Birinin gerçek dost olup olmadığını nasıl anlarım?

5 yıllık 4 arkadaşım var ve bunların gerçekten dost mu yoksa sadece arkadaş mi olduğunu bir türlü anlayamadım nasıl anlayabilirim sizce?

0|0
10|20

En İyi Kız Görüşü

• Aslında benim şöyle bir fikrim var. 1-Onlara birazcık soğuk davran mesela. Birazcık onlara katılma. Bakalım seni fark ediyorlar mı? Eğer öyleyse gerçek dost olmaları ile ilgili şüphelerin azalır.2- Veya içlerinden birisi ile bilinçli olarak tartış. Ama haksız yere yapma bunu. Bakalım diğerleri senin yanına gelip ikinizi barıştırmaya çalışırlarsa gerçek dostlardır. Fakat diğerinin yanına giderlerse de seni çok tınlamıyorlardır. Fakat tartışacağın kişi grupta havalı bir tip olsun. Bu gerçek dost olup olmadıklarını daha iyi gösterir sana.
    3- Veya birisi ile anlaş. Seninle yalandan kavga edeceğiz de. Arkadaşlarının yanında tartış onunla. Bakalım arkadaşların seni koruyorlar mı? Sana 3 soruluk bir gerçek dostlar sınavı hazırladım. Bence önce 3 ten, sonra 1'den en sonda ikiden sına onları.

0|0
    0|0
    • eğer sen birinin dostluğunu denersen ondan sonra ona karşı dost olmadığını başta sen kendine itiraf etmiş olursun...

• anlamaya neden gerek görüyorsun ki? bir insan düşünürse, kendine yetmeyi de öğrenir. ha bu onun dostu olmayacağı anlamına gelmez. yani kısacası bu devirde insanlar bana göre tek başına kendilerine düşünsel olarak yetmediğinden dolayı senin dediğin o çirkef olaylarda çıkıyor ve dostmudur değilmidir denemesine de götürüyor insanı...

• @nalonu Bunu hem bana hem sorana söylüyorsun anlıyorum. Fakat biz istiyoruz ki arkadaşımız gerçek mi değil mi kazık yemeden öğrenelim. Sonuçta arkadaş var vezir eder arkadaş var rezil eder değil mi? Bunu öğrenmek bizim en büyük hakkımız.

Erkekler Ne Diyor 20

• Zor gününde anlarsın

0|0
    0|0
  • Kimseyi arama olması gereken zaten yanındadır.

Dostun zaten yanındadır dertlesirsin goruzursun şüphelerin varsa dost değildir

0|0
    0|0
  • Gerçek dostlar kötü günlerde ortaya çıkar... Allah kötü gün göstermesin ama eğer olursa bir gün etrafına iyice bak kimler yanındaysa onlar gerçek dostlarındır...

0|0
    0|0
  • erkek dostunu kadınla, bayan dostunu parayla dene derler

1|0
    0|0
  • dostlarını uzun yolda ve alışverişte tanırsın derler. iyi günde herkes dost. önemli olan dardayken nasıl davrandıkları.

0|0
    0|0
  • Onunla:
    1- Yolculuk yap.
    2- Yemek ye
    3- Para alış-verişi yap.

0|0
    0|0
  • İyi günde kötü günde yanindalarsa bunlar gercek dost belirtileri

0|0
    0|0
  • En zor gününde çağır birde en iyi gününde çağır dost zorda gelendir iyi günde değil

0|0
    0|0
  • işte yanında olacak, zor günde olacak gibi klişelerden uzakta ara dostluğu bence. başta his etmen gerekir, yanında rahatsız olursun çünkü seni tanır kendini pembe gösteremezsin ve en önemlisi fazla yanında eğlenemzsin...

0|0
    0|0
    • . sizi tenzih ederek bunları söylüyorum yoksa ben çok mu iyim yok... bir insanın kişiliği nasıldır öğrenmek kimsenin hakkı olamaz. Bu hak ne Şu an da var ne de birlerine verilmiş ta ki biri sana izin vermediği sürece.. bide arkadaşlığı ne için kurduğumuza bakmamız lazım mesela ben bara yalnız gidemem o zaman birlikte gidebileceğim bir arkadaşım olması lazım, diyelim buldu güzel bara da gittik takıldık ama güven sorunu oluştu, oluşacak tabi oluşmazsa sorun... ha diyelim yeni bir okula gittin daha kimseyi tanımıyorsun yalnızsın kendine de düşünsel olarak yetemiyorsun ne lazım takılmak için bir insan... yani demek istediğim bir arkadaşlığın kurulmuşsa. arkadaşlığı kuran nedenlerde ararsın dostluğu, eğer birini olduğu gibi kabul ettiğin için o yanında ise dost diye bilirsin hem kendine hem ona..

• Dost musun düşman mısın be arkadaş? Diye sorarak.

0|0
    0|0
  • Para isteyerek. İşin düşünce.

0|0
    0|0
  • Borç verdiğinde anlarsın

0|0
    0|0
  • İnan anlamayazsın benim 8 yıllık dostum beni bir anda bıraktı gerisini sen düşün :(

0|0
    0|0
  • Para iste yüksek meblağ olsun ;)

0|0
    0|0
    • Öğrenciyiz :D ne parası

• Sen iste ve gor bakalim Gercek dostlari gormek dedin bende en kisa yolu ve en gerçekçi olanı söyledim

• anlatılmaz yaşanır

0|0
    0|0
  • 5 yıldır anlayamadıysan sana yazacak kelime bulamadim.

0|0
    0|0
  • Başın zora sıkıştığında maddi ve manevi olarak yanındaysa arkandan konuşmuyorsa gerçek dosttur.

0|0
    0|0
  • kötü gününde bakacaksın

0|0
    0|0
  • Parayla dene derim

0|0
    0|0
  • sınamalısı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• zamanla yaşadıklarınle ve senin anlattıklarına verdikleri tepkilerle ortaya çıkar

0|0
    0|0
  • Anlayamazsin dost diye birsey yok

0|1
    0|0
  • Onu anca sevgili yaparlarsa anlarsın ben anladım kardeşim gibi gördügüm kız erkek görünce 180 derece döndü daha takmadı bende yol verdim mutlu olsun

0|0
    0|0
  • Coguda gerçek dost cikmaz

0|0
    0|0
  • Seni nelere teşvik ettiğine bak

0|0
    0|0
  • kötü günde yanında olması

0|0
    0|0
  • başarısızlığından mutlu oluyorsa kötü gününde yanında değilse dost değildir

0|0
    0|0
  • Davranışlarından..
    Bencillik yapmiyorsa

0|0
    0|0
  • Zor gününde yanında olması değil de senin başarılarına da senin kadar sevinebiliyorlarsa gerçek dosttur. Mesela nasıl ki ailenden biri senin herdaim iyi olmanı ister gözetir bunun için de zaman zaman seni azarlar, kızar vs. aynısı dost içinde geçerli. Ailen gibi düşünüp, hareket ediyorsa gerçek dostundur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...