Psikolojik anlamda boşlukta hissediyorum... Ne yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir kendimi, hayatımı, geçmişimi ve geleceğimi sorgulayıp duruyorum. Yapacaklarım tükenmiş ve yapmak istediklerimden vazgeçmiş gibi hissediyorum. Ne asosyal ne de çevresinde dışlanan bir insanım. 3. sınıf İngilizce Öğretmenliği okuyorum. Ailemin ekonomik durumu da fena değil, çok şükür. Demek istediğim, eksiğim vs. yok.

Siyasetle ilgilenmem, insanların hayatlarına karışmam; görüşleri, düşünceleri veya tercihleri yüzünden yargılamam. Sağlıklı bir birey olduğumu düşünüyorum.

Ancak üzerimde inanılmaz bir kasvet, inanılmaz bir yarım kalmışlık var. Daha önce hiç yol arkadaşım olmadı, ülkemiz şartlarında da olmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Burada hemen bir parantez açılacağını ve yuhalanacağımı, küfür yiyeceğimi tahmin ediyorum, zira daha önceki konularda insanlar pervasızca hakaret etmiş. Bu gönderiyi partner arayışındayım anlamında açmadığımın altını çizmek istiyorum. Lütfen saygı çerçevesinde yorum yapın. :3

Psikolojik destek almayı denedim, ancak hayatımda herhangi bir değişiklik olmadı. Gülmek istiyorum, gülemiyorum. Ağlamak istiyorum, ağlayamıyorum. Eğer şu anki durumumdan, psikolojik boşluğumdan kurtulabileceğimi bilsem, hiç düşünmeden tüm geleceğimi gözden geçirebilirim.

Anime izlemeyi, kitap okumayı, okul sonrasında arkadaşlarımla bisikletle uzun yolculuklara çıkmayı, tarih araştırması yapmayı, yemek yapmayı ve arkadaşlarımla yaptığımız uzun sohbetleri seviyorum.

Bana önerebileceğiniz her şeyi deneyebilirim -en azından denemediklerimi...-.
Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi günler ve esenlikler dilerim!..

0|0
3|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence boşlukta hissetmenin nedeni sana daha yakın olabilecek onunla kendini daha iyi hissedebileceğin ve diğer arkadaşlarından çok daha özel birinin olmasını istemen. Bu ülkede belki zor olabilir ama imkansızda değil. Ya böyle bir insanla karşılaşman ya da hayatının bu noktasını es geçmen gerekiyor.

0|0
    0|0
    • Yorumun için minnettarım.

İmkansızı aramak zor olacak dediğin gibi, ancak es geçebileceğim bir şey değilim sanırım. Aradığım şey tamamen bel altı değil kesinlikle. Senin de bahsettiğin üzre beni anlayacak yakınlıkta birisine ihtiyacım var sanırım.

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim, cümlelerin o kadar ruha hitap ediyor ki.. Gözlerimle değil de ruhumla okudum sanki. Tekrardan teşekkür ederim, iyi ki varsın. :3

• Asıl ben teşekkür ederim keşke elimde olsa da daha çok yardımcı olabilsem

• sosyalleş derim.

0|0
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim, ancak yazımı okumadan yorum yapmışsın. Gönderimde zaten sosyal bir insan olduğum yazıyor. :<

• "Höh" diyeceğini duyar gibiyim, ancak kızlar ile ilgilenmiyorum...

• Kanka ben de psikytra gidicm iyi degilim gerçekten sanki her ana günah kazaniyorMuş gibi hissediyorum bazen zorla nefsime hakim olsam aklıma gelen iğrenç düşünceleden kurtulamuuorum artık beynim iflas etti beynimi kullanmıyorum sanki ya da bilmiyorum kullandığım beyin mi nefis mi bilmuyorum bazen emin olamamak olduruyo benj

0|0
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim.

Tam olarak ne konudan bahsettiğini anlayamasam da az çok fikir yürütebiliyorum. Düşünmek neden günah olsun ki? Dini boyutla cevap vermek gerekirse faaliyete geçmeden bunun sadece düşünce olarak kalması hakkında bir hüküm yok.

Psikolog olarak bay psikolog ile görüşmeni öneririm. Genel bir yargı oluşturmak istemem, ancak gittiğim 6 bayan psikolog yerin dibine sokup çıkardı adeta.

Eğer konuşmak ister isen buradan, yorumdan ya da özel mesaj ile ulaşabilirsin. :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...