Psikolojik anlamda boşlukta hissediyorum... Ne yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir kendimi, hayatımı, geçmişimi ve geleceğimi sorgulayıp duruyorum. Yapacaklarım tükenmiş ve yapmak istediklerimden vazgeçmiş gibi hissediyorum. Ne asosyal ne de çevresinde dışlanan bir insanım. 3. sınıf İngilizce Öğretmenliği okuyorum. Ailemin ekonomik durumu da fena değil, çok şükür. Demek istediğim, eksiğim vs. yok.

Siyasetle ilgilenmem, insanların hayatlarına karışmam; görüşleri, düşünceleri veya tercihleri yüzünden yargılamam. Sağlıklı bir birey olduğumu düşünüyorum.

Ancak üzerimde inanılmaz bir kasvet, inanılmaz bir yarım kalmışlık var. Daha önce hiç yol arkadaşım olmadı, ülkemiz şartlarında da olmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Burada hemen bir parantez açılacağını ve yuhalanacağımı, küfür yiyeceğimi tahmin ediyorum, zira daha önceki konularda insanlar pervasızca hakaret etmiş. Bu gönderiyi partner arayışındayım anlamında açmadığımın altını çizmek istiyorum. Lütfen saygı çerçevesinde yorum yapın. :3

Psikolojik destek almayı denedim, ancak hayatımda herhangi bir değişiklik olmadı. Gülmek istiyorum, gülemiyorum. Ağlamak istiyorum, ağlayamıyorum. Eğer şu anki durumumdan, psikolojik boşluğumdan kurtulabileceğimi bilsem, hiç düşünmeden tüm geleceğimi gözden geçirebilirim.

Anime izlemeyi, kitap okumayı, okul sonrasında arkadaşlarımla bisikletle uzun yolculuklara çıkmayı, tarih araştırması yapmayı, yemek yapmayı ve arkadaşlarımla yaptığımız uzun sohbetleri seviyorum.

Bana önerebileceğiniz her şeyi deneyebilirim -en azından denemediklerimi...-.
Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi günler ve esenlikler dilerim!..

0|0
30

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...