Ali Express'ten Alışveriş Yapan var mı? Tavsiye Eder misiniz?

Fiyatlar Türkiyeye göre gayet uygun. Ben bir ceket sipariş ettim de acaba siz de ordan alışveriş yaptınız mı?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Teknolojinin ve internetin hayatımızın etkin bir parçası olmasının iyi yanlarından birisi de AliExpress. İstediğiniz ya da aradığınız bir çok şeyi bulabiliyorsunuz. Hem de uygun fiyatlara.
    Sık sık alışveriş yapıyorum. Şu an 7-8 parça ürün bekliyorum gelsin diye. Yani aktif bir üyeyim. Size kısaca anlatayım ve yardımcı olmaya çalışayım.
    Öncelikle sıkıntılı bölüm. Türkiye Gümrüğü. Satın aldığınız ürün ticari bir mal ise (yani alıp satıp para kazanacağınız ve ticarete konu olacaksa) o zaman Türkiye'ye girerken vergilendirmesi söz konusu olabilir. Bu yüzden kişisel kullanımınıza uygun olacak ürünler almalısınız. Örneğin benim siparişim 1 tane traş makinesi. Bu kişisel kullanımdır. Fakat 10 tane alırsam bunun adı ticarettir.
    İkinci konu ise gümrükteki değeri. Eğer satın aldığınız ürün 75 Euro bedelden pahalıysa bu sefer fiyat yüzünden vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Alacağınız ürünlerin pahalı olmamasına özen göstermelisiniz. Burada şöyle bir yola gidebilirsiniz. Satınalmadan önce satıcı ile konuşup düşük fatura kestirtebilirsiniz.
    Son olarak da hacim. Büyük hacimli ürünler ister istemez gümrük muayenesine girer. Bu da gereksiz zaman kaybı demektir. Belki de vergi söz konusu olabilir.
    Vergi vergi diyorum da nedir bu vergi. Devlet dışarıdan gelen ürünlerden vergi alabilir. Aslında büyük bir para kesilmiyor ama yine de ekstra 50 TL ödemek ve postaneye gitmek hoş değil.
    Ben alışverişlerimde küçük ve pahalı olmayan şeyleri almaya çalışıyorum.

Teslimatın süresi uzun sürüyor. Bazen 2-3 haftada geldiği de oluyor bazen de 2 ay bile sürebiliyor. O yüzden acil ihtiyacınız olan ürünleri almak yerine daha rahat olduğunuz şeyleri almalısınız.
    Kalite ise ayrı bir nokta. Hep en kötüsüne göre düşünmelisiniz.

AliExpress'in sistemi sıkıntısız ve problemsiz çalışıyor. O yüzden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

0|1
    0|0
    • Bence paylaşmış gibi olmuş çok sağolun :)

• Teşekkürler :D Yazsanız biz de faydalanırdık. )

• Yazacağım.
      Aklımda bazı konular var. Hep yazmayı düşünüyorum. Fakat vakit bulup aklımı toplamak nasip olmuyor.

En İyi Kız Görüşü

• çok geç geliyor fakat ürünün bazen birebir aynısı gelemeyebiliyor , bir yağmurluk almıştım ben geldiki astar sadece incecik bişey dikkat etmek lazım yani ama güvenilir sitesıkıntı yaşamazsın ürün geliyor her türlü

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben degil ama bir arkadasım icin bir seyler almistik bir sorun yasamamisti. Guvenilir yani.

1|0
    0|0
  • İçinden salatalık çıkmasın güvenilir olan firmaları tercih et dikkatli ol çok dolandırıcı var

1|0
    0|0
    • Doğru ama site güvenilir. :)

• Site için bir şey diyemem ama sanırım site bu tarz durumlarda destekçi olmuyor bildigim kadarı ile firmalar dolandırıcı veya firmadaki çalışanlar kendi firmasını veya firmanın müşterisini dolandırıyor özellikle Çin firmaları... dikkatli ol

• teşekkürler bakacagız artık :)

• Çinde yasadm tercih edilen ve guvenilir bir sayfa alibaba. com dab
    Bakabilirsn

1|0
    0|0
    • Kıyafet aldım ama kalitesiz midir sence? :/

• Ahah yazik ya aciyorum insanlara tekstilde turkiye birinci

• Ok kib by

• Çok geç geliyor.

0|0
    0|0
    • Evet 9 10 gün oldu daha gelmedi 1 ayda geliyor :)

• Evettttt...
    Cok guzel.
    Gerci ufak seyler aliyorum ben ama yinede guzel

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• evet güzel

1|0
    0|0
  • Kaliteli değil
    Ürün geldiğinde begenmezsin Canım,,

1|0
    0|0
    • İyi duruyordu ama iade varmıs begenmezsek.

• Görüntü öyle duruyor ama,, iyi değil canım,,
      İade konusunda sıkıntı cekmezsin inşallah

• Hiç yapmadım

1|0
    0|0
Yükleniyor...