende diyorum ya hoca beni tatmin etmezse çocugum her şeyden önce gelir.

kaldı ki çocuklar ailelerinden saklıyor her seyi anlatmıyorlar.

ben neden böyle dusunuyorum orta okulda falan şiddete ugrayan arkadaslarım oldu. aklımız ermiyorrdu. şimdiki halim olsa ögrenci ne kadar suclu olursa olsun bir hoca siddet uygulayamaz onu rencide edemez . gerekirse okuldan attırabiliyorsa attırsın uzaklastırma versin.
      ah o gunler mal gibi bakmasaydım diyorum

• Tabi öğretmenin tatmin etmesi gerek. Dediğiniz gibi bir durumda söz konusu, haklısınız. İşte böyle durumlarda çok dikkatli hareket etmek gerekiyor. Ve haklısınız. Hiçbir öğretmenin bir çocuğa şiddet uygulamaya hakkı yoktur.

Kızlar Ne Diyor 5

• giderimde sert davranmam normal bir sekilde konusurum

1|0
    0|0
  • Öğretmenle konuşurum. Konu ciddiyse sükünetimi koruyamayabilirim konuşmaya gittiğim de. Öğretmemin konuşma uslubuna göre hemen yumuşayadabilirim.

1|0
    0|0
    • Konu ciddiyle bir ebevyn haklı olarak kendini tutamaz zaten. Ancak sizinde dediğiniz gibi öğretmenle de konuşarak olaya açıklık getirilmeli.

• öğrenci öğretmenden "korkmama"lı zaten. saygı korkuyla sağlanmaz. işin aslını elbette ki öğrenmeye çalışırım. öğretmen de bizahmet anlatır herhalde.

1|0
    0|0
    • Elbette korkmamalı. Yanlış bir ifade kullandım sanırım. Korkmamak derken saygısızca kafasına eseni yapabilmesinden bahsetmek istemiştim. Yani bazı aileler işin suyunu çıkararak çocuğunun her türlü eylemi rahatça yapabilmesine olanak sağlıyorlar.

• olayı bir de öğretmenden dinlerdim

1|0
    0|0
  • olayı iyice soruştururum doğruysa okulu basarım :D :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...