Ölümden sonra hayat var mı?

Arkadaşlar ben bir müslümanım ama bu ölüm konusunda kafam çok karışıyor sadece öğrenme amaclı soruyorum o yüzden müslüman arkadaşalr sert çıkışmasın. Arkadaşlar sizce ölümden sonra hayat var mı ve bunu ispatlayın desem bir söz ile kanıt değil tabi ki. İspatlayabilir misiniz?

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Sen dünyaya geldiğinde ağlamıştın değil mi? Dünyadan korkuyordun daha doğrusu bir fikrin yoktu dünya hakkında. Dünyaya gelince anladın. Öldükten sonrada boyut değiştireceğiz zaman mekan olmayacak. Anneden doğumun gibi düşün tekrar doğacaksın. Şimdi anlatıyorlar ama tabi anne karnında gibi bir fikrin olmayacak, aklın almayacak. Baksana şu dünyaya bile gelirken korktuk gelince nasıl bağlandık.

0|0
    0|0
    • Aklımı yitiricem cidden ya hani diyorum ya yoksa ya yokluğa gideceksek diyorum haşa.

• Hayır öyle düşünme. Gerçekten ölüm birşey değiştiyrmiyor sen hep varolacaksın ruhun hep olacak. Yer değiştireceksin. Ölünce zaman daha farklı işliyor belki bize kıyamet yavaş geliyor ama kabirdekiler için hıpızlı geçiyordur. Tatmadan bilemeyiz. Üstelik düşünsene ölünce kurtulacağız kavuşacağız günah sevap olmayacak emeğimiizn karşılığı olacak sadece

• 0|0
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0
  • Tırtıl kendini kozaya sararken öldüğünü sanıyor. O kozadan Ama kelebek çıkıyor.

Ölüm = Koza

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Öncelikle bunu ispat için Allah'ın varlığının bilinmesi ve bunu yapacak kudrete sahip olduğunun bilinmesi gerekir.

Nasıl ki, bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, bir sanat Sanatkarsız olmaz bilirsin.
    O halde şu dünya ve bu dünyayı çevreleyen Samanyolu'nun hiç biri nizamını bozmadan, birbirine çarpmadan dönerler.. Demek buna hükmeden bir Kudretli bir Zat var..

Bu kudretli Zatın ilmi hikmeti bu gezegeni 0 dan yaratmıştır.(Bknz. BigBang Teorisi)
    Elbette ikinci bir kainatı yaratmak zor olmayacaktır.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle var. Hemde öyle bir hayat ki bu yaşadığımızdan daha gerçek. Nasıl ki sabah kalktığımızda uykuda gördüklerimizin rüya olduğunu anlıyorsak işte öldükten sonra da bu dünya hayatı aynen öyle gelecek. Sadece ruhumuz bedenimizden ayrılacak ve o ruh ki asla yok olmayacak. Ve kıyametin kopacağı güne kadar tekrar dirilip gireceği o bedeni bekleyecek. İlk surla birlikte bütün canlılar ölümü tatmış olacak bir tek baki olan kalacak ve daha sonra ikinci sur ile beraber bu güne kadar ne kadar ölmüş adı sanı kaybolmuş kişi var ise adeta baharda yeşeren filizler gibi tekrar can bulup dirilecek. Aslında olacakların numuneleri bize bu kainatta sunulmuştur yeter ki biz onlara kalp gözümüzle bakmasını bilelim.

0|0
    0|0
  • Olabilir sis

0|0
    0|0
  • Apaçık delillerle gelmiş sana Allah. aç Bir kuran oku şeytanın vesvesesinden ibaret senin durumun uyma ona. Hem kuranı oku hem tefsirini oku orda her şeyin cevabı var

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah müslüman'ım de bir dahakine, evet var ve sonsuz hayat.

0|0
    0|0
  • Islami sartlar biride ahiret inanmak. Buna inanmayan Allah korusun dinder cikar.

0|0
    0|0
    • Allaha şükür inanıyorum kardeşim ama aklımdan cıkmıyor şeytannın vesvesesi bitmiyor

• Zaten seytanin gorevi bu iste. Onun icin seytanin her soyledigini dinlemeyeceksin. Allah siginacaksin ve hic bisey olmamis gibi onune bakacaksin. Kalbi kabul ederse onune bakacaksin.
      Mesela diyorsun acaba ahiret var mi diye vesvesesi geliyor ama kalbi zaten kabul ediyor ahiret var diye. Vesvese kabul etmedikce gunah yazilmaz dinden cikmazsin. Onun icin ben ahiret gunune inaniyorum diyeceksin.

• dirilmeye inanmıyorsan eğer uyanma bakalım

0|0
    0|0
  • inanç kanıtlara gerek duymaz. adı üstünde inanmak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...