Aramızda ateist olan var mı?

Sayfada ateist olan arkadaşlarımız var mı merak ediyorum varsa nasıl ateist olduklarını söyleyebilrler mi?
Yani benim fikrim her ne kadar kendimi zorlasamda bu konuda olmadı her aklma takılan soruyu kuranda rahatlkla bulabiliyorum cevabı yani çok merak ediyorum neye dayanarak ateist olduklarını idda ediyorlar. Bence ateistlik düşüncesi kolaya kaçmaktr. insan düşünen varlıktır bence düşünen ve sorgulayan herkes Allahın varlğını ve birliğini kolaylıkla bulabilecektir.

0|3
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle seninle aynı düşenceleri paylaşıyorum bu konuda paylaşımını beğendim

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ateistlik sacma ya. Bana göre en mantiklisi deistlik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• ben ataistim. Allah biliyor o bana yeter

3|3
    0|0
  • Altın oran'ı bilmiyorlar demek ki. Allah'ın dili matematiktir. Altın oranı araştırıp gelsinler o da tesadüf derler gerçi de neyse :D

1|0
    0|0
  • Ateist de degilim teist de degilim. Agnostiğim. Seni de ikna edebilirim müslüman olmadığına 😊

1|0
    0|0
    • Ikna et merak ettim altından ne çıkıcak

• Ödeştik. Sen de benim yorumumu şikayet etmiştin😇😇

• @sorunlubri ben şikayet falan etmedim. Cok kötü birisin 😑

• Sen ne anlatsan boş
    Adam ateist
    Beynindeki 1o milyar neronuda
    Zaten tesadüfen oluştu onlara göre

1|0
    0|0
  • 😆 ateizmi yanlış anlamışsın ateizm Allah yoktur demiyor kanıtlanana kadar varolduğunu ya da yok olduğunu bilemeyiz diyor cevap bulması önemli değil kitapların değiştirilebilir olduğunu bu yüzden orjinal dinlerin aslından saptığını düşünen ateistler var 😆 diğerlerinin aksine 0 dereceler var yani kutsal kitap dedikleri şeyler zırvadır insanlar uydurmuştur diyorlar.. ç

0|0
    0|0
    • Tek değiştirilmeyen kitap Kur'an'dır, neden diye sorarsan bir sürü hafız var ve noktasına virgülüne kadar bilenler var, ALLAH son kitabının değiştirilemeyeceğini söylemiş ve korumuştur ve bir ayette şunu belirtmiştir ALLAH (c. c) Onu (Kuran’ı, kavrayıp belletmek için) aceleye kapılıp dilini onunla hareket ettirip- durma. Şüphesiz, onu (kalbinde) toplamak ve onu (sana) okutmak Bize ait (bir iş) tir. Şu halde, Biz onu okuduğumuz zaman, sen de onun okunuşunu izle. Sonra muhakkak onu açıklamak Bize ait (bir iş) tir. (Kıyamet Suresi, 16-19)

• @UandMe Aynı dileklerim senin için Google gir hadis çelişkileri yaz oku kolay gelsin.

• ben neyin ne olduğunu biliyorum sen merak etme, aramızdaki fark ben kainatın efendisi olan hakikat peygamberinin (sav) yolundayım, kafirlerin bile ona Muhammed-ül Emin lâkabını taktığı bir yüce peygamberin yolundayım, sen ise babasının bile oğlunu mürted ilan yoldan sapmış kafir bir aciz kulun peşindesin, şimdi hangimize hidayet etsin ALLAH orasını o bilir :D

• Kelime Sehadet nasil getirilir
    Namaz nasil kilinir

Bu iki sorunun Cevabini bulabiliyormusun Kuranda? Namaz kilmayan kafirdir, Kelime Sehadet getirmeyende Müslüman olamaz.

Bu iki önemli kavram Kuranin neresinde geciyor anlat bakalim.

0|1
    0|0
    • Ankebut Suresi 45. Ayet

• @ChaceCrawford

O Ayet'de Namazinizi kilin diyor, ama Namaz nasil kilinir yazmiyor kardesim...

• Namazın kılınışı kuranda yoktur. Bunu peygamber efendimizin sünnetlerinden öğrendik

• ataist değilim anca namaz falan kılmıyorum
    kelime-i şahadet falan hepsini biliyorum
    daha çok milliyetçiliğim ağır basıyor

0|0
    0|0
  • hertelden var burda

0|0
    0|0
  • Var bu sitede bisürü asd

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • allah kuran çarpsın ki ateistim

0|0
    0|0
  • ben oyleyım efendım

0|0
    0|0
  • Bir uçak: #Ateist #Hostesinbacakları #Düşmek #Allah'ımsana geliyorum...

0|0
    0|0
  • nasıl mı ateist oldum? dine yaratıcıya inanmadığım için

0|0
    0|0
    • Tmmda bir sebebi olmalı nasl neye dayanarak inkar edyorsn inanmamanı gerektren sey ne yanls anlama yarglamyrm sadece merak benmki?

• Almaynayada , kanadada , avustralyada vs. Burda doğan ve sonradan mslüman olanlara ne dyceksn? Onlarda yanlslkla mı Allahı buldu yoksa en çok neye üzlyorm bilyr musn müslman. Doğup sonradan dönenlere allah hidayet etsin. s

• Pardon yorumu yanls yere yazdm. d. x

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet var

0|0
    0|0
  • Var ya

0|0
    0|0
  • Kitapta yazıyor diye kanıt sayılmıyor. Bu kadar şey nasıl kendiliğinden oldu muhabbeti de kanıt taşımıyor. Dinde hiçbir somut kanıt yok.

1|0
    0|0
    • Duygular soyuttur, duygular soyut olduğu için duygularımızın olmadığını söyleyebilir misin?

• şimdi mesela sana birisi bir tokat atsa yüzüm acıyor dersin ama acıyı somut bir kanıt gösterebilirmisin sen acıya kanıt bulamıyorsun diye acı yok mu demektir yani vs vs günlük hayatta kanıtlayamayacağımız bir çok şeyi konuşup anlaşırken kabul etmişken allahın varlığının binlerce kanıtı varken nasıl görmezden gelirsin

• sanatını görünce sanatcıyı tahmin etmek zormudur çok güzel bir resim görürsün bunu bir ressam yapmış dersin ressamı görmeden ressamın varlığından şüphe etmezsin çünkü bilirsinki bu resimi bir ressam yapmıştır çok güzel bir masa görürsün bu masayı bir insanın yaptığına şüphe etmezsin vs vs birçok sanatı ve eşyayı yapan insanı görmeden o sanatı ya da eşyayı yapan bir insan olduğundan hiç şüphen olmaz kanıtın varmıdır peki yok sanatçıyı göster desem gösteremezsin somut kanıt olarak sadece sanatını gösterebilirsin ve dersinki bana sen manyakmısın bu sanat ya da eşya kendi kendine olacak değil ya dersin bir sanatın ya da eşyanın kendiliğinden olabileceğine inanmazsında kos koca evrenin yıldızın güneşin ayın varolmanın doğmanın yaşımın ve ölmenin vs vs saymakla bitmez bunca şeyin kendiliğinden olduğuna nasıl inanırsın

Yükleniyor...