Namaz kılarken korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Uzun zamandır aralıklarla namaz kılıyorum. Yalnızken namaz kılmaktan korkuyorum. Arkamda biri var sanıyorum hep. Hatta bazen öyle bir korkuyorum ki namaza kendimi veremiyorum, kaçıp gidesim geliyor o ortamdan. Neden böyle oluyor ki? Ne yapmak gerek bu durumda?

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• Niye korkuyon ki

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• bende çok denedim dikkatimi veremiyorum ilaçla denedim o bir vakit yardım ediyor ama günde 5 vakit ilaç kullanamam ya başlıyorum abi dualar karışıyor bide duaları öğreneli 1 2 sene oldu karışıp duruyor ya da 2 kere aynı duayı felan okuyorum sonra kılasım gelmiyor anasını satayım

0|0
    0|0
  • şeytanın vesvesesi işte

0|0
    0|0
  • Karanlıkta kılma sis

0|0
    0|0
  • vesvesedir, ilacı da o gelen düşünceye aldırış etmemektir, sen sadece Allah'ın huzurunda olduğun düşüncesine yoğunlaşmaya çalış, ama Allah'ı cisim olarak düşünme sadece Onun huzurunda olduğunu ve çok huzurlu olduğunu ruhunun miraç yaşadığını Rabb'inle buluştuğunu, onunla konuştuğunu düşün, zorla kendini bir kaç sefer sonra oturur bu düşünce kafanda hiç böyle vesveseler aklına bile gelmez çok zorlarsa o düşünce yalnız kılma yanında başka namaz kılan biri daha olsun öyle alıştır kendini

0|0
    0|0
  • korkma

0|0
    0|0
  • vesvese veriyor şeytan

0|0
    0|0
  • Saçma sapan şeyler düşünerek değilde direk Allah'a yönelerek, O'nun karşısındaymış gibi düşünerek kılarsan bunlar olmaz...

0|0
    0|0
    • Ya kendimi namaza odaklamaya çalışıyorum ama arkamda bir hareketlenme hissediyorum hep. Sanki birileri bir şey yapıyormuş gibi. Ürküyorum ister istemez.

• Arkandaki şeyleri düşünmesene...
      Arkandakinden değil ALLAH'tan kork...

• Melek'ler seni korur, korkulacak bir durum yok.

0|0
    0|0
  • ilacını söylüyorum nas felak ayetel kürsi oku sonra ellerine ufleyıp butun vucudunu sıva allahın ıznıyle hıcbırseyın kalmayacak

0|0
    0|0
  • Bu durum senin psikolojik oluyor yalniz namaz kilma seytan cin olaylarina cok takilma

0|0
    0|0
  • Allah kabul etsin. Aslında yalnız değilsin Allah (cc) huzurunda olduğunu düşünceksin.

0|0
    0|0
  • Şeytan rahatsız ediyo sakın bozulma

0|0
    0|0
  • Allah var korku yok ! diye dusun bence :) ise yaramasi lazim

0|0
    0|0
  • Muhtemelen cinni veya şeytani yaratıklardır namaza başlamadan önce ayetel kürsi oku

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Vesvesedir. Takmana gerek yok. Sen Allah'ın huzuruna gitmişsin. Allah kimseyi dokundurmaz sana merak etme.

0|0
    0|0
  • Ewde biri olunca da mi korkuyorsun? Ben ewde yalniz kalamam mesela korkarim. Ama birisi varken daha guvende hissederim.

0|0
    0|0
  • Bunun şeytanın vesvesesi olduğunu bilirsen zamanla geçer. Seni namaz kılmaktan alı koymak istiyor çünkü.

0|0
    0|0
  • sırtını duvara ver

0|0
    0|0
  • Ne yalan soyleyim ilk basta bende oyle dusunuyordum sabah ve yatsi namazlarinda zamanla alisirsin

0|0
    0|0
  • Şeytan vesvese veriyor kılma diye

0|0
    0|0
  • aynen banada oluyo

0|0
    0|0
  • Bunlar şeytanın vesveseleri güzel kardeşim. Düşünme.

0|0
    0|0
  • Inadına devam etcen pes edecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...