Kadına kıymık batsa OLAY! Erkeğin kolu kopsa NORMAL! Niye böyle?

Aşağıdaki olay bir grup erkeğin başına gelse kimsenin umurunda olmaz.
Kadınların başına gelince niçin bu kadar yaygara kopartılıyor?
Ve özellikle "kadına şiddet" temasıyla insanlara sunuluyor.. İyi de aynı şey erkeklere de yapılabilirdi, nedir bu kompleks?

Haber aynen şöyle

BEŞİKTAŞTAKİ MEYHANEDE HESABA İTİRAZ EDEN KADINLAR REHİN TUTULUP DARP EDİLDİ

( Detaya dikkat, "Hesaba itiraz eden 12 kişi darp edildi" değil.. Direkt "kadınlar darp edildi" şeklinde sunuluyor.. )

"Her ay eğlenmek için buluşan bir arkadaş grubu 5 Mart 2016 gecesi **********’ye gitti. Grup gecenin sonunda hesabı abartılı bulup itiraz etti. Tartışma hararetlenince de kadınlar restorana kapatılarak tehdit ve darp edildi."

Haberin son cümleleri ise şöyle

"Lütfen *********’ye gitmeyin. Lütfen kadına şiddete tepki gösterin. Evet, biz 715 tl fazla gelen bedeli ödemedik ama sanırım çok daha büyük bir bedel ödedik dün gece… Lütfen siz de sessiz kalmayın ve #********yegitmeyin #kadınaşiddetvar.”

Gördüğünüz gibi olay "müşteriye yapılan zorbalık" olduğu halde ısrarla "kadına şiddet" vurgulanmakta..
Burada darp edilen erkek olsaydı kimsenin umurunda olmazdı..

Özellikle son zamanlarda kadın haklarının aşırı abartılıp "kadın ayrıcalığına" "kadın kayırmacılığına" "kadın yalakalığına" dönüşmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Kadını erkeği yok bunun
    Şiddet, hayvana bile uygulanmaz.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• KadınaŞiddeteHayır! ne demek? Erkeğe şiddete evet mi? Sorusunu akla getiriyor.
    Burada çok büyük adaletsizlik var.
    Adaletli bir slogan istiyorsan İnsanaŞiddeteHayır olmalıylı.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kadına darp erkek tarafından yapıldığı için şiddet adı altında yankı yapıyor. Ama aynı şey erkeğe yapıldığında yine bir erkek tarafından yapıldığı için eşitlik söz konusu oluyor. Kadın kadına şiddet uygulasa bu kadar önemsenmez. Ama dediğiniz gibi erkeğin kolunu bir kadın koparsa buda şiddet diye olay olur.

0|1
    0|0
    • Ayrım yapmaya gerek yok ki.. Sonuçta insandan insana yapılan şiddet..
      Yani kadın veya erkek ayrımı yapmadan "müşteriye şiddet uygulandı" denemez miydi?
      Müşteri zenci olsaydı "zenciye şiddet", müşteri türbanlı olsaydı "türbanlı bacılarıma şiddet" ohooo bu işin sonu yok ki..

• Cinsiyetin şiddetteki farkı güç değil mı zaten. Karisini döven erkeğe "Gücün ona mi yetti " demiyor muyuz?

• @KurabiYe Fiziksel ve ruhsal şiddete hayır diyorum. Erkekler ya da kadınlar şiddet görsün demiyorum. Şiddet yanlısı olanlar haklı demiyorum. Gücün ona mı yetti de demiyorum. Bu konuda kimseyi savunmuyorum ben kavga ve şiddet yanlısı olan hiç kimseyi taktir etmiyorum.

• Erkeklerin kendilerini savunma konusundaki fiziksel üstünlüğü ve toplumdaki erkeğin yerine bakılacak olursa bir kadın erkeğe göre fiziksel olarak daha savunmasız sayıldığı için, şiddet içeren konularda mağdur kadınsa savunmasız birine şiddet uygulandığı düşüncesiyle tepki iki kat artıyor. Ha aynı durum 12 kişilik bir erkek grubuna yapılmış olsaydı da çok büyük bir terbiyeszlik ve zorbalık olurdu ama muhtemelen erkekler bir restorana kilitlenmiş olsaydı ve darp edilseydi belki kendilerini kadınlarına göre fiziksel olarak daha iyi savunabilirlerdi. Ne kadar olsa nariniz. Bir erkeğe tekme tokat girişmek ya da darp etmeye çalışan bir erkeğe karşı kendini savunmak zor. Yine de kadın erkek kim olursa olsun haksızlığa, darpa ve tacize susulmamalı.

1|0
    0|0
    • Emin ol ki öyle durumlarda erkelere uygulanan şiddet çok daha fazla oluyor..
      Müşteriler erkek olsaydı blki sopayla kemikleri kırılırdı,
      ama kadın oldukları için fazla dokunmamışlar.. Çünkü kadınlara dokunduğun anda yanıyorsun resmen.. Olayı bu dereceye getirdiler..

• Yani eğer öyle bir durum olsaydı yine tasvip edilmezdi bence.

Erkekler Ne Diyor 4

• Şiddet sonucu öldürülen erkek sayisi en az 10 kati fakat , medya sadece kadınlara şiddet gösteriliyor algısını yaratmaya çalışıyor

0|1
    0|0
  • Kadın erkek eşitliği yoktur, en basitinden çoğu okulda erkeğin saç uzatması yasak, kızın saç uzatması serbesttir. Özgürlük var diyenin yaa a*mkk

0|1
    0|0
  • Siddete tamamen karsiyim. Sadece kadina karsi siddete degil.

1|1
    0|0
  • Haklısın bro kapitalizm yüzünden bunlar hep

0|0
    0|0
Yükleniyor...