Devrimciyim bu konu hakkında bilgi öğrenmek istiyorum?

Merhaba. Ben aleviyim, solcuyum -aileden gelme- . 18 yaşındayım ve çevremde böyle konular nadir konuşuluyor. Solculuk, alevilikle, devrimcilik, komünistlikle ilgili bilgi öğrenmek istiyorum ve internette ne yazıkki güvenebileceğim kaynaklar nadir. Bu konular hakkında okumamı önerdiğiniz kitap, kitaplar varmı?

Güncellemeler:
Verdiğiniz cevaplara sokayım ya adam gibi kitap ismi söyleyin söylemeyecekseniz defolun gidin malmısınız sizene milletin tercihlerinden klavye artisleri.

0|1
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Mahir Çayan'nın hayatını anlatan bir kitap var okuyabilirsin
    fakat söylemem gerek Türkiyede komunizm yön ve taraf değiştirmiştir (taraflı devrim olamaz, taraflı komunizm de olamaz)
    devrimcilikten ziyade senide demokrat ya da liberal görmek isterim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Keşke once oğrenip snra olsaydin

1|1
    0|0
  • nietczshe oku.. bukowski oku.. şiir oku.. bende aynen senin gibiyim ama çokta girme siyasi işlerin içine kirlidir oralar :)

1|0
    0|0
  • Bende aleviyim. en büyük devrimci Atatürk tür. Atatürke ait ne varsa oku. elalemin ideolojilerin de bırakın Atatürk ilke ve inkilaplari hepsini kapsar.

0|0
    0|0
  • Aleviliğe saygı duyarim ama devrimcilik, komünistlik , solculuk çok boktan boşa uğraş veriyosun gırtlak patlatıyorsun ama olması gereken oluyo, illa öğrenmek istiyorum dersen üniversite ders kitabı sosyoloji var , adof hitlerin kavgam kitabını oku yararı olur

0|0
    0|0
  • Devrimci değilsin bu hitaba sahip olman için epey fırın ekmek yemen lazım okuman gereken ilk kitap sosyalizmin alfabesi daha sonra marx ın manifestosu daha sonrada lenine ait sol komünizm bir çocukluk hastalığı daha kitap istersen bunları bitirdin mi yazarım

0|0
    0|0
    • Aşağıdaki kitaplar bir b. k a yaramaz k. bkma...

• Koyun olma şeker çocuk. Aileden ya da çevrenden gördüklerini devam ettirme. Şahsi görüşün olsun, sen araştır, tüm ideolojileri gör, tanı sonra karar ver.

0|0
    0|0
    • Buna ilk başta solculukla başlamak istiyorum diyelim.

• eduarda galeano - latin amerika'nın kesik damarları
    İbrahim kaypakkaya - seçme yazılar
    ursula le guin - mülksüzler
    albert camus - yabancı (devrimcilik değil; ama muhteşemlik içerir)
    albert camus - başkaldıran insan

1|0
    0|0
  • Abim Deniz'i oku. Can Dündar'dan
    Zülfü Livaneli, Aziz Nesin oku.
    bunlar biraz ufkunu açar.
    bende aleviyimde. ailenden aldıklarınla yetinme sen kendi düşünceni geliştir.

0|0
    0|0
  • Kavgam adolf hitler iyi okumalar

0|0
    0|0
  • Kaç tane hükumet devirdin? Devirdiniz?

0|0
    0|0
  • Biz devrim yaptık. Bidaha mi yapacağız. Neyin devrimi bu

0|1
    0|0
  • İphone nu olan bilincsiz bir devrimcisin sanirim

0|0
    0|0
  • Neyin kafası bu? Senin daha ne olduğun belli değil, ortalık mali olmuşsun..

0|0
    0|0
  • devrimcisin ama daha ne olduğunu mu bilmiyosun :) nasıl oldu bu olay, baştan anlat bakim sen iyice :))

0|0
    0|0
  • Bu yasa kadar ogrenemedin bundan sonra ne ogreneceksin sapsal

0|0
    0|0
  • Ben anlatırım

0|0
    0|0
  • yav he

0|0
    0|0
  • Devletin ve milletin bütünlüğünü bozmak isteyenler türk askerinin gücünü tadacaktır...

0|0
    0|0
  • Komünüstler bir zahmet disari

0|0
    0|0
  • Komünistler moskovaya canım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen gel dön bu sevdadan..

1|0
    0|0
  • Önce tarihi iyi bir şekilde oku
    Devamı gelir

0|0
    0|0
  • Solcular esitlikten yanadirlar. Eşitlik, özgürlük, barış, ekonominin, iş, aş, sağlık, eğitim gibi bir çok insani gereksinimin tüm yurttaşlara eşit ve parasız dağıtılması gerektiğini savunan düşüncedir.

0|0
    0|0
  • bilmeden olmussun ne is?

0|0
    0|0
  • Öyle biri olduğun küfür etmenden belli oluyor. Kesinlikle yanlış olda olduğunu söylemek isterim aman bana da küfür etme sakın ha :P benim görüşüm öyle çünkü :)

0|0
    0|0
  • Ben solcuyum!
    Adalet neredeyse orada degil, adalet nerede degilse orada olmaliyim ki adalet kalkinsin!
    Ben solcuyum!
    Emir beklemem, hakliya hakkını vermek icin izin almam!
    Ben solcuyum!
    Adam döverek yer edinmem, laflarım ile doğrusunu geçirerek psikolojisini döverim!
    Ben solcuyum!
    Günlerimi çay içerek değil, kültürümü genişletecek aktiviteler içinde bulunurum.
    Ben solcuyum arkadaş!
    Haksızı suçlamak değil benim işim, haksızı da adam etmek benim işim arkadaş!

1|0
    0|0
  • devrimciyim diyorsunuz ya neyin devrimini yapmayı planlıyorsunuz

0|0
    0|0
Yükleniyor...