Dünya kadınlar günü çok saçma?

Sizcede öyle değil mi sevgililer günü gibi saçma bütün yıl sevgini bir günü sığdırmak çok saçma seven zaten her gün her saat seçer sırf hediye için çıkartılmış sevgiler günün babalar günü anneler günü kadınlar günü v. s (bu benim fikrim siz farklı düşünebilirsiniz ben size saygı duyuyorsam lütfen sizde benim fikrime saygı duyun)

• Evet saçma seven her zaman seven zaten
    42% (5)100% (4)56% (9)Oy Ver
  • Hayır sana katılmıyorum
    50% (6)0% (0)38% (6)Oy Ver
  • Kararsızım
    8% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
eğer bir insan sadece bir günde sizin öneminizi hatırlıyorsa ya da hatırlatılıyorsa o zaman sevmenin ne anlamı kaldı?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Dünya kadınlar günü değil onun adı. Dünya emekçi kadınları günü. Hediye alınıp vermek amaçlı da değil :) 1 Mayıs gibi düşün, haklarını arayan kadınların yürüyüşü, savunması, eşitlik istemesi, sömürülmemesi.
    Dünya kadınlar gününe çeviren, çıkarcı sistem var tabi ki. Ama doğrusu öyle değil :)

0|1
    0|0
    • Yani emekçi kadınlar günü çıkarcı sistem tarafından dünya kadınlar sistemine zamanla dönüştüğünü nü söylüyorsun?

• İşte bizim ülkede ki kadınlar kızlar yani bugün özel birşey bugün özel şeyler yapıpin mantığındalar ya insanı çileden çıkartıyor bir adam zaten sizi her gün sevmeli seviyorsa o zaman bende 364 normal olayım kadınlar gününde sevgimi göstereyim yorumun için ağzına sağlık teşekkür ederim :)

• Işte sende eşitlik istiyorsun. Aferim sana, bir gün değil her gün sevgi. Sen o çıkarcılara bakma :) Doğru bildiğin yoldan şaşma, ama doğru bildiğin. Rica ederim, ben teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Dunya kadinlar gunu hediye icin degil ki hatirlayin onlari bari boyle gunlerde hatirlayin sevin yakinlarinizi hesabi

0|1
    0|0
    • Mantıklı yaklaşım yorumun için teşekkür ederim ama eğer bir insan sadece bir günde sizin öneminizi hatırlıyorsa ya da hatırlatılıyorsa o zaman sevmenin ne anlamı kaldı?

• Saçma diyorsan bunun tarihi hikâyesini öğren de konuş derim.

0|1
    0|0
    • Hikayesini biliyorum öncelik yotum için teşekkür ederim ayrıca başta belirttiğüm gibi ben senin fikrini saygı duyuyorsam sende nezaket kurallarına göre bana saygı duymalısın ben şunu kastetmek istiyorum bir eşim olsa sadece kadınlar gününde hediye almam ya da sevmem her günü her saati severim yekrar diyiyorum benim için saçma

• Tamam bu söylediğin doğru her gün kadın olduğunu hatırlamak ister insan ama bu gun o insanları anmak amacıyla bence

• Fikrini saygı duyuyorum senin görüşün yorumun için teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 1

• kadınlar günü hediye alınıp verilen bir gün değildir

0|1
    0|0
    • Ne günü peki öylesine sevdiğim bir kişiye sadec bir yılda bir gün sevgini gösterme günümü?

• bir tür anma günüdür. tarihte bu gün yüzlerce kadın kötü çalışma koşulları yüzünden çalıştıkları fabrikada yanarak can vemişlerdir. bu olaydan sonra çalışma koşullarının iyileştirilmesiyle ilgili kararlar alınmıştır. 8 Mart bu acı olayı anma günüdür aslında. devrimci bir gündür. eylem günüdür. kapitayizmin saçma sapan alışveriş günlerinden değildir. anneler günüyle babalar günüyle hele ki sevgililer günüyle kıyaslanamayacak kadar derindir.

Yükleniyor...